„Изолацията ме накара да почувствам малките разлики. Когато времето спря и препускането замръзна, започваш да пишеш по-бавно, да намираш удоволствие в малките неща. Всеки видя живота си отвътре. Макар и труден, това беше важен период“. Това сподели пред БНР актрисата Радина Боршош.
„Преди театрите кипяха от живот - изкуство в полет, а сега е тихо. Това е мъчителна гледка. Сега бавно, бавно се изправяме“.
Радина е на 22 години. Играе в постановки в Театър „София“ и в НТ „Иван Вазов“, в сериала „Ягодова луна“, във филма „Маймуна“. Репетира в поетичен спектакъл, посветен на 170-годишнината от рождението на Иван Вазов, който ще има премиера на 7, 8 и 9 юли в Народния театър.
В предаването „Хоризонт за вас“ актрисата върна лентата назад към началото:
„Имам спомен как стоя в салона на театъра и не мога да си тръгна след представление. Въздухът е различен. Прииска ми се да съм част от това място и да принадлежа на това изкуство. Тръгнах на театрални студия. Нямаше връщане назад“... Като ученичка открих, че всеки театър има своя аромат. Театърът е памет, там нищо не се заличава".
Според нея приемствеността е най-важното нещо в това изкуство. Нещо, на което я е научил и нейният учител в НАТФИЗ проф. Стефан Данаилов. Радина сподели и за неговата традиция - т.нар. „предаване на щафетата“.
„Когато работя по нов проект, тотално променям ритъма си на живот. Изолирам се от социалните си контакти. Дишам по различен начин... За мен професията е смисъл, пречистваща сила, страст, голямата ми любов“.
Интервюто с Радина Боршош можете да чуете в звуковия файл.
Романът на Ирина Папанчева "Брюксел, разголен" е сред заглавията в лятната кампания "1 град, 19 книги" на обществените библиотеки в Брюксел. Българката живее в Белгия и има шест романа, детска книга, пише и разкази. За първото си пътуване до столицата тя си спомня: "То беше през февруари 2003 г., когато отидох на стаж в Европейския..
Преподава италиански език, танцува балет, занимават я проблеми с околната среда, различни изкуства са част от живота й. Това е Гергана Дилова, с която ви срещаме отново след поредното й пътуване в Африка. Този път то е различно, защото не става дума само за пътешествие, а за кауза. Там тя се чувства свободна и помага на икономиката, на..
"Най-важното за мен е , както на мен са ми подали ръка преди време, някой да повярва в теб ! Да ти каже, че можеш да успееш, че можеш да го направиш, да ти даде този първоначален тласък, който да ти даде тази увереност, че ти може да успееш . Това е особено важно за децата . На "Цветен Камертон" се изявяват толкова талантливи деца. Жалко е,..
Португалският писател Жозе Луиш Пейшото става известен с романа си "Ни един поглед" . Една история за скромни хора с библейски имена, в която творесъществува, но Творецът отсъства. Определят Жозе като едно от най-изненадващите открития на Португалската литература . Жозе бе гост и в България, за да представи историята си, ето какво разказа за БНР и..
Художникът Петър Станимиров е специален гост на "Нощен Хоризонт" . За себе си казва - " Животът ми е посветен на илюстрацията и комиксите , а любимата ми награда е ГРАВИТОН от 1998 година, мотото на която е "За добро въображение и доброта на въображението". Като дете нашият гост е бил невинна душа, която гони вятъра и иска, като..
На 9 юли се навършиха 175 години от рождението на Патриарха на българската литература – Иван Вазов. Пуснаха сребърна монета за 175 години от рождението на Иван Вазов В Берковица продължават инициативите за 175-ата годишнина от рождението на Вазов "Душеспасително е делото на патриарха, за да оцелее българския дух, да имаме..
" Самоубийството може да бъде израз на много неща , но като че ли на първо място бих могъл да кажа, че самоубойството е израз на екзистенциална..
Въвеждането на еврото ще се отрази върху цените на имотите у нас , сочат прогнозите на представители на бранша. Част от тях стигат и до конкретика -..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..