"Автокиното е формат, който е много подходящ за ситуацията, в която се намираме. В София има много пространства, които могат с някои усилия да бъдат адаптирани. Това е също така част от летния живот в града. Години наред вече правим прожекции в Борисовата градина и на други места, но присъствието на автомобила автоматично ни въвежда в спазване на здравословните изисквания в това предпазваме себе си и околните", отбеляза доц. Тодор Чобанов.
Според Чобанов прожекциите на филми на открито са възможност да компенсираме невъзможността да посещаваме киносалоните.
Лятното кино в района на Националния дворец на културата ще работи. Ще има прожекции в парковете и градините. Кината на открито ще са само част от дейностите, които се подготвят.
"Мога да кажа убедено, че в момента това, което виждам, е един много силен, повишен интерес от страна на редица оператори, творци, знакови личности, които през годините са действали основно в залите. Сега си дават сметка, че трябва да търсим новия формат", допълни Тодор Чобанов.
"Самите билети, всичко останало изцяло се случва онлайн", обясни Галин Желязков от инициативата "Автокино".
Той призова при организирането на прожекции на филми на открито българите да изберат родни заглавия.
Идеята за прожекция на филми в междублоковите пространства е възникнала, за да се показват заглавия, които не са достигнали пълния капацитет на зрители в мрежата на разпространение в кината.
"За нас винаги е било идея да дадем втори шанс на хубавите български филми да се виждат от още нова публика. От друга страна винаги сме се стремили към мислене в посока - по какъв начин биха могли по-отдалечените периферни райони на нашите градове да бъдат облагородени чрез културни събития, чрез приятни колективни занимания", подчерта Катерина Ламбринова от "Блок Кино".
В момента се обсъждат различни формати за провеждане на прожекции на открито.
"Със сигурност хората ще трябва да бъдат много по-малко. Досега винаги са били към 400 души, което е невъзможно", допълни Катерина Ламбринова.
Репортажа и интервюто можете да чуете в звуковия файл.
Приключи 3-ия сезон на литературния конкурс "Вълшебното перце ", който се организира от програма "Хоризонт" и сдружение "Българче" , а имената на наградените деца бяха съобщени в ефира на "Закуска на тревата" на 28 декември от Розалина Златкова, съпредседател, член УС на сдружение "Българче" , с което повече от 10 години се реализира радио-играта..
Ивановден е един от най-обичаните зимни празници, защото на този ден всеки има кого да поздрави. Ивановците са много, да се готвят да почерпят за здраве и да им върви през годината. Празникът е в чест на Свети Йоан Кръстител . В народната традиция се свързва с игри и много музика. В този ден в традицията е хората да си стават побратими и..
"Дали любовта е „сляпа“ или е от „пръв поглед“ – това могат да кажат хората, които виждат. За нас любовта е това, което е на сърцето и на душата“. Така незрящият актьор Андриян Асенов описа любовта в предаването "Любими празнични истории". Заедно с него беше любимата му Радостина Павлова, преподавател по пеене и пиано, също незряща...
Kак празниците осмислят живота ни , как ни свързват с традицията и ни дават сили да вървим напред? С поета Бойко Ламбовски разказваме за връзката между духовното и материалното , за литературата като прозорец към душата и как в творчеството можем да намерим утеха и вдъхновение. Бойко Ламбовски е поет, преводач и есеист, човек, който с думите си..
"За всеки влак си има пътник, но когато нещо е истинско, когато е направено със сърце и любов, зрителят го приема ". Това каза пред БНР един от най-обичаните актьори в Плевен Георги Ангелов. "С годините театърът се е променял. Всяко поколение носи своето ново. Всяко поколение, което идва, носи новите изразни средства, новото..
На 24 януари е премиерата на новия български игрален филм „Клас 90“. Наскоро излезе и трейлърът на лентата, в която участват все известни наши актьори. Съученици, дипломирани от гимназията през 1990 г., празнуват годишнина от завършването си в малък хотел в планината. Очакваният купон, на който да си спомнят младостта, за много от тях се..
Музиката е неговият живот от четири годишен. Композитор, аранжор, пианист, певец, той е и един от най-известните диригенти днес у нас. Това е Георги Милтиядов , когото публиката винаги дълго аплодира на сцената. Всяка среща с неговото творчество е вълнуваща и се превръща в музикален празник. През годините сме свикнали да го виждаме на..
Община Русе дължи отчет за парите от частния паркинг на Дунав мост . Това каза в предаването "Нещо повече" журналистката и политически наблюдател..
Втори мобилен оператор обяви, че вдига едностранно цените на услугите. " Докато се захласвахме по леденото хоро, sms -ите валяха цял ден и..
2025 та ще бъде интересна. Четири големи планети ще сменят знаците , в които са били през последните години. Това е забележително и ще доведе до..