В интервю на Добринка Добрева д-р Сагър Ал-Анези, който е роден в Кувейт и е завършил медицина в България каза:
„Няма бедна държава, има бедни хора“, допълни д-р Сагър Ал-Анези, който работи в пловдивското село Трилистник.
„Най-важното е да опазя моето здраве, за да обърна внимание на всички“, подчерта д-р Сагър Ал-Анези.
„Уважението към човека, към човешкото, това според мен е най-важното, защото дори и да сме различни 100%, но ако уважаваме другия човек, ще уважаваме всичко, което идва с него – религия, култура и ще сме по-богати хора с това знание“, подчерта лекарят.
Красимир Мартинов представи историята на Даниел Монтильо от Чили, който среща съпругата си преди 15 години на круизен кораб и решава да продължи живота си в България. Даниел Монтильо е създал сайта foreigner.bg.
„Има много неща, които се промениха, но проблемите са с бюрокрацията, трудно е да си направи човек документи, в 21 век, когато много неща са онлайн, тук все още се работи по стария начин“, каза Даниел Монтильо пред Венета Николова от Радио България.
Малвина Митева е студентка в пети курс в Университета по архитектура, строителство и геодезия.
„Имаме и български неделни училища, където се разбира какво точно трябва да научим. Има доста преподаватели, които могат да те подготвят и след попълването на теста започва очакването“. Това каза Малвина Митева в интервю на Елена Паскалова от Радио България на БНР.
Катерина Довган е от украинския град Приморск. Завършила е полска филология в Софийския университет „Св. Климент Охридски“.
„В университета също моите колеги много ми помагаха, дори имам трима приятели, с които и до днес си общуваме“, допълни Катерина Довган.
Анастасия Романова е от град Тараклия в Молдова, студентка втори курс в специалност икономика и бизнес в Университета за национално и световно стопанство.
„Имам стипендия с добри оценки. Родителите ми дават пари, защото все още не работя“.
Маргарита Лазарова е наша сънародничка, която живее от 20 години в Италия. Тя се е посветила и на просветителска работа. Създава приказки за българчета в различни точки по света.
„Тези 20 години не са ме откъснали от България по никакъв начин, тук има доста българи- събираме се говорим, общуваме и за всички държа да подчертая, че тук няма българи от малцинствата и българи, които са чисти българи - всички сме заедно. Даже скоро една радостна вест, на едно семейство от малцинствата детенцето е родено тук, пораснало е тук и в момента е записано в университета и всички се радваме, защото е българче. Всеки помага с каквото може на другите, понякога има завист, това е типично българско, но ако някой изпадне в беда, всички се организират и помагат“, допълни Маргарита Лазарова в интервю на Гергана Манчева от Радио България.
Повече можете да чуете в звуковия файл.Десислава Костадинова и Зара Маринова през новата учебна година ще бъдат в пети клас. Те живеят в район "Аспарухово". По инициатива на Десислава бе създадена благотворителна кампания за събиране на средства за нейната съученичка Димана, която трябваше да бъде изследвана за предишното си заболяване в Турция. Десислава изработва гривнички..
За поредна година залите на Регионалния исторически музей в Русе се превръщат в занимални за децата по време на горещите летни ваканционни дни. Първото издание за тази година на "Лято в музея" приключи, но следват още две - през юли и август. Това е едно от най-желаните занимания за децата от Русе. Идеята за еко обучението сред музейните..
Ако не беше толкова страшно, би било забавно да се види шествие, в което хората водеха към бомбоубежището не само децата си, но и домашните си любимци - кучета, котки, птички в кафези, хамстери или други животни в клетки. Понякога в скривалището се струпваха повечко животинки и започнаха конфликти между тях. Медиите дълго обсъждаха участта на..
Миналия месец в Тетевен се състоя традиционната среща на ветерани алпинисти, организирана от тяхното сдружение "Мальовица" . Гости бяха Иван Вълчев, Методи Савов, Николай Петков и Кирил Досков, които през 1984 г., в рамките на българската експедиция, изкачват Еверест по Западния гребен. Подобни срещи има всяка година и са организирани от..
Най-младежкият филиал на Столичната библиотека в район "Студентски" отбелязва 10 години от създаването си с откриване на ново споделено пространство за четене, срещи и събития, литературни четения и финал на Третия шампионат по поезия на софийските училища „Млада метафора“. Един от основните приоритети на най –голямата публична библиотека в..
Във Варна беше създадено Координационен център "Зоопатрули", с цел противодействие на насилието над животните. В кварталите на града ще има представители на структурата, които ще следят да няма посегателства над бездомните животни, за които се грижат. Това разказа за "Хоризонт" Стефан Курдов. "Проведохме среща с ръководството на..
През седмицата в различни населени места във Врачанска епархия посрещат икона с чудотворните мощи на свети Никифор Прокажения . Камбаните на храм "св. Николай" във Враца огласиха пристигането на светинята в престолния за епархията град в понеделник сутринта. Във вторник иконата беше в Мездра, вчера в Бяла Слатина, днес ще бъде в Кнежа, в петък..
Лятото става все по-горещо и нуждата от почивка все по-голяма. Излючително неприятно е, ако се случи така, тя да бъде "развалена" от някоя лятна..
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли . Това заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов и определи приемането на България в..
На 26 и 27 юли в Силистра ще се проведе третото издание на събитието „Пикник с кауза“. Организаторите от сдружение „Бъдеще за Силистра“ обещават..