„Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) не успя да обясни какъв точно е проблемът което и да е от двете дружества да придобие българските активи на ЧЕЗ. Аргументите бяха повече наизуст, отколкото задълбочен анализ на регулатор, който е призван да пази конкурентната среда“. Това коментира пред БНР Калоян Стайков от Института за пазарна икономика по повод спирането на сделката за българските активи на ЧЕЗ.
Според Стайков и в решението за „Еврохолд“, и в това за „Инерком“ преди това е липсвал ясен анализ дали рискът от бъдещи пречки пред конкуренцията реално може да се материализира и да доведе до нарушаване на конкуренцията.
В предаването „Хоризонт за вас“ Стайков посочи пропуските в решението на КЗК:
„Не се изследва пазарът на предоставяне на застраховки и гаранции в дълбочина и пазарът на предоставяне на обезпечения, продължава да липсва сериозният аргумент по какъв начин конкуренцията може да бъде застрашена при придобиване… Решението на КЗК за сделката за ЧЕЗ е лишено от логика“.
Интервюто с Калоян Стайков можете да чуете в звуковия файл.
Комисията за защита на конкуренцията не разрешава на "Еврохолд" да купи българските активи на ЧЕЗ, става ясно от решение на антимонополната комисия. С Решение №1169 от 24.10.2019 г. Комисия за защита на конкуренцията (КЗК) забрани концентрацията..
Двама души са задържани в квартал "Надежда" в София при кражба на кола, съобщиха от СДВР. Те са криминално проявени, допълниха от столичната полиция. При задържането са оказали съпротива и са блъснали патрулка.
В Обединеното кралство се очаква студеното зимно време да се задържи, като прогнозата е температурите да паднат под нулата и в някои райони да завали сняг. Жълт предупредителен код на Метеорологичната служба е в сила за Северна Ирландия,..
Служителите на статистическия отдел за изследвания в Ямбол ще се включат ефективно в националния протест, организиран от Синдиката на административните служители „Подкрепа“. Основното им искане е за 20-процентно увеличение на заплатите, предава..
Първа среща между президента на Кипър Никос Христодулидис и новоизбрания лидер на кипърската турска общност Туфан Ерхюрман ще се състои днес. Тя поставя началото на нова мобилност по Кипърския въпрос в момент, когато ООН прави усилия за съживяване на..
В Пазарджик стартира инициативата за изграждането на паметник на актрисата Виолета Гиндева, наречена „вечната дама на българския театър“. Предложението е внесено в Общинския съвет. За изграждането на паметника е създаден 46-членен инициативен комитет с..
Очакваната продължителност на живота в Испания е достигнала до 84 години. Това е най-добрият резултат, отчетен откакто се води статистика. Продължителността на живота при раждане се е увеличила с 0,24 години през миналата година, показва последното..
За десета поредна година от организацията на Българския Червен кръст в Ямбол предоставят през зимните месеци храна и хигиенни материали на хора, живеещи на улицата. Три пъти седмично на бездомниците се предоставят пакети, уточни директорът на..
"Конституционният съд удари звучна плесница на доцента по конституционно право ." Това мнение изрази пред БНР бившият конституционен съдия и..
Президентът Румен Радев определи решението на Конституционния съд като победа на правото над произвола на политическата класа. "Призовавам..
"При първичната и извънболнична медицинска помощ (ПИМП) увеличението е 5,5% и ние приемаме това като нещо разумно, съобразно ситуацията в държавата, не..