Столичната библиотека започна кампания „Насаме с моята библиотека“.
Читателите са предизвикани да изпратят своя снимка пред домашната си библиотека с любима книга в ръка. Тези, които изпратят най-артистичните и оригинални фотоси, ще получат книги с автографи на известни български автори.
Първи в инициативата се включи от Берлин писателя Георги Господинов.
„Отсъствам, зад кадър съм, защото тъкмо в дни като тези съм разделен с библиотеката си. И това е лична драма. Често си представям коя книга къде точно е, какво има скрито на втория ред. Добре, че я снимах този януари за последно. Втората снимка, когато още ме е имало в тези стаи, е отпреди 15 години. Само ние остаряваме, книгите и библиотеките са си същите“, пише Господинов и добавя:
„Животът по време на карантина е изключително изпитание, защото човек не знае какво да прави с толкова много време… Ние не сме свикнали много да стоим сами със себе си. Ще ни се наложи да четем самите себе си, а за това помага и литературата”.
„За нас беше важно да не губим връзка с читателите, с писателите, с творците, с които работим. Затова е важно да видим и почувстваме нашите приятели - любители на книгите и четенето... Идеята предизвиква голям интерес”, каза в интервю за предаването „Нещо повече” Юлия Цинзова, директор на Столичната библиотека.
Има идея разказите и снимките да бъдат издадени след края на инициативата.
Повече по темата можете да чуете в звуковия файл.Катастрофирал пътнически автобус с турска регистрация затруднява движението между Велико Търново и Килифарево към Прохода на Републиката. Няма пострадали при инцидента. Автобусът се е ударил в мантинелата, чака се репатрираща техника, съобщиха за БНР от полицията във Велико Търново. Движението се регулира и се извършва двупосочно в..
От правителството осъдиха поругаването на сградата на европейските институции . Напрежение на протеста на "Възраждане", има пострадали 10 полицаи са били ранени по време на протеста на "Възраждане" В позиция, публикувана във Фейсбук се посочва, че: "Нападенията срещу институции, независимо дали национални или европейски, са..
Хиляди хора се събраха в румънската столица Букурещ в рамките на кампанията за събиране на подписи в подкрепа на кандидатурата на крайнодесния Калин Джорджеску за президент на страната, съобщи Аджерпрес. Джорджеску, който е определян като проруски настроен популист, получи най-много гласове на изборите през декември, но вота беше отменен от..
Десет полицаи са ранени при ексалацията на напрежението по време на протеста на партия "Възраждане" срещу въвеждането на еврото. Напрежение на протеста на "Възраждане", има пострадали По-рано участващите в демонстрацията заляха с червена боя фасада на сградата на представителството на европейските институции в София и се опитаха..
Община Ловеч стартира официален Viber канал, на който гражданите ще получават кратки съобщения и информация. Viber канала е създаден за по-добра и бърза комуникация с гражданите, поясни кметът на Ловеч Страцимир Петков. "Там ще бъдат засягани много теми, културни и спортни събития, природни явления, очаквани проблеми, актуални събития..
Шестима израелски заложници бяха освободени днес от Ивицата Газа, след като Израел потвърди, че палестинската организация "Хамас" е предала снощи тленните останки на една от заложничките Шири Бибас. С вече характерната за "Хамас" церемония в Нусейрат бяха предадени на Червения кръст Елия Коен, Омер Шем и Омер Венкерт - и тримата на възраст..
Приключва международната система, която бе учредена в края на Втората световна война, чийто резултат беше ядреният чадър, който Америка осигуряваше на Европа в реалностите на Студената война и на глобализацията. Америка се оттегля. Не е акт на национализъм, а на нов тип националистически империализъм . Европа е сама и трябва да помисли как да..
Политиците никъде, никога не работят за хората, те работят за себе си. Навсякъде е било така и така ще бъде. И за се чудя защо гласуваме за тях...
Фолклорът е не просто музика - той е памет, корени и душа. Българските народни песни носят в себе си историята на поколения, звука на..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..