Фондацията работи по програма „Таралежи“ в Перник от една година. Родители определиха случващото се в програмата като нередно, макар децата им да не са преки участници, вследствие на това програмата е спряна с възможни санкции като последици.
Случилото се с програмата трябва да се тълкува в по-широкия контекст на случилото се с Истанбулската конвенция и Стратегията за детето, смята Андонова.
Тя определя случилото се като тъжно за децата, които са имали желание да учат и за техните родители, които осъзнават важността на подобно образование в подготовката за живота.
Програмата „Таралежи“ е изключително полезна, посочи Андонова. Екипът по програмата е квалифициран и допълнително за работа с деца. Методиката идва от Италия, има успешно приложение във Великобритания, а тук е адаптирана за българските условия, обясни тя в предаването "Преди всички".
В края на ноември са били проведени срещи с директорите, педагогическите съветници и класните ръководители на класовете, в които е било планирано провеждането ѝ. Първоначалният обхват бил замислен за четири града в Пернишко, един в Благоевградско и един в Кюстендилско, посочи Юлия Андонова.
„Провеждахме индивидуални родителски срещи с всеки клас, който беше предложен от училището за включване в програмата. Някои класове се съгласиха, други не се съгласиха. Участието в програмата „Таралежи“ е изключително доброволно. Всеки един родител получи лично писмо, което ние написахме като организация до родителите, в което подробно обясняваме програмата и каним родителите да преценят дали техните деца биха искали да се включат“, поясни Юлия Андонова.
„Всички родители са били изключително доволни. Имаме обратна връзка чрез педагогическите съветници до нашата фондация преди скандала, който избухна“, допълни тя и подчерта, че фондацията не е била търсена от притеснените родители, които провокираха силна обществена реакция.
Още детайли по темата чуйте в звуковия файл.

„ Има разяснителни кампании, но те са супер банални и не представят нещата такива, каквито са на „бойното поле“. „В моето училище се провеждат кампании, в които ни обясняват по-подробно. И 12 клас обясняват на по-малките – например осми клас,..
Присъединяването на България към еврозоната ще допринесе за засилване на вътрешноевропейското сближаване , смята проф. Филип Хармс, преподавател в един от най-престижните германски университети в Майнц. В интервю за БНР и предаването "Събота..
Кърджали е домакин на националното състезание "Пътен полицай на годината", което започва в 10 часа. Това е 31-вото му издание. В него участват 70 служители от всички областни дирекции на МВР. Атракция са авто- и мотодемонстрациите, които..
Американският президент Доналд Тръмп не се отказва от спора си с британската обществена медия Би Би Си, въпреки полученото извинение. Той заяви, че вероятно ще внесе съдебен иск срещу медията следващата седмица заради монтажа на негова реч от 6 януари..
Изложбата на Цочо Бояджиев е поезия в проза . Не - тя е поезия в прозрачните драпери на черно-бялата фотография. Така пише Юлия Родонова за експозицията "Някога бях“ в галерия "Фотосинтезиз ". Изложбата беше открита преди около месец, а след..
Министър-председателят Росен Желязков ще бъде на работно посещение в областите Силистра и Разград днес. Той ще се запознае с хода на работата по реализацията на Вертикалния газов коридор в района на магистрала "Хемус". Желязков ще проведе..
Българска делегация от Народното събрание е на посещение в Света гора за есенния празник на манастира "Свети великомъченик Георги Зограф". Поклонническата ни делегация е водена от председателя на Комисията по правата на човека и..
Американският президент Доналд Тръмп извади широка гама от селскостопански стоки от списъка с реципрочни мита, поради опасения, че потребителите могат да бъдат пряко засегнати. Сред стоките, които ще се ползват с намалени митнически ставки са..
От 5 януари зоните за платено паркиране в София ще бъдат разширени и ще поскъпнат двойно. Това прие Общинският съвет с 35 гласа "за" и 12 "против"...
Възможностите на тази партия, която ще се учреди в събота – Алианс за права и свободи (АПС), са ограничени, заяви в интервю пред БНР Гюнер..
Лидерът на "Продължаваме промяната" Асен Василев определи като "лоша шега" избора на Румен Спецов за особен управител в "Лукойл": "Румен Спецов беше..