Затвор със срок между минималния и максималния, предвиден в Наказателния кодекс, поиска прокуратурата по делото „Иванчева“.
Подсъдими са бившият кмет на столичния район „Младост“ Десислава Иванчева, нейният заместник Биляна Петрова и секретарят на Общината Петко Дюлгеров.
Наказанието за престъпление, свързано със злоупотреба на длъжностно лице с упражняваната от него власт, варира между 10 и 30 години.
Въз основа на събраните доказателства от държавното обвинение поискаха за тримата обвиняеми по делото лишаване от свобода за около средния размер на наказанието, което е около 20 години.
От прокуратурата поискаха още налагане на глоба в размер на 30 000 лева, както и конфискация на цялото имущество на тримата подсъдими.
Беше поискано и те повече да не заемат държавни позиции.
От защитата заявиха, че настоящото дело е пример за това как не се спазват правата на подсъдимите в рамките на досъдебното производство.
Адвокат Димитър Марковски изтъкна, че клиентката му Десислава Иванчева е била лишена от правото на справедлив съдебен процес.
По повод казаното от обвинението, че екскметът на „Младост“ е искала дарение срещу задвижването на преписките за строеж, адвокат Марковски подчерта, че става дума за дарения, направени в полза на жителите на общината, а средствата били вложени в изграждането на детски площадки и зелени площи.
След като изслуша аргументите и доказателствата на прокуратурата и подсъдимите, съставът на съдия Иво Хинов ще произнесе присъдата в началото на следващата седмица.
В Троян ще бъде открита изложбата "Потопеното наследство". Тя показва проучвания на екип от БАН на социалните, културните, ландшафтните и икономическите трансформации, предизвикани от строителството на язовири в България, при това на язовири, от чиито чаши и вододайни зони са били изселвани села и махали. Храмът "Св...
Предложението на държавният глава Румен Радев да се проведе национален референдум с въпрос: "Съгласни ли сте България да приеме единната европейска валута "евро" през 2026 г.", ще бъде внесе днес в Народното събрание. Очаква се след обсъждане във водещите парламентарни комисии, депутатите да се произнесат в пленарната зала за това дали да се..
На12 май ще бъде извършена планова техническа профилактика - от 9 до 17 часа, на предавателите на ултракъси вълни ПЪСТРЕЦ 4 на честота 88.8 MHz и СВОГЕ 4 на честота 102.4 MHz, излъчващи програма „Хоризонт“. Възможни са прекъсвания на сигнала. Може да слушате програмите на БНР през интернет сайта binar.bg .
Днес следобед в Централния наказателен съд в Лондон ще бъдат произнесени присъдите на шестимата българи, признати за виновни в шпионаж в полза на Русия. Петима членове на шпионската клетка – нейният лидер Орлин Русев, Бисер Джамбазов, Катрин Иванова, Ваня Габерова и Иван Стоянов, бяха арестувани през февруари 2023 година. Шестият член Тихомир Иванчев..
Никозия очаква "положително развитие" към разрешаването на Кипърския въпрос с работата на новия личен пратеник на генералния секретар на ООН на острова, чийто мандат официално започва днес. На дневен ред е подготовката на втората неформална петстранна конференция за Кипър, насрочена за юли. Първата среща на президента на Кипър Никос Христодулидис..
Британски войници биха могли да се бият рамо до рамо с европейските си колеги, изправени пред лицето на руската агресия, съгласно знакова сделка, разкриват изтекли документи, видени от вестник "Таймс". Обединеното кралство и ЕС ще представят пакт за отбрана и сигурност тази седмица като част от широкообхватна сделка, която ще осигури на Великобритания..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп поиска от Украйна да се съгласи "незабавно" с предложението на руския лидер Владимир Путин за директни мирни преговори. Путин предлага преговорите с Украйна да се възобновят Вместо примирие от понеделник, за каквото призоваха Киев и европейските му съюзници вчера, Путин предложи снощи среща на руски с..
В една стара телевизионна реклама за колбаси се казваше, че Павликени е хубав край с хубави хора. Така е, не е само в рекламата. А хората,..
Много неща могат да се направят против еврото и ние от "Възраждане" вече ги правим – уведомихме нашите т. нар. партньори, изпратих писмо до..