200 милиарда турски лири ($28,7 млрд.) е достигнала сумата, която правителството на югоизточната ни съседка е похарчило за справяне с последиците от коронавируса, съобщи турският министър на финансите Берат Албайрак.
Става дума за пряка финансова помощ, за отложено плащане на данъчни задължения и предложени извънредни облекчения в някои сектори, отбелязва кореспондентът на БНР.
Осигурена е еднократна финансова помощ от 1000 турски лири (около 300 лева) за 4,4 млн. семейства, съобщи турският финансов министър.
Хората, загубили работата си поради кризата, вече кандидатстват за получаване на средствата чрез портала на турското електронно правителство. Друга част от най-нуждаещите се вече са получили финансова помощ.
8,4 млрд. турски лири (около 2,2 млрд. лв.) са били изплатени на 450 000 микро- и малки бизнеси.
Около 270 000 обекта са били затворени заради коронавируса в югоизточната ни съседка, 1,5 млн. души са останали без работа, а 2 млн. са в неплатен отпуск. Това изчислиха в бюлетина си за април от сдружението на турските архитекти и инженери (ТММОВ).
За пети пореден ден жертвите от коронавируса в Турция намаляват, сочат данните, обявени от здравния министър на страната в петък.
Въпреки това броят на заразените остава висок – почти 105 000 души.
Общият брой на случаите с летален изход в страната достигна 2600, но специалистите смятат, че болестта навлиза в платото на разпространението си.
В петък за първи път броят на излекуваните пациенти за едно денонощие надхвърли броя на новозаразените.
Евакуирането на турски граждани от чужбина е приключило, съобщиха още властите в Турция.
По данни на външното министерство от началото на кампанията по прибирането им около 40 000 турски граждани са били върнати в страната от над 75 други държави.
От 24 април нататък над 23 500 души са поставени под карантина в различни общежития, а почти 33 000 души, за които карантината е приключила, са били освободени от нея.
Правителството на Република Северна Македония няма намерение да върви към ЕС при настоящите условия и да променя конституцията, каза предишният президент на югоизточната ни съседка Стево Пендаровски в публикувано днес обширно интервю на "Дойче веле". Той смята, че сегашният президент Гордана Силяновска-Давкова не би могла да постигне напредък..
„Аз не съм за еврото в този момент, и съм за провеждане на референдум. В момента това политическо натискане отвън озверява хората.“ Това каза пред БНР лидерът на партия МЕЧ Радостин Василев, който присъства на провеждащия се в центъра на столицата протест за запазване на българския лев. По думите му обаче, темата за еврото не бива да..
Министри от Йордания, Египет, Саудитска Арабия, Катар и Обединените арабски емирства осъдиха решението на Израел да блокира провеждането на планирана среща в палестинската административна столица Рамала, в окупирания Западен бряг. Министрите се нуждаеха от съгласието на Израел, за да пътуват до Западния бряг от Йордания, но такова не беше дадено...
Протести в защита на българския лев, освен в столицата, имаше и в редица градове. Протестиращите в защита на лева в София : Той не е просто парична единица Хиляди излязоха в защита на българския лев в Пловдив Протестно шествие в защита на българския лев премина в центъра на Варна Враца също се включи в националния..
Националната мрежа за децата и родители - активисти от страната се събраха по-рано днес на протестно шествие в София срещу насилието над деца. Участниците в шествието настояха за по-голяма ангажираност на институциите и подкрепа за семействата с проблеми. "Да бъдем нетърпими към проявите на насилие, да бъдем подкрепящи към децата-насилници,..
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов подчерта важността на разяснителната кампания за еврозоната, защото по думите му има хора, които се опитват да плашат населението: "Просто следващата година, дай Боже да е добър конвергентния доклад, юли месец, 10-ти мисля, че беше Европейския съвет, да се вземе решение от догодина от 1-ви януари, когато влиза..
Законът за регистрация на чуждестранните агенти в Грузия бележи сериозно отстъпление от демокрацията в страната, се казва в изявление на върховния представител по външната политика и сигурност Кая Калас и на еврокомисаря по разширяването Марта Кос. "В заключенията на Европейския съвет през юни и октомври м.г. е отбелязано, че такива действия..
Защо синът на шефа на ДАНС Пламен Тончев е съдружник с лице, което има и политически, и ъндърграунд връзки? Има ли доклад в ДАНС за това лице (Румен..
Влизането ни в еврозоната от 1 януари 2026 г. ще е твърде рано , категоричен бе пред БНР икономистът Стоян Панчев от Експертния клуб за икономика и..
Кирил Илиевски е композитор, цигулар, педагог и общественик, оставил значима следа в съвременната българска музика. На 27 май той можеше да празнува..