„Тези неща трябваше да се направят много отдавна. Отдавна е известно, че загубите във водоснабдителната система на ВиК са много големи. Отдавна е известно, че язовир „Студена“ не се управлява добре от МОСВ и водата не се изразходва само за питейни нужди, какъвто е приоритетът на закона, а за промишлено водоснабдяване, което е било преди от язовир „Пчелина“ и за т.нар. екологичен отток незнайно защо в такъв голям размер. Ако МОСВ бяха изключили промишленото водоснабдяване и минимално допустимия екологичен отток не на 19 ноември, а на 1 януари тази година, в момента в язовира щеше да има 7 млн. кубически метра повече вода и щеше да се дочака без всякаква тревога следващият пълноводен период на река Струма“, коментира той в предаването „12+4“.
Според него с темата за мъртвия обем се спекулира:
„Мъртвият обем е 2,4 млн. кубически метра в язовир „Студена“. Днес общият обем на язовира е 3,8 млн. кубически метра. В момента 1,4 млн. кубически метра е полезният обем“.
„Моите съграждани от Перник така или иначе ще изконсумират вината на виновните. Важното е и виновните да бъдат наказани, за да може тази вина, която ще изконсумират нашите съграждани, да не е горчива“, изказа мнение Асен Личев.
Той е очаквал да започне строителството на язовир „Черни Осъм“. Той щеше да предотврати режимите на питейно водоснабдяване в Ловешка и Плевенска област, както и в град Троян.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
През есента времето става по-студено и хроничните заболявания напомнят по-осезаемо за себе си. Върху здравето на сърдечно-съдовата система през есента ще поставим фокус в "Минути за здраве". Съветите са на д-р Благовест Стоименов, главен асистент в Медицинския университет в София, от Клиниката по пропедевтика на вътрешните болести на..
11-то издание на международния кино-литературен фестивал "Синелибри" започна преди часове . Откриването беше в зала 1 на НДК с филма на Франсоа Озон „Чужденецът“ по известното произведение на Албер Камю. Събитието беше съпроводено с романтичен спектакъл с ефектна хореография и визуални препратки към романа, вдъхновил мотото на фестивала – „Пяната..
Във Велико Търново днес се организира протестно шествие срещу завода за преработка на дървесина на "Кроношпан", заради системното замърсяване на въздуха. Преди месец в завода имаше и тежка производствена авария с взривове. За затягане на контрола върху дружеството и спазване на екологичните норми в края на септември се обявиха министърът на околната среда..
Днес в Габрово започва двадесет и третото издание на Празника на духовната музика. Фестивалът е посветен на духовния празник на Габрово - 14 октомври, който е и денят на Света Петка Българска. Празникът на духовната музика ще бъде открит довечера в 18:30 часа в катедралния храм на Габрово "Св. Троица". Източно-православни песнопения ще звучат в първата..
С намаляващ брой донорски ситуации и извършени трансплантации България се включва в отбелязването на Европейския ден на донорството и трансплантацията на органи. Тази вечер фасадите на 40 обществени сгради у нас ще бъдат осветени в зелен цвят. За да популяризира донорството, през 2024-а година агенция Медицински надзор е похарчила 460 хиляди лева за..
Над 1200 литра боза ще бъдат раздадени безплатно в Деня на бозата в Радомир, съобщи на брифинг кметът на общината Кирил Стоев. Тазгодишният празник ще се проведе на 18 октомври и ще бъде по-пищен от всякога. Фермерски пазар, алея на занаятите, демонстрации и кулинарно изложение са само част от проявите, включени в програмата на тазгодишния..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви, че от 1 ноември или по-рано Вашингтон ще увеличи със 100% размера на митническите налози по отношение на Китай, както и ще въведе мерки за експортен контрол. Това обяви американският държавен глава в социалната мрежа "Трут Сошъл", цитиран от БТА. Той допълни, че мярката се налага след "крайно агресивните"..
Гражданската мобилизация в София стресна политическите опоненти на кмета Васил Терзиев. Това каза пред БНР бившият министър на околната..
Във Великобритания вече има случаи министерството на вътрешните работи (Хоум офис) да отнема временен статут за пребиваване на чужденци. Потърпевши са..
"Това, което наблюдаваме през последните дни в София, е до някаква степен и обнадеждаващо. Показва, че гражданското общество функционира и може да се..