Лудогорец ознаменува спечелването на деветата поредна титла на България с категоричен домакински успех с 3:0 над Левски.
Разградчани, които в днешния ден получиха купата и шампионските медали за сезон 2019/20, не оставиха никакво съмнение в превъзходството си и зарадваха с играта си привържениците на футбола в Северна България, както и собствениците Кирил и Георги Домусчиеви, които бяха на трибуните на "Хювефарма Арена". Сред зрителите на мача бе и собственикът на Левски Наско Сираков, който обаче напусна спортното съоръжение в 85-ата минута.
Загубата намали драстично шансовете на столичани за място в Лига Европа кръг преди края на сезона в Първа Лига. Те остават на втора позиция с 53 точки, но конкурентите им Славия (52), ЦСКА-София (53) и Локомотив Пловдив (50) играят по-късно днес и утре. Лидерът Лудогорец е далеч напред със 73 точки.
Преди началото на мача имаше кратка церемония, в която ръководството на Лудогорец благодари на плеймейкъра Марселиньо, който напуска клуба след девет години, 347 мача и 98 гола във всички турнири. Натурализираният национал на България бе придружен на терена от двете си деца, а от Лудогорец обявиха, че вадят от употреба фланелката с номер 84, с която той играеше. 35-годишният Марселиньо не взе участие в днешния мач, а по всяка вероятност няма да играе и в последния кръг срещу Славия през уикенда.
Срещата на стадион "Хювефарма Арена" в Разград не започна в особено високо темпо и ситуациите за гол пред двете врати не следваха една след друга. Домакините имаха по-голям контрол над топката и се задоволяваха с това да я разиграват предимно в центъра на терена.
Така се стигна до 24-тата минута, в която Вандерсон направи пробив по лявото крило. Българският национал комбинира с Каули Оливейра, навлезе в наказателното поле на Левски и бе спънат от Мартин Райнов, а съдията Николай Йорданов не се поколеба да даде дузпа. Зад токата застана Козмин Моци, който с плътен шут в долния ляв ъгъл на вратата на Георги Георгиев вкара за 1:0.
Левски опита да се активизира след попадението и в 31-вата минута Найджъл Робърта се откъсна от бранителите на съперника. Холандецът обаче се забави и Моци му отне топката. Десет минути по-късно Деян Лозев пропусна най-добрия шанс за "сините". Крилото бе забравено в наказателното поле на Лудогорец, но от чиста позиция стреля много слабо и право в ръцете на вратаря Ренан. Съдийската тройка маркира засада в ситуацията, но при повторенията ясно се видя, че такава нямаше.
Веднаха след началото на второто полувреме Паулиньо опита да изравни от воле, но ударът му от малък ъгъл попадна право в ръцете на вратаря на Лудогорец.
В следващия четвърт час играта продължи да се води в темпото, в което приключи първото полувреме. След преминаването на 60-ата минута обаче съпротивителните сили на Левски свършиха и на терена имаше само един отбор - този на Лудогорец.
В 65-ата минута Мавис Чибота бе изпуснат от централните бранители на "сините" и покачи на 2:0, изведен очи в очи с вратаря Георгиев.
Десет минути по-късно резервата Дан Битон покачи на 3:0. Израелският национал се оказа на стрелкова позиция след многоходова акция и с плътен шут с левия крак записа името си сред голмайсторите.
Малко преди последния съдийски сигнал страстите на терена се разгорещиха след спор между Стефан Баджи и Иван Горанов, което едва не доведе до сбиване между футболистите на двата отбора. В крайна сметка ситуацията бе овладяна от съдията Николай Йорданов с жълти картони за двамата играчи.
Антония Маринова стана шампионка при жените в 30-о издание на турнира по художествена гимнастика "Левски Къп" и Приз "Маргарита Рангелова", който се проведе в столицата. При девойки старша възраст първа е Иванина Иванска, а при девойки младша възраст златото взе Андрея Станкова. За мис "Левски къп" беше избрана Дариа Радойкова, а мис..
Норвежецът Каспер Рууд спечели титлата на турнира по тенис на клей от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид с награден фонд 8 055 385 евро. 14-ият поставен Рууд се наложи във финала над петия в схемата Джак Дрейпър (Великобритания) със 7:5, 3:6, 6:4 за два часа и 30 минути игра. Това е най-големият трофей в кариерата на норвежкия..
Пилотът на МакЛарън Оскар Пиастри (Австралия) триумфира в Гран при на Маями (САЩ), шести кръг от сезона във Формула 1. Пиастри грабна трета поредна, общо четвърта победа от началото на сезона и шеста в кариерата му. Австралиецът, който стартира четвърти, остави зад себе си съотборника си Ландо Норис и Джордж Ръсел от Мерцедес, с което увеличи..
Рома направи важна стъпка към участие в Шампионска лига след победа с 1:0 над Фиорентина на Стадио Олимпико в мач от 35-ия кръг на Серия А. Римляните събраха 63 точки и заеха четвъртата позиция поне преди мача между други претенденти за четвъртото място Болоня и Ювентус по-късно тази вечер. Рома извоюва успеха благодарение на гол на Артьом Довбик в..
Байерн Мюнхен си осигури 34-ата титла в Германия без игра, след като единственият конкурент и миналогодишен шампион Байер Леверкузен завърши наравно 2:2 при гостуването срещу Фрайбург, оставяйки баварците недостижими на върха два кръга преди края на шампионата в Бундеслигата. Леверкузен трябваше да спечели, за да запази каквито и да било..
Челси изигра един от най-силните си мачове през сезона и спечели с 3:1 домакинството си на Ливърпул. Преди началото на двубоя играчите на домакините направиха шпалир на новите шампиони на Англия. След успеха си в този мач „сините“ са пети с актив от 63 точки, като крайната цел пред тима е да финишира в челната петица. Още в третата минута Енцо..
Балкан се класира за полуфиналите в баскетболния шампионат за седми пореден път. На свой терен в „Арена Ботевград“ баскетболистите на Васил Христов спечелиха решителния трети мач с Миньор 2015 със 102:75 и с 2-1 затвориха серията в своя полза. За разлика от предишните две срещи, които бяха много оспорвани, този път „зелените“ контролираха развоя на мача..
Подготвяната смяна на председателя на ДАНС е "предизборен опит за овладяване на службите от ГЕРБ". Това мнение изказа пред БНР лидерът на партия..
" Този проект най-вероятно, след изхарчени много пари, ще се спъне и няма да бъде изпълнен, тъй като управляващите го правят по един много грешен начин,..
Председателят на ВАС Георги Чолаков има огромно влияние върху Конституционния съд . Имало е срещи във формата Пеевски – Чолаков – Сарафов след..