Днес се навършват точно два месеца от смъртта на две момчета, които стават жертва на жестока катастрофа край пловдивското село Кадиево.
На 11-ти ноември миналата година 16-годишният Тодор Бараков загива на място, а 17-годишният Виктор Василев е закаран в болница с множество травми, изпада в кома и по – късно издъхва. При катастрофата са ранени още две момчета, а на волана на БМВ-то, което се забива в дърво, е 17-годишният Петър Маринашки, който остава невредим. Задържан е за 24 часа, а след това е освободен срещу парична гаранция от 2000 лева. След намесата на медиите няколко дни по – късно му е отнето свидетелството за правоуправление.
Според разследващите причината за тежката катастрофа е несъобразена скорост. При бързите тестове пробите за наркотици и алкохол на шофьора са отрицателни. Все още обаче няма резултат от кръвния тест, а това не е нормално, смятат родителите на загиналите момчета.
Те лично виждат причинителя на катастрофата отново да шофира дни след тежкото произшествие, както и да организира шумни купони без да показва каквото и да било съжаление за тежкия инцидент.
Възмутени от арогантното поведение на Петър Маринашки, родителите пишат Отворено писмо до Главния прокурор и започват събирането на подписка.
Тя стартира днес преди обед и само за няколко часа са събрани близо 60 подписа, разказва Галина Илчева, майка на загиналия 16-годишен Тодор Бараков.
Антоанета Петричанска разговаря с Галина Илчева за търсенето на справедливост и настояването институциите да си свършат работата.
Интервюто е в звуковия файл.
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
По-скоро става въпрос за групировки , не за идеологически различия. Това каза след избора на председател на БСП социологът Кольо Колев от..
Справедлив мир за Украйна няма да има. В това е категоричен журналистът Валерий Тодоров, бивш кореспондент на БНР и БНТ в Москва. В предаването "Преди..