„Работя медицина вече повече от 20 години. Знам какви усилия полагаме да помагаме и да реализираме правилния лечебен план. Знам как се реализират тези дейности и извън нашата държава. Тази фраза, която се афишира непрекъснато в публичното пространство – за достъпа до медицинска помощ, е малко изкривена“, коментира тя.
Относно направленията за PCR тестове, които ще се изписват от понеделник общопрактикуващият лекар смята, че това би улеснило общопрактикуващите лекари.
„Това е добър момент, който ще спести движението на пациентите и техни близки във времето и пространството и ще ускори процедурата по организация на взимането на съответните проби."
"Тези неща трябваше като теоретичен план да бъдат организирани през летните месеци, когато имахме по-малка заболеваемост и в този момент, когато като лавина ни връхлита, да остане реализирането само на практика на тази дейност", подчерта д-р Вълчанова.
„Така или иначе пациентите идват в кабинета. Няма човек, който с оплакванията да не е бил прегледан, да не е бил насочен, да не е било съдействано да попадне, когато се налага да бъде хоспитализиран в лечебно заведение“, даде пример от практиката си тя.
Д-р Димитринка Вълчанова е преболедувала коронавирусната инфекция с престой в болница. Признава, че изпитанието е тежко, но смята за предимство натрупания вече опит в лечението на заболяването. Само за два дни тя има диагностицирани 4 двустранни пневмонии на пациенти.
За част от пациентите прави впечатление по-бавното възстановяване – като субективно усещане и тонус, като двигателна и физическа активност, разказа още личният лекар. това обаче е характерно и за преболедуването на други инфекции, не само за коронавирусната, допълни Димитринка Вълчанова.
„Това зависи от възрастта на пациента, от подлежащите хронични заболявания, които усложняват самото протичане, които забавят оздравителния процес. Общо взето, в малка част от тях действително остава една изнервяща вече умора, едно неприятно усещане за недобър тонус.“
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.Подкрепата за Украйна, европейската отбрана и последните събития в Близкия изток ще обсъдят лидерите на Европейския съюз на заседание на Европейския съвет, което ще се проведе утре в Брюксел. В него ще участва и премиерът Росен Желязков. Ще бъдат обсъдени конкретни стъпки за засилване на подкрепата за Украйна и на натиска върху Русия. Част от..
Гръцкият парламент подкрепи с мнозинство промяната в закона за паметника пред институцията. Само с гласовете на депутатите- консерватори от управляващата "Нова Демокрация" и трима независими народни представители в подкрепа на новия закон гласуваха 159 депутати. Цялата опозиция гласува срещу закона. Дебатите преминаха в остър спор между..
Генералният секретар на НАТО Марк Рюте заяви, че е уверен, че президентът на САЩ Доналд Тръмп може да постигне мир в Украйна. "Имам пълно доверие в президента Тръмп. Той е единственият, който може да постигне това. Той има опит от първия си мандат и ясна визия за това как тази войда да свърши. Той иска това - да сложи край на кръвопролитията. И..
"Не е важно да знаеш накъде бягаш, а да знаеш от кого бягаш“, с тази мисъл на Тери Пратчет президентът Румен Радев описа настоящата политическа ситуация в България. Администрацията на президента беше домакин на инициативата "Мениджър за един ден“. Двама младежи се включиха в работния процес на институцията. "Близо 50 младежи от..
България твърдо подкрепя засилването на ангажимента на НАТО и ЕС, насочен към укрепване на морската сигурност, е заявил премиерът Росен Желязков в изказването си по време на Срещата на върха в рамките на инициативата "Берлински процес" в Лондон. Това съобщиха от пресслужбата на Министерския съвет. Желязков специално е подчертал..
Софийският градски съд остави в ареста 15-годишното момче, обвинено за убийството на свой връстник в столичен мол. СГС не успя да се произнесе по искането - обвиненият за убийството в мола да остане в ареста Съдът намери за обосновано предположението, че 15-годишното момче е извършило това, за което е обвинено - убийство. Според съдия Петя..
Вътрешната комисия в парламента отхвърли ветото на президента Румен Радев, наложено върху промените в Закона за ДАНС, според които председателят на държавната агенция се избира от парламента. По време на днешното заседание народните представители обсъдиха наложеното вето. При последвалото гласуване 10 депутати отхвърлиха ветото на президента,..
Физиономиите, които се съревновават за властта в България днес, са безобразни - техните силуети деградират сами по себе си, техният политически език е..
Как осигуриха мнозинство за нещо, което го няма? Никой не знае какъв ще е Бюджет 2026, но го подкрепят! Шокирана съм от днешното изявление, освен, че..
Без яснота за постигнатите договорености приключи коалиционният Съвет за съвместно управление. На него партньорите в кабинета от ГЕРБ-СДС, БСП и..