На 24 април Лео Кадели заедно с представители на фирми организираха благотворителен бал за 150 младежи в неравностойно положение, които завършват средното си образование тази година. Освен празнично облекло младежите са получили и предложение за работа или стипендии, ако продължат висшето си образование.
„Доброто не се мери нито на килограм, нито на цифри. Важно е да се случва“, каза Лео Кадели пред БНР.
В предаването „Преди всички“ на програма „Хоризонт“ Лео Кадели допълни: „Всеки може да помогне сам да се огледа около себе си за човек в беда. Ние сме държавата“.
В благотворителния бал е участвал и Георги Първанов - член на Борда на българската асоциация за наемане на хора и представител на голяма фирма за човешки ресурси. Той разказа за възможностите за намиране на работа на младежите в неравностойно положение.
„По-лесната, по-бърза реализация е в търговски позиции, верига заведения, фирми за мебели. По-скоро там ще бъдат първите стъпки.“
Лео Кадели даде пример с Иван от Търговище, който е живеел във Варна при баба си без родители.
„Идва като момче в беда в София на 24 април на нашия бал. Той тръгва с два костюма, тръгва с всичко уредено за бала, тръгва с почти договор с фирма, при която ще започне работа. Тръгва с апартамент в София, който вече му е обещан. Тръгва с обещание за стипендия, ако има добри резултати.“
Георги Първанов коментира:
„Не са много младите хора, които имат желание да търсят работа и които са на борсата. Реално, ако те са активни, както ние видяхме и на събитието на Лео, възможности има. Ако тези младежи искат да учат, имаше възможност и част от работодателите предлагат да работят на четири часа, на шест часа и да комбинират с учене и работа.“
Лео Кадели допълни: „Много важно е за обществото да изпитва морален дълг към хората, към приятелите. Ние идваме в това студио, защото изпитваме морален дълг да даваме на вашите слушатели какво сме обещали, какво направихме“.
Лео Кадели сподели още, че благотворителните дейности за деца в неравностойно положение са свързани и с осигуряване на подаръци:
„Миналата година моята Коледна елха беше без никаква украса. Имаше украса единствено писма, изпратени до Дядо Коледа от деца в неравностойно положение, деца в нужда“.
Повече можете да чуете в звуковия файл.
"Най-важното за мен е , както на мен са ми подали ръка преди време, някой да повярва в теб ! Да ти каже, че можеш да успееш, че можеш да го направиш, да ти даде този първоначален тласък, който да ти даде тази увереност, че ти може да успееш . Това е особено важно за децата . На "Цветен Камертон" се изявяват толкова талантливи деца, жалко..
Португалският писател Жозе Луиш Пейшото става известен с романа си "Ни един поглед" . Една история за скромни хора с библейски имена, в която творесъществува, но Творецът отсъства. Определят Жозе като едно от най-изненадващите открития на Португалската литература . Жозе бе гост и в България, за да представи историята си, ето какво разказа за БНР и..
Художникът Петър Станимиров е специален гост на "Нощен Хоризонт" . За себе си казва - " Животът ми е посветен на илюстрацията и комиксите , а любимата ми награда е ГРАВИТОН от 1998 година, мотото на която е "За добро въображение и доброта на въображението". Като дете нашият гост е бил невинна душа, която гони вятъра и иска, като..
На 9 юли се навършиха 175 години от рождението на Патриарха на българската литература – Иван Вазов. Пуснаха сребърна монета за 175 години от рождението на Иван Вазов В Берковица продължават инициативите за 175-ата годишнина от рождението на Вазов "Душеспасително е делото на патриарха, за да оцелее българския дух, да имаме..
Кая Иванова - хореограф и танцьор, е посветила живота си на българските народни танци . Повече от 40 години е била преподавател в Държавното хореографско училище. Заедно със съпруга си Христо Иванов (изтъкнат хореограф, в момента художествен ръководител на ансамбъл "Загоре") са ръководели международни семинари по български танци в..
Родителите на Ифан Сунг, които са от Китай, се срещат в София през 90-те години. От любовта им се ражда тя и брат ѝ. Семейство Сунг се установява в София, където отглежда децата си. Ифан е завършила средното си образование у нас. Сега е студент по стоматология. Говори перфектно български език. Рядко пътува до Китай, но се чувства добре в родината на..
Името на проф. Александър Чирков е синоним на модерната кардиохирургия в България. Проф. Чирков не просто основава болница "Света Екатерина", той дарява надежда и живот на хиляди българи. Десетилетия след първата трансплантация на сърце у нас, неговото дело продължава да вдъхновява. „Още от първия ден аз забелязвам каква огромна разлика съществува..
"Вчерашните протести са протести, които Варна не помни от 2013 година , когато на улицата излязоха наистина хиляди хора". Това каза пред БНР Спас..
Летата стават по-горещи, но дали са по-дълги, е спорно. Ако сравняваме сега летата с тези отпреди 30 години, сега температурите са с 2 градуса..
В България твърде често и по твърде много въпроси се въртим в кръг твърде много години. В съвременния стандарт за акушерска грижа е заложено тя да е..