Отбелязването на Деня на труда и международната работническа солидарност тази година е под знака на пандемията Covid-19.
Безработицата и запазването на доходите на фона на растящите цени на ключови стоки са големите проблеми в кризата, категорични са КНСБ и КТ "Подкрепа". Днес КНСБ чества този ден, стартирайки благотворителна кампания "Не си сам" в подкрепа на заразени с коронавируса работници.
Лекарства и продукти на стойност поне 150 лева ще представи КНСБ на всеки заразен работник, член на синдиката, в рамките на новата благотворителна кампания "Не си сам". Подпомагането ще става през благотворителния фонд на името на професор доктор Желязко Христов. Вече има десетки заразени работници от леката промишленост, ТЕЦ "Бобов дол", лечебни заведения.
Президентът на КНСБ Пламен Димитров заяви:
"Започваме да събираме средства и от всички синдикални организации не само от тези, които имат техни заразени синдикални членове. Продължаваме дарителската кампания като ден на материалната помощ, топлината на солидарността, за жеста от колегите, от приятелите, от всички тези, които в този труден момент ще застанат до хората, които изпитват от една страна страха и ужаса от неизвестното, бидейки заразени. От друга страна изолацията и карантината и да знаят, че не са сами".
Финансова помощ от поне 500 лева на всеки от заразените медици-синдикалисти ще предостави федерацията на синдикатите в здравеопазването. Целта на кампанията е набиране на поне сто хиляди лева.
Репортаж по темата можете да чуете в звуковия файл.
На протест излязоха днес работниците и служителите от държавното предприятие за ремонт и модернизация на бронирани машини "Терем - Хан Крум" в Търговище. Те блокираха за около час движението по пътя София - Варна. Хората настояват за изплащане на дължимите им трудови възнаграждения, както и за осигуряване на поръчки за работа през настоящата..
България, участвайки в локални инициативи се изправя пред вероятност да не се ползва с пълната защита на НАТО. Инициативите на други държави са нелегитимни. Днес премиерът Росен Желязков свиква Съвета за сигурност и там ще се изработи позицията на България. Това предупреди депутатът от ИТН Димитър Гърдев, председател на Комисията по..
Президентът Румен Радев проведе днес среща в президентската институция с временно управляващата посолството на САЩ Сюзън Фалатко, съобщават от пресцентъра на държавния глава. По време на разговора са били обсъдени теми, свързани със стратегическото партньорство между България и САЩ и перспективите за развитието на двустранните отношения,..
Генерална дирекция "Търговия" е разработила различни варианти за реакция на ЕС към митата на САЩ . Това каза пред Илия Лазаров , евродепутат от ГЕРБ-СДС/ЕНП, член на Комисията по международна търговия в ЕП. "Вашингтон смята, че с въвеждането на мита защитават своите интереси, но в последствие може да се окаже, че не само не ги защитават, но и..
Решението на САЩ да спрат военната помощ за Украйна е техен вътрешен въпрос, ние сме фокусирани върху подкрепата за Украйна, така че тя да бъде във възможно най-изгодни позиции при преговори за траен мир, заяви британският вицепремиер Анджела Рейнър в интервю за Би Би Си. Белият дом потвърди паузата във военната помощ за Украйна В..
Софийският градски съд потвърди постоянния арест и на четиримата задържани при протеста на партия "Възраждане" на 22 февруари, когато се стигна до прояви на погром срещу сградата на европейските институции в София. Решението на съда е окончателно. Костадин Костадинов: Сигурен съм, че съдът ще пусне задържаните след протеста на..
Организаторите на инициативата за бойкот на големите хранителни вериги съобщиха, че такъв ще бъде организиран всеки четвъртък. Бившият омбудсман и председател на партия "Изправи се.БГ" Мая Манолова, която е сред организаторите на инициативата съобщи, че са внесли законопроекти в парламента за таван на надценките и таван на банковите такси...
Опитите за политическа пропаганда с такъв празник – 3 март, са нежелателни и трябва да се преодолеят. И не бива политици да дават тон на подобна..
Днес е националният празник на България. Празнуваме 147 години от освобождението от османско иго след Руско-турската война от 1877-78 г...
Прекалено сме се вторачили в Руско-турската война, но нея нямаше да я има без усилията на Велчо Атанасов-Джамджията, Раковски, Стефан Караджа, Левски,..