Информация за промяна на собствеността на ЧЕЗ не е постъпвала в Комисията за финансов надзор, съобщиха за „Хоризонт“ от небанковия регулатор. Оттам уточняват, че това трябва да се случи в срок от четири дни след окончателното плащане по сделката за продажба на активите на чешкото дружество в България.
Новият мажоритарен собственик е длъжен да отправи предложения към останалите притежатели на акции в „ЧЕЗ Разпределение България“ и „ЧЕЗ Електро България“ в срок от 40 дни от придобиването. Комисията за финансов надзор няма правомощия да одобрява сделката предварително, уточняват още от регулатора.
Предварителното произнасяне трябва да дойде от Комисията за защита на конкуренцията, но оттам отказват коментар. Засега от Комисията за енергийно и водно регулиране също се въздържат от коментари по казуса.
Извършена е първата безкръвна операция в кюстендилската болница с нова лапароскопска апаратура, доставена в здравното заведение наскоро, каза за БНР директорът Димитър Стоилов. Д-р Иво Живков и д-р Борис Борисов от екипа на хирургичното отделение оперирали херния на 83-годишен пациент. Той се чувства добре. Преди броени дни е направена..
В 15:30 ч. очакваме девет българи да отплават от остров Санторини, 27 са отказали да напуснат и остават на острова, около 30 вече са го напуснали. Това коментира пред журналисти в Народното събрание министърът на външните работи Георг Георгиев във връзка земетресенията в района. Продължават земетресенията в района на остров Санторини Сеизмолози..
Парламентът изслуша представители на службите и вътрешното министерство за предприетите действия по издирване на Петьо Петров, известен като Петьо Еврото, във връзка с повдигнатите срещу него обвинения. ПП-ДБ иска изслушване на службите заради Пепи Еврото, хакери знаели къде се намира Бойко Борисов: Не познавам Пепи Еврото Пред депутатите..
Акциите на бойкот на магазините могат да имат въздействие, но само временно , няма как да очакваме дългосрочно те да повлияят на политиката и стратегиите на големите търговски вериги в областта на ценообразуването. Това каза пред БНР макроикономистът и университетски преподавател проф. Ганчо Ганчев, заместник-министър на икономиката в правителството..
Българският министър на туризма проведе работна среща в Брюксел с еврокомисаря по устойчив транспорт и туризъм Апостолос Дзидзикостас. Това съобщиха от Министерството на туризма. Срещата се състоя по време на форума на високо ниво "Дестинация Европа". Събитието бе открито именно от комисар Дзидзикостас, като това е неговата първа публична изява..
Взети са всички мерки за реакция, каквото и да се случи на Санторини, съобщават от Гражданска защита. Местните жители заминават, но пък туристите не се отказват и пристигат на почивка. Обстановката на Санторини продължава да е динамична, съобщават сеизмолозите, които следят трусовете на острова. Местните жители продължават и днес да напускат..
От "Възраждане" подновяват инициативата си за забрана на изграждането на фотоволтаици и вятърни електроцентрали върху земеделски земи общинска и държавна собственост, обяви в кулоарите на НС депутатът от ПГ на партията Даниел Петров. Той напомни, че преди две години проектът им беше отхвърлен с аргумента, че държавата е поела ангажимент за..
Има преподреждане на политическите съюзи . С тази констатация започна анализа си на политическата обстановка в страната социологът Андрей Райчев и..
Родителите да не дават електронни устройства на децата си преди да навършат 4 години и да имат поне 1000 думи в речника си. Това апелира логопедът..
Кметът на Варна с писмо до председателя на НС заради грубо отношение на ПП "Възраждане"