"Брекзит само влошава съществуващите проблеми във Великобритания". Това заяви председателят на Европейската комисия Жан Клод Юнкер, цитиран от "Гардиън". Юнкер, който скоро ще напусне председателкият пост, описа излизането на Обединеното кралство от Европейския съюз като вечен кръг от "обещания, неспазени обещания и лъжи, повтарящи се отново и отново".
Бившият председател на Камарата на общините Джон Бъркоу нарече Брекзит „грешка“ в първите си коментари след като напусна поста си, отбелязва по темата "Ивнинг стандарт". Бъркоу, който в ролята си на говорител отхвърляше твърденията, че подкрепя оставането на Лондон в Общността, заяви, че според него оставането в ЕС е най-добрият вариант за Великобритания. "Брекзит е най-голямата грешка на тази страна след Втората световна война“, твърди той в свое изявление, цитирано от изданието.
Хиляди полицаи ще бъдат разположени в Каталуния в неделя, за да гарантират сигурността на поредните предсрочни избори в Испания, съобщи вестник "Ел Паис". Властите в Мадрид искат да предотвратят евентуални размирици в изборния ден, като тези от последните седмици. Те избухнаха след обявяването на присъди срещу каталунски сепаратистки лидери, допълва изданието.
Отказът на руски съд да признае за незаконна системата за разпознаване на лица в Москва оставя незащитено правото на личен живот и анонимност, пише "Ведомости". Вчера московски магистрати отхвърлиха иска на жена, глобена за организиране на протест въз основа на данни от видеонаблюдение. Московските власти заявиха в съда, че градът има нужда от системата, не за да следи гражданите, а "за да вижда дали има преспи сняг край входовете" и "препълнени кофи за боклук", отбелязва вестникът.
Еманюел Макрон оказва натиск върху Киър Стармър да признае Палестина за държава, пише „Дейли телеграф“. Френският президент ще бъде във Великобританияна тридневно държавно посещение следващата седмица, което ще включва обръщение към двете камари на парламента. Централното политическо събитие от посещението се очаква да бъде споразумение за връщане..
Най-малко 13 души са загинали при наводнения в американския щат Тексас, предизвикани от проливни дъждове. Бедствието засегна окръг Кер в южната част на щата. Според губернатора на Тексас сред жертвите има както възрастни, така и деца. Някои от телата са открити в автомобили, отнесени от придошлите води. Властите допълниха, че има и хора в..
Американският президент Доналд Тръмп подписа знаковия за управлението му законопроект за бюджета на САЩ. Утвърждаването на нормативния акт беше кулминацията на церемония, организирана в Белия дом по случай националния празник на страната 4-ти юли или Деня на независимостта. Тя включваше и прелитане на бомбардировачи Б-2 като тези, използвани..
Палестинското движение "Хамас" съобщи, че е готово веднага да започне преговори за реализиране на най-новото предложение за прекратяване на огъня в ивицата Газа. Отговорът е предаден на посредниците за уреждането на конфликта в Газа - Египет, Катар и САЩ. "Хамас" посочи, че решението е взето след вътрешни разговори и консултации с другите палестински..
Министерството на земеделието започва прием на заявления за финансово подпомагане за залесяване. Бюджетът е близо 12 млн.евро и за финансиране могат да кандидатстват собственици на земи и гори, местни поделения на вероизповеданията, общини и държавни предприятия. Финансиране ще се предоставя за подготовка на почвата за залесяване, закупуване..
С 20 дни по-рано започна да намалява нивото на язовир "Среченска бара" заради засушаването. Водоемът е почти пълен и няма проблеми с подаването на питейна вода, съобщават от ВиК - Монтана. От "Среченска бара" вода пият жителите на населени места от областите Монтана и Враца. В момента във водоема има малко над 15 милиона кубика вода, което..
МВР- Плевен издирва 4-годишно момиченце. Сигнал за изчезването на детето е подал бащата преди повече от месец, но подробности за случая бяха оповестени днес. Сигналът е подаден от бащата, след като майката не го връща в срок, определен от съда. МВР започва действия, детето е обявено за издирване. Говорителят на полицията Мариана Цветкова обясни:..
Вносител или износител на електроенергия е България няма никакво значение. Това дали сме износител не трябва да е панацея, защото сме общ пазар и..
Не левовете са по-добрите пари, а еврото - по-лошите пари, които тласкат към инфлация, а това, че всяка фирма и предприятие се стреми към по-високи..
Никога няма да затворя очи за лъжата , сподели пред БНР актьорът Павел Поппандов. Лицемерието е навсякъде , каза той и не скри, че такова има и в..