Съвместна кампания за представяне на Егейско море, така че да бъдат привлечени чуждестранни туристи, са обсъдили в телефонен разговор вчера гръцкият и турският министър на туризма Харис Теохарис и Мехмед Нури Ерсой.
Двамата министри разговаряли за възможности за съвместно рекламиране на Егейско море като „сигурна дестинация за почивка“.
Тъй като броят на заразените с коронавируса в Гърция и в Турция намалява, ограниченията за пътуване може да бъдат разхлабени и сухопътните, въздушните и морските граници на страните да бъдат отворени отново през юни, посочва турското министерство на културата и туризма.
По-рано Мехмед Нури Ерсой заяви, че Турция може да открие сезона за чуждестранни туристи в средата на юни.
Страната обаче няма да приема от началото на юни туристи от Русия и други страни с голям брой случаи на коронавирус, заяви турският здравен министър Фахреттин Коджа на пресконференция в Анкара вчера. Той посочи, че ще се наблюдава ситуацията в тези страни, от които Турция очаква туристи.
Руските туристи са на първо място сред чужденците, посещаващи Турция. Миналата година рекорден брой от малко над 7 млн. руснаци са предпочели страната от общо около 52 млн. души, които югоизточната ни съседка привлече. Британските туристи също са в челото на класацията.
Миналата седмица турският министър на културата и туризма заяви, че Анкара провежда активна „телефонна дипломация“, за да привлече туристи. В нея са ангажирани външното и туристическото министерство.
Седемдесетте страни, от които през миналата година са дошли най-много туристи в Турция, са били информирани с писма за въведената от турското туристическо министерство система за сертифициране в отрасъла. Тя предвижда издаване на сертификати за липса на коронавирус в транспорта, хотелите и местата за отдих, които отговарят на определени изисквания.
Турски хотелиери изразяват надежда пред местни медии да привлекат част от хората, които до момента са избирали Испания и Италия, които бяха тежко засегнати от коронавируса.
Трима души са леко пострадали при катастрофа между шест автомобила на столичния булевард "Скобелев". Инцидентът е останал малко преди 12.00 часа, съобщиха от МВР. Заради катастрофата, движението в района е било затруднено и на място са били изпратени екипи на пътна полиция. Към момента трафикът е нормален.
От днес една от улиците в историческата столица на Черна гора носи името на Иван Вазов. В официалната церемония в Цетине участваха вицепрезидентът Илияна Йотова и министърът на културата Мариан Бачев. През 1877 година Иван Вазов е посветил ода на Черна гора. Стиховете на Патриарха на българската литература прозвучаха и днес в историческата..
Битовите абонати няма да излизат на свободния пазар на ток от 1 юли тази година, както се планираше, реши на първо четене парламентът. Преди второто четене работна група ще уточни и с колко години ще бъде отложена тази либерализация. Законопроектите, подкрепени на първо четене, предвиждат отлагане на либерализацията на пазара на..
Нефтопродукти с неустановен състав и произход отново изплуваха на голяма част плажната ивица в Поморие. Това са черни, мазни петна и топчета, част от тях вплетени в изхвърлените на брега водорасли. Замърсяването е по-голямо от това отпреди 2 дни. Очаква се официално съобщение от Областната управа в Бургас, където тази сутрин се е провела..
Съветът за електронни медии обяви позиция, че застава зад редакционната независимост и свободата на всички медии. Председателят на СЕМ Симона Велева посочи ролята на медиите като "обществен страж". "Разбира се, ние сме част от цялата екосистема, която за да функционира правилно и за да има баланс между правото на изразяване на мнение и..
Очаква се днес след обед шестимата българи, които бяха признати за виновни в шпионаж в полза на Русия, да се явят в Централния наказателен съд "Олд Бейли" в Лондон, където започва заседание за определяне на размера на техните присъди. Би Би Си: Българите, признати за виновни за шпионаж, са били на събитие в британския парламент..
Фалстарт във Великотърновския окръжен съд по делото за катастрофата от есента на 2022 година, при която учител по физкултура блъсна с колата си и уби на място 12-годишен велосипедист. Председателят на съдебния състав, съдия Пламен Борисов, си направи отвод по делото, защото познава и е ползвал услугите на настоящия съпруг на майката на..
Две момичета на 14 години са пострадали леко при инцидент с електрическа тротинетка в София. Произшествието е станало снощи около 19 часа...
Не бих си позволил да коментирам това, което знам или не знам за изтребителя Ф-16. Всичко трябва да се случва по съответния ред. Нека на заседанието..
БНР успешно въвежда ИИ за своите програми. От края на април новините в сайта на общественото радио се четат от обучен на български език аватар..