За 11 месеца Магдалена Бонева е обиколила Еквадор, Перу и Колумбия.
Хората и начина им на мислене са я впечатлили най-много:
"И малкото, което имат ще ти го дадат, ако сметнат, че имаш нужда. В Европа рядко съм срещала такива хора."
Голямо предизвикателство е пътуването до Перу за майката на Магдалена Нели Димитрова, която е журналист:
"До там съм впечатлена, че започнах да пиша книга за Перу. Искам да е не само пътепис, но да има и полезна информация за хората, които ще пътуват до Южна Америка."", казва Нели Димитрова.
Огромни притеснения и бели коси е детето ти да живее на 12 000 километра от дома. Утехата е, че това е за добро. Магдалена продължава с пътешествията, но има идея да се върне в България.
Нели Димитрова и Магдалена Бонева гостуваха на "Нощен Хоризонт" на 13-ти септември.
Интервю можете да чуете в звуковия файл.
"Направи си сам" често е мото за най-ентусиазираните представители на катерачната общност в България, тъй като за появата на нови маршрути на скалите се иска време, пари и извънреден труд, почти винаги доброволен. Преди време двама софийски катерачи започват да правят поредица от нови маршрути край Тетевен, а после това прераства в катерачен..
"Пригответе се за един незабравим уикенд, изпълнен със спорт, забавление и вдъхновение! На 13-ти и 14-ти септември 2025 г. от 11:00 часа парк „Гео Милев“ ще бъде домакин на първото издание на „Слатина Спорт Фест“. Поканата е на районния кмет Георги Илиев. "Ще имате възможност да се запознаете отблизо с водещи спортни клубове от..
Рубриката от 31.08.25. Чуйте я в звуковия файл.
Чуйте рубриката от 24 август 2025 г. Водещ - Даниела Якова.
От 29 септември до 15 октомври в общинските болници и поликлиники в София ще се проведе вторият етап на общинската скринингова програма за профилактика..
Държавата в момента функционира в състояние на узурпирана репресивна власт, за да бъде тя използване срещу опозицията и неудобните - най-яркият пример..