В Русия успешно завършиха клиничните изпитания върху хора на ваксина срещу коронавируса. Това съобщиха от министерството на отбраната, което разработва ваксината съвместно с Националния изследователски център по епидемиология и микробиология „ГамалЕй“.
Тази сутрин от болницата беше изписана втората група от 20 участници в клиничните изпитания. По-рано ваксината беше поставена на други 18 доброволци.
От министерството на отбраната твърдят, че всички са развили имунитет срещу коронавируса. Засега не са установени никакви странични ефекти, усложнения или нежелателни реакции.
Агенция „Блумбърг“ съобщи, че още през април стотици представители на руския политически и бизнес елит са се ваксинирали с разработения в центъра „Гамалей“ препарат. Министерството на здравеопазването обаче опроверга информацията.
Очаква се ваксината да бъде сертифицирана в началото на август.
Генералният директор на руския Фонд за преки инвестиции Кирил Дмитриев заяви:
„Смятаме, че до края на годината можем да произведем 30 милиона дози от руската ваксина. В другите страни можем да произведем още до 270 милиона дози. По този начин руската ваксина може да се окаже една от най-бързите и ефективни ваксини, които се използват в различните страни“.
Междувременно стана известно, че руска фармацевтична компания ще произвежда разработена в Оксфордския университет ваксина срещу Covid-19. Клиничните изпитания са на третия заключителен етап. Предстои ваксината да бъде поставена на десетки хиляди доброволци в Бразилия, Великобритания и Съединените щати.
Кандидатът за ваксина срещу Covid-19, разработен съвместно от Оксфордския университет и фармацевтичната компания AstraZeneca , произвежда желания имунен отговор и е безопасен за хората, показаха предварителни изследвания, публикувани в понеделник...
Близо час продължи почивката на депутатите, която беше поискана от БСП - Обединена левица. Това стана минути преди да бъде гласувани промените в Закона за съдебната власт, който забранява на членове на Висшия съдебен съвет с изтекъл мандат да..
Инфлацията в нашата страна се ускорява през декември 2024 г. спрямо година по-рано до 2,2% от 2,1% през ноември, достигайки 5-месечен връх, показват данни на Националния статистически институт (НСИ). Спрямо ноември индексът на потребителските..
Отпадна ограничението за движение на камиони по пътя Кърджали - Ардино, което е в сила от 13 януари, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". За БТА областният управител Никола Чанев каза, че няма населени места без ток на територията на..
" Огромна част от здравето зависи от това какви емоции изживяваме, как гледаме на света ." Това каза в интервю за БНР Георги Малчев от Фондация "Предай нататък". Фондация "Предай нататък" създава радост за възрастни хора от общински домове..
На тристранна министерска среща между България, Гърция и Турция в Истанбул бе постигнато споразумение за сътрудничество срещу нелегалната миграция и мрежите за контрабанда. Вътрешните министри на България и Турция и министърът на миграцията..
Над 460 деца са преминали през услугите на "Карин дом" през миналата година . Това обяви пред БНР изпълнителният директор на фондацията Антоанета Иванова. По думите ѝ подкрепата от държавата за услугите на "Карин дом", за да достигат до деца с..
26 блока и сгради ще бъдат санирани в Кюстендил, Бобов дол и Дупница с безвъзмездно отпуснати по т.нар. "справедливия преход" средства, отпуснати от ЕК за трите региона - Кюстендил, Перник и Стара Загора, където предстои закриване на въглищните..
"Оставаме в готовност - код жълто, условно ." Това каза пред БНР Васил Велев, председател на УС на Асоциацията на индустриалния капитал (АИКБ),..
Не трябва да бъде увеличавана продължителността на учебната година , заяви пред БНР Диян Стаматов - директор на 119 училище в София, бивш заместник..
Стихията в Лос Анджелис е с библейски размери. Това разказа пред БНР Христофор Караджов, преподавател по журналистика в Калифорнийския университет...