Над 180 са кампаниите в обновената интернет страница на дарителската платформа DMS, които търсят своите дарители. Сред тях са не само кампании, адресирани към болни деца, но и такива, които подкрепят различни организации, училища и читалища, обяснява Красимира Величкова.
По думите й, между 90 и 95 % от средствата на дарителите стигат до кампаниите. С останалите средства двете организации - Българския дарителски форум и Bcause, които стоят зад инициативата за дарителството, поддържат DMS платформата.
„Човек може да дарява с смс, еднократно или като се абонира за месечни дарения от 2 или 5 лева, както и да дарява директно през сайта с карта“, казва Красимира Величкова. „Следим не само за фактурите и за това точно да са изразходвани парите, а и за резултатите. За да може да бъде отговорено на хората на въпроса „И какво от това, че дарих“.
Красимира Величкова се мотивира още с това, че обикновено редовните дарители подкрепят именно организации, които публикуват на сайтовете си и постигнатите резултати от събраните средства. По този начин се показва и значимостта на самите дарители за успеха на дадена кауза.
Актуални през следващите седмици ще бъдат кампаниите на 17 училища в страната. Силно подкрепяни в DMS са кампаниите, свързани с грижата за бездомни животни, с опазване на околната среда, социални каузи, посочи Величкова.
Когато хората даряват, най-често те го правят именно с емоционален мотив, допълни тя. „Именно затова кампаниите, свързани с природни или хуманитарни бедствия – Аспарухово, Хитрино – те отключват най-голяма емпатия и най-много подкрепа.“
По данни на Българския дарителски форум, всяка година българите даряват около 10 милиона лева. „Това е един добър ресурс за смислени и добри инициативи“, коментира Красимира Величкова от Българския дарителски форум.
Цялото интервю е в звуковия файл.В столичното 51. СУ "Елисавета Багряна" ще бъдат вдигнати заплатите, тъй като има финансови резерви , заяви директорът Асен Александров в интервю пред БНР. Председателят на Съюза на ръководителите в системата на народната просвета на България Диян Стаматов, директор на софийското 119 СУ "Акад. Михаил Арнаудов", бивш зам.-министър на МОН..
За 2024 г. няма мобилен оператор, който да е монополист , т.е. да има 50 и над 50% участие на пазара и той да диктува цените на този пазар. Това заяви пред БНР председателят на Комисията за регулиране на съобщенията Иван Димитров. По думите му се правят регулярни проверки на мобилните оператори за това дали някой не се държи като монополист..
" Зарът е хвърлен, дюшешът е излязъл. Скоро можем да пием благата ракия. Доколкото разбрах, са се прегърнали четирите формации, които теоретично би трябвало да нямат абсолютно никакви допирни точки ". Това е коментарът на музиканта и бивш политик Венци Мицов относно очакваното правителство между ГЕРБ-СДС, БСП, ИТН с подкрепата на ДПС - Доган...
3 са центровете за временно настаняване на бездомни хора на територията на София. Капацитетът им е 510 места, като към момента има 15 свободни . Това заяви пред БНР Мина Йовчева, директор на Дирекция "Социални услуги за деца и възрастни" в Столичната община. Тя уточни, че центровете се използват целогодишно . По думите ѝ всеки ден, дори в..
На повече от 120 сигнала през изминалите 2 денонощия са реагирали служителите на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". Типично за този период от годината има доста битови инциденти, свързани основно с използването на отоплителни уреди , заяви пред БНР главен инспектор Йото Василев, началник сектор "Държавен..
Не трябва да бъде увеличавана продължителността на учебната година , заяви пред БНР Диян Стаматов - директор на 119 училище в София, бивш заместник образователен министър и председател на Съюза на ръководителите в системата на народната просвета. За него е наложително да се въведе национална регулация по отношение на използването на различни..
Темата за продоволствената независимост на България трябва да е водеща и да е национален приоритет. Това е мнението на бившия земеделски министър Кирил Вътев, който пред БНР разказа за предстоящата кръгла маса в УНСС "Достъпът до пазара за българските производители по агрохранителната верига". " Всички производители трябва да осмислят..
Ако КС се произнесе със становище, че не са открити достатъчно гласове, които да позволят на "Величие" да влезе в парламента, партията ще се обърне към..
Инцидентите в БДЖ ще продължат, това не може да се оправи с магическа пръчка. От 2 години и половина всичко тръгна надолу, не вярвах че всичко..
Преди да се произнесем по изборния процес, КС няма да решава други дела . Това заяви съдия Павлина Панова, председател на Конституционния съд, като..