Наградите „Пловдив“ за постижения в областта на културата ще бъдат връчени тази вечер на церемония в Дома на културата „Борис Христов“.
Те са в 10 раздела: художествена литература, художествен превод; журналистика, архитектура, музика, театър, изобразително изкуство, аудио- визуални изкуства, фотография и операторско майсторство, културно наследство и съхраняване на паметта и произведение на изкуството, предназначено за деца.
След последното заседание на комисиите победителите вече са ясни, но имената им се пазят в тайна до тържествената церемония.
За литературната награда бяха номинирани Антон Баев, Йордан Велчев и проф. Инна Пелева. Тройна е и конкуренцията за театралния приз, където са актьорите Симеон Алексиев и Анелия Ташева и екипът на спектакъла „Момчето от последния чин“.
Символите на Стария град, везмото и Българското опълчение са ключовите думи в проектите от раздел „Културно наследство и съхраняване на паметта“, реализирани от Владимир Балчев, Аксиния Бутева и Любозар Фратев.
Претендетите за престижното отличие сред музикантите са Мирослава Кацарова за „Пловдив Джаз Фест 2017“, диригентът Борислав Иванов за спектакъла „Най-хубавото от Верди“ и Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство с катедрата „Музикален фолклор“
Ангел Гешев и Стоян Куцев с изложбите им в галерия „Арсенал“ и залата за временни експозиции на Градската художествена галерия са номинираните в раздел „Изобразително изкуство“.
"Пеевски е във властта. Никой не може да го спре. Той има цяло правителство и е в изключително изгодна позиция . Той излиза и той казва какво ще..
"В Европа винаги е имало две тенденции. Едната, която призовава за повече автономност в европейската сигурност , а в последните години и отбрана, а..
На този етап не бих приела политически оферти . Партийното обвързване може да навреди на развитието в журналистическата професия. Това каза пред..