Обвиняем по делото е Мартин Трифонов от същото село. Срещу него са повдигнати три обвинения – за блудство, изнасилване и убийство.
Според събраните от прокуратурата доказателства той е физическият убиец на детето.
Убийството беше извършено на 15-и август 2019 г. А извършителят беше арестуван след като бе прострелян в крака след близо 24-часово преследване в планината около селото.
Спокойни ли са вече хората от селото
След убийството на 7-годишната Кристин село Сотиря се превърна в едно за живеене, а хората там бяха под постоянен страх.
Днес в село Сотиря животът върви както и преди, но под наблюдението на видеокамери.
“Може да се каже, че сме по-спокойни, когато нещата могат да се проследят с камери“.
“Конкретно в момента хората се почувстваха застрашени и изплашени. След това обаче, когато всичко отмина, всъщност в селото е много спокойно. Така че аз не мисля, че със или без камери хората биха се биха се успокоили или биха се изплашили“.
“Мисля, че е много по-спокойно, децата се чувстват спокойни – всичко е наред“, казват хора от селото.
Убийството на Кристин повдигна и въпроса за съкратеното съдебно следствие. След множество протести на хората от селото и настояване на бабата на жертвата Милка Георгиева бяха направени законови промени.
Сега убиецът на внучката й ще бъде един от първите, които ще понесат тежестта на законовата промяна и наказанието му няма да може да се редуцира.
Хората от селото настояват за най-тежката присъда
“Изобщо не трябва да живее. Знаеш ли какво дете беше – пъпка дете. Трябва да го унищожи – втори път изнасилва човек. Трябва да се унищожи и да не му дадат да живее“.
“Дано го осъдят за повече време. Такива нямат работа на свобода“.
“Трябва да бъде или доживотна, или смъртна, защото може после пак да направи нещо“, коментират местни жители.
Предстои една от най-тежките срещи в живота на Милка Георгиева – ще трябва да погледне в очите Мартин Трифонов.
“Настина много тежка битка ще бъде, защото първата битка беше да приемат закона за доживотната присъда без право на замяна в такива тежки криминални престъпления. Не че ме е страх, а просто искам той от раз да си получи доживотната присъда и да не бъркат повече в моите рани“, каза Милка Георгиева.
Репортажа можете да чуете от звуковия файл."Светът, такъв какъвто го познавахме, вече не съществува“, заяви британският премиер Киър Стармър в коментар за вестник "Сънди телеграф“, като обеща да помогне "за защитата на британския бизнес от бурята на американските мита“. Киър Стармър заяви, че неговото правителство е готово да използва адекватни индустирални политики "за защита на..
ЕС е готов да защитава интересите си със съразмерни ответни мерки на митата на американския президент Доналд Тръмп и ще работи заедно с партньорите си в тази насока, каза днес председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен след телефонен разговор с британския премиер Киър Стармър, предаде "Ройтерс". Фон дер Лайен посочи, че..
Доброволното формирование към Община Дупница набира доброволци за предотвратяване или овладяване на бедствия, пожари и извънредни ситуации и отстраняване на последиците от тях, обявиха от администрацията. Във формированието сега членуват 29 души. Пълният комплект от документи за членство в доброволното формирование се подава в деловодството..
Близо 50 жители на Доспат се включиха в първата акция от кампанията за по-чиста, зелена и приветлива община Доспат - "Обнови и освежи“. Инициативата за пролетно освежаване и облагородяване на публичната среда е подета от "Обединение за бъдещето на община Доспат". Първата акция промени и разкраси пространството на разклона към с. Любча. В..
Френският крайнодесен лидер Марин Льо Пен обяви днес, че ще се бори с мирни средства срещу наложената ѝ петгодишна забрана да заема изборни длъжности и че ще черпи вдъхновение от американския борец за граждански права Мартин Лутър Кинг. На този фон в Париж се събраха хиляди нейни привърженици, за да я подкрепят, предаде "Ройтерс"...
Първата от началото на годината градушка падна днес в Смолян. Леденият валеж продължи около 5-10 минути. Сняг вали във високите части на областта Смолян, като в района на Рожен и Превала новата снежна покривка е около 5-10 см. Заради снеговалежа е ограничено движението на тежкотоварни автомобили с ремаркета и полуремаркета през проходите..
Полицията е задържала мъжа, който нанесе побой над двамата синоптици на връх Мургаш и който днес по обед избяга от психиатрията в Курило. Пребиха дежурните метеоролози в станцията на връх Мургаш Бащата на мъжа, пребил двама метеоролози на връх Мургаш, обяви гладна стачка От СДВР съобщават за БНР, че мъжът е напуснал болницат сам без..
Съдебната система се променя през политиката. Политиката обаче не може да оправи съдебната система, тъй като съдебната система не може да дисциплинира..
Голяма част от поддръжниците ни желаят реално нашето участие във властта и категорично заявяваме, че за това, което сме се споразумели, че всички..