Изложба живопис на столичния художник Ишхан Нигохосян-Шани ще се открие тази вечер в галерия "Възраждане".
Авторът е озаглавил експозицията си "Философия на смеха" и представя с намигване вечни теми като "Адам и Ева", "Дон Кихот и Санчо Панса" и други.
Основни инструменти в картините на Нигохосян са вицът и карикатурата и в тази насока той е доста остроумен по темите, които е избрал, твърди за автора галеристката Краси Алексиева.
Ишхан Нигохосян (Шани) е роден през 1950-а г. в София. Творбите му са предимно в сферата на сатиричната живопис, графиката и карикатурата. Печели награди от различни конкурси в Канада, Турция, Германия и България. През юли 2004-та г., в изложбата "Живопис-Сатира", организирана от Съюза на българските художници, Ишхан Нигохосян получава Първа награда за кинетичната творба "Лудата картина", която създава съвместно с Емил Лазаров.
Картините на художника вече са подредени в галерия "Възраждане", а тази вечер авторът лично ще се срещне с почитателите си на откриването на изложбата.
"Конституционният съд удари звучна плесница на доцента по конституционно право ." Това мнение изрази пред БНР бившият конституционен съдия и..
Президентът Румен Радев определи решението на Конституционния съд като победа на правото над произвола на политическата класа. "Призовавам..
Групата за мониторинг на демокрацията, върховенството на закона и основните права към Европейския парламент проведе вчера закрито заседание за..