Световната и европейска шампионка по борба Тайбе Юсеин беше определена за номер 1 на СК Левски за 2018 година.
За 20-ти пореден път изявени спортни имена и деятели избраха най-добрите спортисти на клуба и ги наградиха на церемонията "Синя звездна класация". Водещ на събитието беше актьорът Владислав Карамфилов - Влади Въргала.
Призьорите в отделните категории получиха световноизвестни класически произведения и българска литература.
На церемонията присъстваха редица легенди на СК Левски, сред които Георги Мърков, Александър Томов и други.
"Благодаря на ръководството на СК Левски. За мен е огромна чест да прославям клуба по света", каза Юсеин, след като получи наградата си от олимпийския шампион по борба Георги Мърков.
Подгласнички на Юсеин станаха съотборничките й в националния отбор по борба Мими Христова и София Георгиева.
За треньор номер 1 на годината беше избран Петър Касабов, старши треньор на националния отбор по борба за жени. Той не присъства на церемонията, тъй като в момента е в чужбина.
СК Левски е едно от най-старите спортни дружества в България и на 24-и май 2014-а навърши 100 години от основаването си.
За "Пробив в световния спорт" беше награден младата надежда на българския тенис Адриан Андреев.
Специалният приз за "всеотдайност" получи треньорът по борба Петър Георгиев.
За най-перспективен млад състезател бяха отличени боксьорите Ясен Радев (категория 52 кг, юноши), Благовест Май (категория 59 кг, момчета) и Кирил Борисов (категория до 90 кг, момчета).
Най-перспективна детско-юношеска школа за 2018 година е боксов клуб Левски с треньор Владислав Георгиев.
Българската федерация по гимнастика организира приятелска среща между състезателките от нац;ионалния ни отбор и гимнастички от 7-и регион на САЩ, област Пенсилвания, които проведоха едноседмичен тренировъчен лагер у нас. Американският тим пристигна в България в рамките на ежегодната си програма за международни контролни състезания и лагер-сборове, а..
Лудогорец посреща испанския Селта в мач от петия кръг на турнира Лига Европа. Двубоят е от 19.45 часа в Разград и можете да го проследите в ефира на програма "Хоризонт" на БНР. "Зелените" от Разград се върнаха на пътя на победите с новия си треньор Пер-Матиас Хьогмо. Норвежкият специалист донесе 2:0 над Септември в първенството, но сега му предстои..
Отборът на Арсенал нанесе първата загуба през сезона на Байерн (Мюнхен), след като се наложи като домакин с 3:1 в двубой от 5-ия кръг на основната фаза на Шампионската лига. Така състава воден от Микел Артета излезе еднолично на първата позиция в класирането с пълен актив от 15 точки, а баварците остават трети с 12 пункта. Юриен Тимбер откри..
Българският национал Коди Милър-Макинтайър поведе Цървена звезда към успех с 91:80 над Олимпиакос с Александър Везенков в състава си в домакински мач от 13-ия кръг на Евролигата. Двубоят се игра в "Белградска Арена". Американският гард с български паспорт започна като титуляр и за 24:51 минути се отчете с 10 точки, 3 борби, 9 асистенции и 1..
Вицешампионът на България Берое загуби от отбора на Вилньов д'Аск с 49:111 (14:38, 9:23, 17:24, 9:26) като гост във Франция в последната си среща от група L на втория по сила европейски клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп. Така тимът от Стара Загора приключи участието си в надпреварата с шест поражения, а носителят на титлата Вилньов д'Аск,..
Отборът на Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3 (18:25, 20:25, 19:25) и втората среща и отпадна в плейофите на Шампионската лига. Преди седмица "сините" допуснаха поражение с 0:3 и при гостуването си така ще продължат участието си във втория по сила европейски турнир - за Купата на Конфедерацията (ЦЕВ), срещу германския Фридрихсхафен...
Отборът на Марица (Пловдив) започна с поражение участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол за жени. В първия си мач от група "Е" българският първенец загуби с 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 18:25) като гост на Девелопрес Жешув пред над 2300 зрители. Полякините имаха аванс от 10:5 в самото начало на двубоя и след това..