Компании от САЩ, Япония, Франция, Великобритания проявяват интерес да продават дискове с музика на български изпълнители. Много трудно пробиваем е пазарът в Германия.
"Ние имаме невероятни оперни певци, пианисти и инструменталисти. Така че с това имаме възможност да се конкурираме и да бъдем забелязани, но трябва много упорство. Трябва много стриктно изпълнение на желанието отвън, за да можем да пробием на този пазар", обясни Юлияна Маринова, създателка на компанията "ГЕГА НЮ", която издава класическа и фолклорна музика.
Миналата година е издаден компакт диск с музика на Красимир Гатев, който изпълнява произведения на Панчо Владигеров.
"На 18 февруари ще има представяне на този компакт диск в Музикалната академия в 18 часа, с вход свободен", допълни тя.
Предстои да бъдат издадени два диска на квартет "София“ към Българското национално радио.
"…с произведенията на Димитър Шостакович и Марин Големинов - много стойностен компакт диск ще бъде", изтъкна Маринова.
Застрашава ли публикуването на музика в интернет работата на музикалните компании?
"Не мога да кажа, че ни застрашава, защото, особено в класическата музика, литургичната музика, хоровата музика, която ние издаваме, любителите на тази музика, меломаните, по друг начин искат да слушат тази музика", допълни Юлияна Маринова.
Интервюто можете да чуете в звуковия файл
Все по-малко разбирам какво се случва в света! Това каза пред БНР актьорът Самуел Финци, номиниран "Икар" за водеща мъжка роля за Шайлок във "Венецианският търговец" от Уилям Шекспир, реж. Явор Гърдев, Народен театър "Иван Вазов". "Просто съм онемял, защото имам чувството, че все по-малко разбирам какво става около мен и респективно в света...
В 18-ото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Акцент в столичния афиш през изминалата седмица: Концертът на Софийската филхармония с изпълнение на Концерта за цигулка "Offertorium" от София Губайдулина и “Стабат Матер“ от Джоакино Росини - Преди..
Най-голямото събитие в областта на музикално-сценичните изкуства у нас през месец февруари е гастролът от 6-и до 11-и февруари в зала 1 на НДК на наследника на оригиналната продукция от 1998 г. на мюзикъла “Парижката Света Богородица“ от Рикардо Кочанте, при това с една от звездите в главните роли в нея – канадският артист Даниел Лавоа като..
Копнежът по блясъка е познат на почти всеки човек. В определен момент от живота си повечето от нас се стремят към това да са по-красиви, по-талантливи, по-привлекателни за околните. Стремежът да бъдеш по-добър от това, което си, обаче, понякога се превръща в мания. Особено често това се случва в днешни дни, когато дори и през телефона си..
От днес до 15 февруари ще се състои фестивала на италианската песен "Санремо". Това е 75-ото му издание, което стартира с една изненада. За първи път в историята на "Санремо" се оттегли един от участниците. Това е рапърът Емис Кила. Разследван е от прокуратурата в Милано във връзка с агитките на Интер и Милан. Срещу него тегне и обвинение за..
Книгата, която представям сега, има повече научен характер, но е написана на достъпен и разбираем език. Заглавието "Генеалогия на българските канове от Баламбер до Кубрат и Кий - 340 - 668 г." ни връща към първите векове след Христа и ни запознава с праисторическите родови корени на българите. Авторът Валентин Йорданов от София е неизчерпаем..
Две продукции спечелиха наградата "Гоя" за най-добър филм. За първи път в историята на отличията на Испанската филмова академия две ленти си поделиха първото място – "47" и "Инфилтраторът". В изненадващ финал на церемонията в Гранада тази нощ екипите на двата филма се качиха заедно на сцената. След като беше обявено, че наградата печели..
Според Закона за противодействие на корупцията всички лица, заемащи публични длъжности, трябва да подават декларации, в които да описват имотното и..
"Нещата са набрали скорост заради глобалните настроения . Български политици, които имат история с атаки срещу медии, с овладяване на медии и..
Случай като този от село Брезе следва да бъде сигнал . Той трябва да ни покаже, че промяна трябва да има и по отношение на законодателството, и по..