Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Михаил Екимджиев: Заповедта за „зелените коридори“ е дискриминационна

Снимка: БГНЕС

Не се мисли, импровизира се, действа се на пожар. Заповедта на министъра на здравеопазването за „зелените коридори“ за пазаруване от възрастни хора е дискриминационна. Тя повдига и ред въпроси, сред които е и този – има ли право министърът да издава такава заповед. От чисто формална гледна точка е и съмнително дали е юридически издържана“. Коментарът направи пред БНР адвокатът Михаил Екимджиев. 

Той подчерта, че „ако министърът не прояви здрав разум и не я промени до часове, ще направим необходимото да я обжалваме и да търсим от него отговорност за този тормоз и за тези недомислици“. 

В предаването „Хоризонт за вас“ Екимджиев допълни, че са проспани златни месеци, в които да се подготви неизбежният втори пик на болестта

„Тези хора трябва да бъдат съдени до дупка, защото с пропиляното време и безхаберието си съсипват живота на много хора и много хора умират не заради лошо лечение, а заради организационни пропуски... Тотален провал на нашите управляващи в този период“. 

Интервюто с Михаил Екимджиев можете да чуете в звуковия файл. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Неуспешен е бойкота на големите търговски вериги във Велико Търново

Във Велико Търново призивът за бойкот на големите търговски вериги днес не се случва. Пазаруват, както пенсионери, така и хора на средна възраст. Ниските доходи в комбинация с промоциите не обезлюдиха големите магазини във Велико Търново, а на касите има обичайните опашки от хора: "Хората са гладни, няма как да разчитат на тези хора, че..

публикувано на 20.02.25 в 10:45

САЩ и Мексико с координирани патрули по общата граница

Въоръжените сили на САЩ и Мексико се договориха да извършват координирани патрули от двете страни на общата граница, да засилят обмена на информация и да подобрят методите за комуникация, за да укрепят сигурността на границата, предаде Ройтерс. Командващият северноамериканското командване на въоръжените сили на САЩ генерал Грегъри М. Гийо и..

публикувано на 20.02.25 в 10:44

Пенсионерите с ниски доходи в Гърция няма да плащат за лекарства

Пенсионерите с ниски доходи в Гърция няма да заплащат за лекарства по решение на правителството. Пенсионерите с ниски доходи от следващия месец няма да заплащат за лекарства, съобщават от министерството на здравеопазването. Досега те плащаха 25% от стойността на необходимите лекарства. Задължително условие е да са навършили 65 години...

публикувано на 20.02.25 в 10:32

Криминално проявен би момиче в ученически автобус

Криминално проявен от Лом е задържан в полицията, след като ударил непълнолетно момиче в ученически автобус. Пострадалата ученичка е прегледана в спешния център на болницата в Лом и е освободена за домашно лечение. Четири непълнолетни момичета се сбили в ученическия автобус, който пътувал по линията Лом – квартал "Момин брод" – Сталийка..

публикувано на 20.02.25 в 10:29

Има ли разнобой в ЕС по отношение на преговорите на САЩ за Украйна?

"ЕС трябва да се приспособи към новите реалности". Такова изявление по повод предстоящите руско-американски мирни преговори за Украйна направила вчера една от делегациите на редовното заседание на Комитета на постоянните представители в Брюксел, съобщиха дипломатически източници. Представителите на неназованата страна допълнили, че "няма да..

публикувано на 20.02.25 в 10:24
Сарафов поиска имунитетите на Даниел Александров (вляво) и Димитър Аврамов (вдясно)

Димитър Аврамов и Даниел Александров са се отказали от депутатските си имунитети

Депутатът от "ДПС - Ново начало" Димитър Аврамов се е отказал от имунитета си, обяви заместник-председателят на Народното събрание Николета Кузманова в началото на пленарното заседание. С писмо от 19 февруари, Аврамов информира председателя на парламента, че дава съгласие за наказателно преследване по постъпило искане от изпълняващия..

публикувано на 20.02.25 в 10:17

Откриха офис на сдружението "Балкански мост" в Битоля

В Битоля е открит клуб на сдружението за култура, образование и традиция "Балкански мост". Присъстваха посланикът на България в Северна Македония Желязко Радуков, генералният консул на страната ни в Битоля Николай Димитров, още дипломати и представители на българската общност в Северна Македония, предаде БТА. Вчера представители на..

публикувано на 20.02.25 в 10:07