„Историята Ти (ти) в мен“ е името на спектакъла по текст и режисура на Възкресия Вихърова, който беше представен на публиката в платформата URBO. Различното и уникалното беше, че актьорите изиграха своите роли от домовете си, но всички едновременно свързани чрез онлайн театралния формат.
В представлението бяха включени документални кадри по проблема за насилието сред децата. Темата за агресията не спира да бъде актуална и във време на пандемия. Само през първия месец на изолация през пролетта, обажданията за домашно насилие на горещата линия за деца 116 111 са се увеличили с 370, сочи сухата статистика, дала само повод за спектакъла. Той е резултат от работата на екипа на доц. Вихърова с над 360 деца от различни градове и на различни възрасти, и дава гласност на техните истории чрез въпроси.
Възкресия Вихърова казва, че прави подобен спектакъл за първи път:
"Тук се опирам много на твърденията на Барбара Колоросо (психолог за подрастващи), която казва, че булизма (терминът е адаптиран на български от английското “bullying”, което определя поведение на насилничество между деца и подрастващи) не може да бъде прескочен. Той е част от развитието на човека. Той може да бъде само направляван и овладяван.
Спектакълът „Историята Ти (ти) в мен“ е част от кампанията „Няма невинни наблюдатели“, започнала през октомври миналата година и подкрепена от образователното министерство, Столичната община и Съюза на артистите в България.
Стотици деца и възрастни в неравностойно положение от Велико Търново изработиха мартеници, които се продават благотворително в инициативата "Баба Марта бързала, мартенички вързала". Повече от 35 социални институции, клубовете на пенсионера и инвалида и неправителствени организации предлагат своите мартенички с кауза . Първи своите..
Фолклорът е не просто музика - той е памет, корени и душа. Българските народни песни носят в себе си историята на поколения, звука на планините, ритъма на земята ни и емоцията на хората, които ги пеят и предават през вековете. В днешния динамичен свят, когато културите се смесват, а музикалните стилове се развиват, фолклорът остава..
"Фалстаф" от Джузепе Верди с диригент Григор Паликаров ще има премиера в Софийската опера на 27-и и 28-и февруари . В афиша на спектакъла има богато италианско присъствие, но не само като изпълнители - италианци са режисьорът, сценографът и авторът на костюмите. "Фалстаф" е последната творба на Верди. Познавачите на творчеството му..
Творение - за тази форма на литературното изкуство говорим, за нейните естетически и емоционално стимулиращи качества . Влизаме в света на метафорите, римата и ритъма , където словото превръща усещанията в изкуство. Разказваме за лицата и проявленията в живота на божествената и човешката любов . В месеца на любовта ви каним на среща с..
"Със сигурност джазът е начин на живот, начин на мислене. Джазът е необятна вселена ." Това каза в предаването "Преди всички" Иван Нотев, музикален редактор, автор и създател на новото предаване, което тръгва по програма "Хоризонт" тази вечер - "Джазавю". "Джазавю" с Иван Нотев стартира на 18 февруари по "Хоризонт" Интересът на..
19-ото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“ e посветено на празника на любовта и виното 14-и февруари. В първия му час в букети от оперни наздравици са вплетени музикални новини и репортажи. Вторият час е посветен на любовта, но не на романтичната, а на добротворческата...
Музейната експозиция "Изповедта на Апостола", разположена в Квадрат 500 на Националната галерия, предстои да бъде премахната, предупреди Васил Василев - председател на Управителния съвет на Общобългарския комитет "Васил Левски". Двугодишният договор изтича на 19 февруари и няма да бъда продължен, каза Василев: "Това е подигравка с..
Политиците никъде, никога не работят за хората, те работят за себе си. Навсякъде е било така и така ще бъде. И за се чудя защо гласуваме за тях...
Фолклорът е не просто музика - той е памет, корени и душа. Българските народни песни носят в себе си историята на поколения, звука на..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..