Светльо Витков и Ерол Ибрахимов събират почитатели на концерт на 14 септември, когато ще свирят на открито.
Концертите на открито се получават по-добре, смятат изпълнителите. "На открито е доста по удобно за публиката, освен това Маймунарника е доста голям, около 3 000 екземпляра могат да се съберат в него", отбеляза Светльо Витков в предаването "Хоризонт до обед".
"Харчат се билетите, много вървят, много добре тръгват. Българските концерти имат един проблем, че билети за българските концерти се купуват в последните дни. Може би не е проблем, но това леко държи всички участници в шоуто - дали ще има хора, дали няма да има. При нас няма как да няма хора, защото шоуто, което ще видите, смятам наистина, че това е един от най-добрите български концерти, който може да се види за годината, пък и ние няма да свирим често. Нашето вътрешно правило е да свирим максимум два пъти в годината", допълни Светльо Витков.
"Общо взето се очертава продължителна програма, но за сметка на това забавна", обещава Ерол Ибрахимов.
"Интересното е, поне моите наблюдения, че идват доста млади хора, деца за нас, защото те не са били родени може би... Не, родени са били, но са били малки, когато са се правили парчетата, защото "Уикеда" е на вече 20 години, "Хиподил" е на 30 години", изтъкна Ибрахимов.
"Уикеда" ще изнесе концерти в няколко европейски държави през ноември тази година и февруари 2020 г.
"Малко са нещата, които забравяме умишлено по-скоро, за които си затваряме очите, не искаме да ги признаем даже пред себе си, защото малко ни е срам от тях, малко се страхуваме от тях. Бягаме от тях. Но според мен колкото и да е трудно трябва човек да се изправи пред трудностите и да ги погледне смело в очи", заяви Ерол Ибрахимов.
"Докато човек си подскача в облаците с безмислени фрази, натрупани от миналото и носи, вее прашното знаме на миналото, той никога няма да тръгне напред, да се погледне в огледалото, да разбере реално това огледало криво ли е, право ли е и да поеме по пътя, по който трябва да поеме, за да постигне някакъв успех и щастие в живота си, както и не само в своя, а на всички хора, с които живее", смята Светльо Витков.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.Заради ударната вълна от паднала наблизо ракета, която изпочупи стъкла на сградата на Операта в Тел Авив, премиерата на “Турандот“ от Пучини – последна за сезона, беше не в края на юни, а през юли. За най-нетърпеливите в едно от фоайетата се състоя концерт-лектория с избрани арии от творбата, изпълнени от студентите в специализирания клас на..
В осмото издание от 32-я летен сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: Разговор със сопрана Красимира Стоянова, диригента Павел Балев и продуцента Георги Еленков за звукозаписната работа по предстоящия моцартов албум на българската оперна прима със Симфоничния оркестър..
Ако сте ценители на съвременното изкуство, до 21 ноември в къщата музей "Вера Недкова" в София, която е филиал на Националната художествена галерия, можете да разгледате новата изложба "Метафора на паметта" на художничката Деница Тодорова. Тя е завършила живопис в Кралската академия за изящни изкуства в Антверпен. От 20 години..
От днес - 18.08, на големия екран тръгва документален филм за певицата Милена Славова. Лайтмотивът "И никой не пита защо" е избран за заглавие на лентата. Ние се познаваме повече от 30 години, разказа пред БНР режисьорът Марио Кръстев. "Тя наистина си задава много въпроси и се чуди защо другите не го правят. Милена е запазила чистотата си...
В столичната галерия "Арт 158" беше открита изложбата "Да запазим "Корал": Безполезни изкопаеми 2025". В нея се срещат изкуството, екологията и протестът срещу застрояването на българското Черноморие. Тя е свързана със стремежа да запазим това място, обясни пред БНР кураторът проф. Борис Сергинов. "Показват се неща, които са намерени..
Специалисти от Регионалния исторически музей в Плевен готвят изненади за поредното издание "Лято в музея 2025". То ще се проведе от 21 до 25 юли. За заниманията разказва Елвира Конова , ръководител отдел "Връзки с обществеността и медиите". "Децата ще могат отново да се вживеят в професията на археолога, в професията на летописците, като..
В Дома на киното днес - 15.07, ще бъде почетена паметта на един от най-значимите български документалисти – Атанас Киряков. Гилдията "Режисьори" на СБФД е организирала специална прожекция на 35-милиметрова лента, която ще събере пет от неговите кратки, но въздействащи филми, заснети между 1988 и 1990 година. "Атанас Киряков е..
Въвеждането на еврото ще се отрази върху цените на имотите у нас , сочат прогнозите на представители на бранша. Част от тях стигат и до конкретика -..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..