Главният икономист на една от най-големите банки у нас Кристофор Павлов изрази мнение пред БНР, че правителството трябва спешно да предприеме допълнителни мерки за подкрепа на доходите на изпадналите в затруднение заради карантината. По думите му страната ни има фискално пространство за по-сериозно заместване на изгубения доход на домакинствата, дори това да стане с цената на нов външен дълг:
"Въпросът е като общество какво ни плаши повече. Дали това, че има някакво - даже по-малко от умерено - увеличаване на задлъжнялостта на публичния сектор, или повече ни плаши това, че много хора могат да се окажат без работа и да наблюдаваме повторение на случилото се след кризата от 2009-а година, когато една голяма част от хората, които загубиха работа, решиха да напуснат страната".
Цялото интервю на Веселина Миланова и Марта Младенова с Кристофор Павлов в предаването "Преди всички" можете да чуете от звуковия файл.
Столичната община въвежда кризисна схема с нова организация за сметосъбиране в районите "Люлин" и "Красно село" за следващите две седмици. Това съобщи на брифинг кметът на София Васил Терзиев. "Знаете каква е причината. Ние отказахме да подпишем договор на 420 лева на тон, каквато беше офертата на единственият останал участник и ясно заявихме,..
Днес от 12:00 часа в Народен театър "Иван Вазов" се състоя тържествен концерт-церемония по случай четвъртото издание на националната инициатива за даряване на училищни химни на Сдружението на композиторите, авторите и музикалните издатели МУЗИКАУТОР, озаглавена "Светилник 2024/2025: Музика – лъчи!". Водещ на това събитие бе певицата Прея. В..
Полицията в Пазарджик задържа 60-годишен мъж от село Алеко Константиново за купуване на гласове в полза на конкретен кандидат за общински съветник. Това е втори случай на задържан търговец на гласове, свързан с предстоящите на 12-ти октомври извънредни избори за нов общински съвет в Пазарджик В дома на 60 годишния мъж е открита..
Няколко експлозии станаха тази сутрин в ивицата Газа, а едноименният най-голям град в палестинския анклав претърпя три отделни въздушни атаки, при които са загинали 20 души. Часове преди това американският президент Доналд Тръмп призова Израел да спре бомбардировките над ивицата. Израелските отбранителни сили предупредиха палестинците, че..
За изградените досега, както и за одобрени нови проекти по изграждането на фотоволтаици в Кюстендилско, е сезирана Главна прокуратура, вече е образувана преписка по проблема в Районната прокуратура в Кюстендил. Това беше обявено на поредния протест на жители на близкото с. Коняво и околните населени места, които излязоха на площада в селото,..
"Става дума за директна подмяна на обществено важен наратив . В момента някой се опитва – Новото начало на г-н Пеевски, да яхне една модерна вълна и да включи определен наратив срещу един символ на основните донори в една част от гражданското общество." Това мнение изрази пред БНР Николай Стайков от Антикорупционния фонд. Истинският враг..
Руски удар е поразил пътнически влак в северния украински регион Суми, ранени са десетки хора, съобщиха местните власти, цитирани от Ройтерс. Ударен е бил влак, пътуващ към Киев. Медици и спасители работят на мястото. Президентът Володимир Зеленски написа в Telegram "руснаците не може да не са знаели, че атакуват цивилни; това е тероризъм,..
Случаят в детската градина "Радост" в Каблешково, при който родители подадоха жалби до всички институции за психическо, физическо и сексуално насилие..
В Копенхаген на срещата на Европейската политическа общност се постави началото и след 2 седмици ще се съберат отново за деня на решението, както се..
За загинали хора, затиснати в хотелите, които трябва да бъдат евакуирани, за леки коли, тоалетни и павилиони в морето, съобщи в интервю пред БНР..