Това каза пред БНР Цветомир Паунов - административен секретар на партия ГЕРБ и координатор на партията за София преди Националната предизборна среща на ГЕРБ. Социологът е категоричен, че партията предлага решения а не „популистки внушения и фалшиви новини“:
„Именно на това ще заложим и в предстоящата предизборна кампания - не да говорим, а да показваме. Не да даваме срокове, които са в обозримото бъдеще, а с ясни, конкретни намерения и програма. Отново ще акцентираме на два основни момента, свързани с предстоящата предизборна кампания, които считаме за изключително важни - засилване още повече на регионалното развитие и засилване на образователната система като цяло“.
Днес ще бъде официално обявено решение на Изпълнителната комисия, според което от утре във всички общински структури в страната започват номинационни събрания, на които ще бъдат номинации на кандидати за евродепутати, изтъкна той.
„Тези събрания трябва да приключат до 20-и февруари, след което номинациите да бъдат изпратени в централата до Изпълнителната комисия на политическа партия ГЕРБ, която в последствие ще вземе окончателното решение за поименния състав и подредбата на листите“.
По повод социологическо проучване, според което, ако изборите бяха днес ГЕРБ щях да спечелят 6 евродепутатски мандата, Паунов коментира:
„Нека да ме предпоставяме предварително и да влизаме в конкретни хипотези. Даваме възможност на всички наши структури да могат да направят своите номинации“.
Има много добри кметове, които не са от ГЕРБ, но споделят политиката на партията и е „съвсем нормално“ те също да искат „да бъдат съпричастни към този начин на добро управление на местните власти“, заяви Паунов по повод изказване на заместник председателя на партията Цветан Цветанов по-рано тази седмица.

" Нямам никаква идея за други мотиви, освен това, което чета във Фейсбук. СМС-ът беше пределно кратък, за да мога и от там да търся мотиви. По никакъв начин до момента в разговор не сме имали конфликт за никакъв служебен казус ". Това заяви пред БНР главният архитект на Столична община Богдана Панайотова, на която вчера кметът на София Васил..
“Възможно ли е да има хапче, което да накара човек да се влюби” - този въпрос си поставя представлението “Ефектът”. Първата премиерна дата беше на 3 ноември, а втората е на 9-и в “Сити марк арт център”. П редставлението ще се играе също на сцените в Пловдив, Варна и Габрово. Актьорът Иван Бърнев, който е в главната роля, сподели за..
Филипинският президент Фердинанд Маркос-младши обяви извънредно положение, след като тайфунът "Калмаеги" отне живота на най-малко 114 души, а 127 се водят изчезнали, заради безпрецедентните наводнения, които заляха централните части на Филипините, преди тропическия циклон да напусне архипелага и да се насочи към Южнокитайско море, предаде..
Перник да се превърне в столица на шаха, след като през октомври беше домакин на републиканския турнир по шах - такива са амбициите на Георги Чернев, председател на пернишкия шахматен клуб “Кракра". "През следващата година официално ще се навършват 100 години шахмат в Перник. Мини “Перник” в 20-те години на ХХ в са играли много важна роля в..
Полша работи по сделка за внос на втечнен природен газ от Съединените щати за доставки в Украйна и Словакия, съобщи Ройтерс. О т полското министерство на енергетиката са потвърдили, че се водят разговори както с Вашингтон, така и с Киев и Братислава, като се разглеждат възможностите за получаване на американски газ. Очаква се да бъде обявена съвместна..
Висши служители от администрацията на Доналд Тръмп информираха членове на Сената и Камарата на представителите за ударите по кораби, заподозрени в трафик на наркотици край бреговете на Венецуела, след недоволството в Конгреса от липсата на прозрачност по отношение на операцията, предаде Ройтерс. Държавният секретар Марко Рубио и министърът на..
България и Северна Македония ще сключат официално днес споразумение за подготовката, изграждането и експлоатацията на трансграничен железопътен тунeл Гюешево - Деве баир. То ще бъде подписано от министрите на транспорта Гроздан Караджов и Александър Николоски. Това ще стане в 11:45 ч. на гарата в Гюешево. На церемонията ще присъстват представители на..
Рекорд по най-много изкачвания на Хайдушката пътека в Сливенския балкан постави Милен Шидеров от Сливен. За 24 часа той направи 12 качвания и..
Инициатива "Правосъдие за всеки" организира в сряда поредния си протест пред Съдебната палата в София с настояване за съдебна реформа и с призив да се..
Премиерът Росен Желязков отбеляза, че въвеждането на еврото е безспорен успех за България и изрази увереност, че всички страхове около процеса ще..