„Музеят на София остава по този проект и смятаме, че той ще даде контекст към термалните води, като това ще стане в нашия проект чрез една нова част – заключена между двата вътрешни двора.
Коминът при нас заема особено място – той ще е символ, да покаже, че там нещо се случва – в задния двор и на термите". Това посочи още Шопова.
„Това, което ни отличава от останалите проекти, е че в основата на нашата концепция е интерпретацията на материалното и нематериалното културно наследство“, коментира проекта в „Хоризонт до обед“ архитект Слава Савова:
„Тоест сградата като паметник на културата, и другото – банята като начин за лечение, за къпане, от което обаче е останало само водоналиването.“
Този проект предвижда и басейн на покрива и воден бар.
"Това привлече голям интерес, но басейнът ще е невидим за отвън за хората. Ще се изгради една нова структура, но се на мястото на съществуваща постройка." Това поясни Савова.
„Софтплан настояваха още в началото екипите да са мултидисциплинарни, защото е важна връзката между история и настояще“, посочи в „Хоризонт до обед“ културологът Иво Страхилов:
„Ние използваме термина "терми", а не баня. Обръщаме особено внимание на османското наследство, което често е доста пренебрегвано. Обръщаме поглед към цялото културно и историческо наследство около този обект.
Според този проект достъпът до минералната вода остава. Чешмите отвън остават безплатни.
"Не би следвало да има недостиг на водата", каза още Савова.
Още по темата в звуковите файлове.
"Тогава, когато една държава се развива като модерна държава, в нейната основа е заложено образованието , а един от основните приоритети в това образование, е неговото качество ". Това отбеляза пред БНР проф. д-р на науките Стойко Стойков , инженер и полковник от запаса: "За съжаление, точно плагиатството, което придоби изключително широк..
" Много е трудна връзката с близките ми в Газа, защото нямат ток и ако успеят да си заредят телефоните, могат на седмица около 20 минути да говорят, колкото да се чуем. Положението е много тежко. Хора падат по улиците , много е тежко наистина. Даже аз имам едно видео, което показва журналист на "Ал Джазира", докато снима на живо, хора падат след..
"Продължаваме промяната" имат пълно основание да твърдят, че институциите по някакъв начин злоупотребяват по отношение на тях с правомощията си ". Това коментира пред БНР Ивет Добромирова , журналист, PR експерт: " Проблемът е, че те са част от този проблем . Те спомогнаха за това институциите да бъдат превърнати в репресивен орган и сега се..
"Творчески терминал България - Израел" е с четвърто издание сега и е обратна връзка на Международния фестивал на българското изкуство или българските изкуства "Българска душа на святата земя" . Това каза пред БНР Весела Райчинова , кореспондент на БНР в Израел: " Това не е религиозен фестивал . Това е фестивал, който беше създаден под..
"Смяната на противопоставянето от Изток-Запад на статукво-промяна дава възможност за някакъв опит за сближаване, за синхронизация, но в никакъв случай не и на някакви директни общи действия на тези политически сили, защото там различията са прекалено големи, особено между "Продължаваме промяната" - "Демократична България" и "Възраждане" . Това заяви..
Плевенска фирма изнесе данни за неплатени суми от Община Плевен по договор като подизпълнител на "Паркстрой“ . Каква е причината за тази ситуация след твърдението, че Общината няма финансови проблеми? Какво се случва с оранжерията и закупената техника на "Паркстрой“, след като управителят беше освободен от Общинския съвет, но заведе съдебни дела и..
" Самоубийството може да бъде израз на много неща , но като че ли на първо място бих могъл да кажа, че самоубойството е израз на екзистенциална субективна криза у личността ". Това обясни пред БНР Даниел Генков , криминален психолог: "Тогава, когато индивидът е изправен пред непреодолима обективна или пък субективно преживяна ситуация, която..
" Самоубийството може да бъде израз на много неща , но като че ли на първо място бих могъл да кажа, че самоубойството е израз на екзистенциална..
Имам документ, в който ми се обяснява, че един съдия не е написал делото си 13 месеца – повече от година, защото е трябвало да отговаря на народния..
През 2020 г. протестът беше граждански, сега е политически ! Това мнение изказа пред БНР адвокат Николай Хаджигенов от "Ние идваме", част от т.нар...