От 0 часа тази нощ влязоха в сила временни рестриктивни мерки за нощните заведения в Сливен.
Градът е в червената зона на Covid-19, но това не се усети в празнуващия Димитровден Сливен. Тържествата протекоха според предварително планираното в културния календар на града и приключиха часове преди влизане в сила на забраната на областния управител за временно спиране на работата на нощните клубове.
При събитията на закрито, организаторите се постараха да се спазват всички противоепидемични мерки. Тържествената сесия на местния парламент се състоя при строго определен ред - налагане на ограничение на присъстващите в залата, седнали през седалка и прочие.
На главната улица бяха разположени всякакъв тип сергии, а хората се тълпяха да си купят нещо от този есенен панаир. Без дистанция, а в повечето случаи и без маски:
„Моето мнение е, че сергиите трябваше да бъдат на по-големи разстояния или изобщо да не се организират тържества, щом не може да се спазват мерките: това казаха пред БНР сливенчани.
„Ние винаги си спазваме рестрикциите за работа и мерките, капацитетът ни е намален наполовина, всеки гледа си спаси работата…“ – това пък коментираха в „Преди всички“ група дисководещи, които излязоха и на протест срещу заповедта на областния управител за затваряне на нощните клубове. Те обявиха, че им отпаднат вече платени празненства, хората се отказват от страх, а бизнесът трудно ще оцелее.
Междувременно местата в болниците в областта за лечение на Covid-19 намаляват.
„И във вътрешно отделение и в инфекциозно леглата са запълнени на 100%, имаме запитване и от Бургас за насочване на болни и от там, обслужваме и Нова Загора“, заяви в „Преди всички“ началникът на военна болница д-р Илиян Комитов, който обяви през медиите, че търси доброволци - лекари медицински сестри и санитари, защото неговият екип е на ръба на силите си.
„В момента имаме заети 40 легла с коронавирусни пациенти и 10 легла с пациенти с хепатит, имаме свободни 4 легла“, посочи в „Преди всички“ д-р Васислав Петров от МБАЛ„ Д-р Иван Селимински“.
По това време на годината лъчите са слънцето са особено зареждащи и носят нова енергия към нас . Нещо ни кара да се усмихнем в такъв ден, да бъдем позитивни, да почувстваме нови сили, за да продължим напред. Казват, че енерготерапията е професията на бъдещето. В съвременното ни общество енергията се влага в много и различни неща и..
Към правомощията на институциите ще бъдат добавени такива, свързани с внедряването и използването на изкуствен интелект . Това обясни в интервю за БНР Калина Георгиева от Софийския университет "Св. Климент Охридски", преподавател по информационно право в Юридическия факултет и във Факултета по математика и информатика. Тя даде пояснения..
Промените в Закона за предучилищното и училищното образование, предложени от Министерството на образованието и науката, ще влязат за обсъждане в Народното събрание до средата на юли. Това съобщи министърът на образованието Красимир Вълчев по време на широка експертна дискусия за промяна в образователната структура. "И преди да го публикуваме..
Според данни на Европейската асоциация за изследване на затлъстяването между 30% и 70% от възрастното население в ЕС е с наднормено тегло, а 10% до 30% – със затлъстяване. Прогнозите сочат, че до 2030 г. случаите на наднормено тегло ще се увеличат с 33%, а на тежко затлъстяване – със 130%. В България около 1,5 милиона души живеят със затлъстяване,..
Абитуриентите често пропускат да заплатят здравните си вноски в периода между завършване на средното образование и началото на обучението в университет или постъпване на работа на трудов договор. Много от тях не са наясно , че през тези месеци здравното им осигуряване е прекъснато. Други знаят – чули са от близки или в часовете по..
Нито едно същество на земята не може да живее без енергията, която идва от нашата звезда. Слънцето, център на нашата планетарна система е съставено от гореща плазма и магнитни полета . Температурата на повърхността му е повече от 5500 градуса. То освобождава енергията си чрез ядрен синтез. Горещата му корона отправя на далече поток от заредени..
"Българските музеи пазят невероятни находки, невероятни богатства . Тези експонати трябва да "живеят ". Това каза в интервю за БНР Весела Герчева, която представи магистърската програма "Съвременни музейни експозиции" към департамент "Археология" на Нов български университет. По думите ѝ, програмата дава инструменти както на работещи..
Полицаи, служители на горското стопанство и пожарникари от Ловеч проверяват сигнал, подаден снощи малко след 23 ч. на тел. 112., че е забелязан..
Между 35 и 40 хиляди души се очакват за Джулай морнинг в Созопол и околностите на града . Това каза пред БНР кметът на община Созопол Тихомир Янакиев...
Още юни максималните температури в България бяха значително по-високи от климатичните норми. Тенденцията е горещата вълна да продължи . В следващите..