През 2014 година съвместно със съоснователя на компанията Георги Георгиев успяват да се включат в една от престрелките в любима компютърна игра. Това се случва благодарение на технологията на виртуалната реалност.
„Още оттогава искахме да намерим начин да я направим по-достъпна. Тогава начинът беше чрез мобилните устройства. Това, което липсваше тогава, беше съдържанието, тоест нямаше какво да правиш във VR, освен да гледаш няколко видеа или нещо много просто. Искахме да позволим на хората да играят любимите си компютърни игри“.
При Виктория Викторова първият реален досег с иновативната технология става по време на едно от събитията на компанията. Казва, че повечето обикновени потребители всъщност не подозират колко широко използвана е виртуалната реалност на по-високо корпоративно ниво. „Не трябва да забравяме индустрии като военната, образованието и медицината, където виртуалната реалност се използва дори по-отдавна, отколкото ние подозираме.“
Извън игрите и клиповете, които повечето хора си представят като синоним на виртуалната реалност, как можем да я прилагаме в ежедневието си?
Много професии изчезват вследствие на автоматизацията, посочва Красимир Николов. По думите му, първото място, където хората ще се сблъскат с виртуалната реалност, е… на работа. „Ще има много професии, които много по-лесно ще могат да се правят във виртуална реалност, защото там хората работят с ръцете си.“
Виртуалната реалност дава на масовия потребител шанса да посети места, които иначе не биха могли и да видят неща, които не биха могли, смята Виктория. „А това е от още по-голяма важност за хората с увреждания.“
Виктория Викторова дава пример с възможността да караш ски или да изпробваш екстремен спорт, без реално да рискуваш живота си. „Разбира се, имаме възможност да летим в Космоса, да сме на морското или океанско дъно. Едно от нашите любими изживявания е да си на дъното на океана, където до главата ти минава изведнъж един огромен кит. Просто наистина се чупят границите на реалността и на възможното.“
Според Красимир, друг голям сегмент на виртуалната реалност са тренингите, които изискват физическа активност. „От това как да напуснеш дадена сграда до това как да управляваш различни машини от поточната линия на един завод. Можеш да научиш своите служители как да работят с оборудването на фабриката, как да се евакуират в случай на някакво бедствие, още преди дори тя да е построена и те могат да го направят от вкъщи.“
Заради все още неизучените въздействия на виртуалната реалност, не се препоръчва деца под 14 години да прекаляват с престоя си там. „Със сигурност знаем е, че много силно влияе на човешката психика това къде са границите между виртуалното и реалното.“
„Все още е доста скъпо да имаш добро изживяване. Доста е сложно да подготвиш компютъра и очилата. Първият проблем, който трябва да се реши, е да не изискваме компютър за виртуалната реалност. Да има някакво малко устройство, но то да дава също такова добро изживяване.“
На пазара излизат първите подобни очила, но като мобилни устройства те имат ограничени ресурси, уточнява Красимир Николов. „Нашата цел е да дадем допълнителни ресурси на тези мобилни устройства.“
Свалянето на приложения на мобилните телефони е често разпространена практика, когато става въпрос за отстъпки в различни търговски вериги. В този случай няма начин магазините да не знаят всичко за нас, а личните си данни даваме съвсем доброволно . Те прилежно се съхраняват за нашите гастрономически предпочитания. Но ако самият ти се сетиш..
От ГДБОП предупредиха за бум на крадени профили в социалните мрежи с цел финансови измами . Хакерите постоянно се адаптират към техническата среда, променят начините, чрез които атакуват чатовете в социалните мрежи, в които хората прекарват голяма част от ежедневието си. В момента се наблюдава атака на профили, като се пише на контактите, че..
Евтиният самолетен билет е примамка , предупреди пред БНР Богомил Николов – изпълнителен директор на Асоциация "Активни потребители". Идеята на нискотарифните авиокомпании е да ви предложат атрактивна цена , посочи той и обясни обаче какво следва: " В последствие се оказва, че се начисляват различни допълнителни такси. А ако багажът ви е..
Украйна има интерес Балканите да бъдат съпричастни с нея, но и да разберат по-добре обстановката, в която се намират в момента. Това коментира пред БНР анализаторът Александър Малинов след форума "Одеса 2025". "Форумът беше първа стъпка от страна на украинското ръководство да се опита да накара балканските държави да разберат собствения си..
България е световен шампион по избягване на новини. 63% от запитаните признават, че умишлено избягват новините , сочи последното проучване на Ройтерс - Оксфорд Digital report. " Печален рекорд – България води по брой на хората, споделили, че избягват непрекъснато, отчасти или селективно по теми новините", коментира пред БНР проф. Нели..
Най-добрите поп певци и музиканти у нас започнаха кампания за набиране на средства за колегата си Данаил Данаилов, когото всички приятелски наричат Дидо. Отскоро той е диагностициран с тежка форма на труднолечим рак. За справянето с него са нужни непосилни за семейството му средства , разказа пред БНР Рафи Бохосян. "Дидо е един от..
У нас има "живи" и финансово стабилни 500-600 кооперации . Те обработват около 5 милиона декара земя, което е около 10% от обработваемата земя . Това каза пред БНР Явор Гечев, съветник на президента Румен Радев по въпросите на селското стопанство и бивш министър на земеделието в служебни правителства. Кооперациите намаляват, но се..
Едно от най-разпознаваемите и обичани лица на bTV: лъчезарният и винаги усмихнат Борислав Лазаров е гост в "Нощен Хоризонт". Той влиза в домовете..
Най-добрите поп певци и музиканти у нас започнаха кампания за набиране на средства за колегата си Данаил Данаилов, когото всички приятелски наричат..
По това време на годината лъчите са слънцето са особено зареждащи и носят нова енергия към нас . Нещо ни кара да се усмихнем в такъв ден, да бъдем..