Той призова генералният директор на БНР да оттегли оставката си, „защото ново дестабилизиране на обществената медия за месеци е недопустимо с оглед на чувствителността на обществото и на предстоящите парламентарни избори“.
Янков подчерта, че през този мандат на управляващите 2/3 от приетото законодателство е внесено за гласуване в парламента без обществено обсъждане и без вземане на мнението на засегнати страни - чрез внасяне на промени от отделни депутати с аргументи за съкратени срокове за приемане на законодателството.
„Освен това известно време БСП отсъстваше удобно от Народното събрание, за да не се чуе алтернативното мнение по предлаганите промени“.
В предаването „Нещо повече“ независимият депутат посочи причините за исканата оставка на министъра на културата Боил Банов:
„Заради неадекватното и пагубно за българската култура управление на последствията от коронакризата; заради растящото напрежение сред дейците на културата; заради непрозрачното финансиране и липсата на контрол над средствата, разпределяни от Министерството на културата; заради хаоса в министерството... Това, че отново ще се направи опит министър Банов да бъде прикрит, няма да остане без реакция по отношение на обществото“.
Интервюто с Красимир Янков можете да чуете в звуковия файл.
Отворено писмо с призив държавните институции да оттеглят законопроекта за изменения на Закона за радиото и телевизията, оповестиха работещите в Българското национално радио. Десетки мнения са събрани до момента под искането да се спре..
„Аз няма да пусна този закон в зала, докато всички не седнем на една маса и не обсъдим кое е правилното за бъдещето и за развитието на обществените медии. Да правиш закон в тъмното и против медиите, това не е закон . Един закон трябва да обслужва..
Колумбийският президент Густаво Петро обяви, че Богота ще закупи шведски изтребители "Грипен“ на стойност 4,3 млрд. долара, посочвайки, че страната му може да бъде атакувана "отвсякъде“ на фона на напрежението с Вашингтон, предаде "Франс прес"...
Домашният социален патронаж в Ловеч отбелязва днес 50-годишнина от създаването си. Когато е създаден през 1975 г., домашният социален патронаж в Ловеч обслужва едва осем потребители, а днес храна и различни социални услуги получават 350 нуждаещи се от..
Съгласно новата митническа политика на Евросъюза Гърция започва да налага мито от 2 евро на всеки малък пакет,който пристига от Китай. До сега стоките на стойност до 150 евро не се облагаха с мита. От началото на следващата година всички стоки,..
55 млн. евро ще инвестира Кипър в създаването и обновяването на паркове, съобщиха от финансовото министерство. Програмата се финансира от европейски фондове като част от проектите за зелено развитие и подобряване на качеството на живот на..
Хиляди граждани на Северна Македония се включиха в "Марш на ангелите” в Скопие, организиран от сдружението на родителите на загиналите при пожара в дискотека "Пулс” в Кочани на 16 март и от движението "Кой е следващият”. "Ние, родителите, платихме..
Гръцки съд наложи ефективна присъда на мигранти, които нападнаха полицаи. Тридесет мигранти от Египет са осъдени на три години затвор за нападение на гръцки полицаи, които охраняват лагера до Серес.Това е лагер от затворен тип и съгласно новия..
Стотици хора се включиха в поредния протест срещу насилието над животни, който се проведе пред Съдебната палата в София. Демонстрация имаше и на площад "Независимост" във Варна. Повод за протестите е случаят с кучето Мая, което беше прегазено в..
Лидерът на "Продължаваме промяната" Асен Василев определи като "лоша шега" избора на Румен Спецов за особен управител в "Лукойл": "Румен Спецов беше..
В петиция на родителите на деца с диабет тип 1 и на пациенти с това заболяване се призовава НЗОК да плаща напълно за инсулинови помпи като съвременен..
Проф. Асен Диамандиев е личност, направила много за музикалното образование в своя роден град Пловдив, но и за цяла България. Композитор, диригент,..