Пространството в офисите в момента се разрежда, разстоянието между хората се е увеличило, за разлика отпреди, когато хората са били наредени един до друг и дори са били стресирани от това близко присъствие и липса на лично пространство. Общите срещи пък се провеждат в по-големи зали, споделя своите наблюдения специалистът.
Вече има изследвания, че хората, прекарващи вече няколко месеца в работен режим у дома, са страшно преуморени, изтъква още арх. Илиева. „Защото не се движат, не общуват нормално с други хора и страдат от т.нар. бърнаут и депресия. Би трябвало да се намери нов начин на работа, да създават по-големи пространства за хората да работят в тях и това да бъде смесено по-често с по-затворени офиси, където хората да работят по двама или по един, и други креативни пространства.“
„Covid-19 изненада много работещата среда, насилствено затвори хиляди офиси, отпрати милиони работещи и работодатели да се адаптират към дистанционна работа. Има очаквания този тренд да се задълбочи, както има и усещания, че този тренд е преувеличен“, коментира архитект Илиева в предаването „Преди всички“.
Арх. Виктория Илиева има опит в работата с офис пространства, фирмата й работи с големи международни компании. През последните няколко месеца наблюдава какво се случва, защото преработват в крачка вече съществуващи проекти.
„Видяхме как се развива психологията на хората, които работят в тези офиси – по времето, когато трябваше да променим дори дизайна на офисите им и други офиси, които преработваме в момента, за да посрещнат хората обратно. Нашето усещане е, че има компании, които правят всичко възможно да превърнат работата от кухнята в дома в норма“, подчерта Виктория Илиева.
„Хората в началото бяха стресирани да се приберат вкъщи, беше насилствено, след това започна да им харесва. Някои подходиха номадски, тръгнаха да търсят селски къщи и отидоха да живеят там. Истината е, че лека-полека, под въздействието на техните мениджъри и може би на отделите по човешки ресурси, те започват да изпитват необходимост да се връщат в офисите, защото креативните срещи не могат да се заменят с нещо друго. Хората би трябвало да се срещат и да общуват, да вземат решения, имат нужда от взаимодействие с други хора, което няма как да се случи само и единствено през всичките тези технологии, които се развиват бясно в момента.“
Не бива да се подценява това, че ако работиш само във виртуално телекомуникационно пространство, управлявано от изкуствен интелект, работата може да бъде застрашена, отбеляза арх. Илиева.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
Днес се открива официално 47-ата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО. Тя ще се проведе в централата на организацията в Париж, но с домакин България. Сесията ще продължи до 16 юли. В българската делегация са министрите на културата, на туризма и на околната среда. Страната ни трябваше да е домакин в София, но се отказа и това..
С държавата Пеевски прави същото, което направи с ДПС на Доган . Г-н Пеевски владее доста институции и лостове за влияние, които не са публични. Стъпка по стъпка се завладяват основни институции и регулаторни органи. Силата на Пеевски се крепи върху неща, които не са видими публично, затова е много възможно да го митологизираме . Това..
Свалянето на приложения на мобилните телефони е често разпространена практика, когато става въпрос за отстъпки в различни търговски вериги. В този случай няма начин магазините да не знаят всичко за нас, а личните си данни даваме съвсем доброволно . Те прилежно се съхраняват за нашите гастрономически предпочитания. Но ако самият ти се сетиш..
От ГДБОП предупредиха за бум на крадени профили в социалните мрежи с цел финансови измами . Хакерите постоянно се адаптират към техническата среда, променят начините, чрез които атакуват чатовете в социалните мрежи, в които хората прекарват голяма част от ежедневието си. В момента се наблюдава атака на профили, като се пише на контактите, че..
Евтиният самолетен билет е примамка , предупреди пред БНР Богомил Николов – изпълнителен директор на Асоциация "Активни потребители". Идеята на нискотарифните авиокомпании е да ви предложат атрактивна цена , посочи той и обясни обаче какво следва: " В последствие се оказва, че се начисляват различни допълнителни такси. А ако багажът ви е..
Украйна има интерес Балканите да бъдат съпричастни с нея, но и да разберат по-добре обстановката, в която се намират в момента. Това коментира пред БНР анализаторът Александър Малинов след форума "Одеса 2025". "Форумът беше първа стъпка от страна на украинското ръководство да се опита да накара балканските държави да разберат собствения си..
България е световен шампион по избягване на новини. 63% от запитаните признават, че умишлено избягват новините , сочи последното проучване на Ройтерс - Оксфорд Digital report. " Печален рекорд – България води по брой на хората, споделили, че избягват непрекъснато, отчасти или селективно по теми новините", коментира пред БНР проф. Нели..
Името на проф. Александър Чирков е синоним на модерната кардиохирургия в България. Проф. Чирков не просто основава болница "Света Екатерина", той дарява..
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли . Това заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов и определи приемането на България в..