На 7 март от 17:00 часа можете да видите "И все пак светът е красив" в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Събитието е по повод утрешния 8 март - Международен ден на жената. В концерта ще звучат хитове на Едит Пиаф, Лара Фабиан, Марая Кери и Уитни Хюстън, в изпълнение от солистките на оперетата. Подбрани са и популярни песни от мюзикълите „Фантомът на операта“ и „Обичам жена си“ и от филмите „Кабаре“ и „Петият елемент“ на Люк Бесон.
Хрумването беше на нашия главен диригент Юли Дамянов, каза в предаването "Нощен хоризонт" Марияна Арсенова, директор на Националния музикален театър:
"Хващайки се за една от идеите на така наречената „поредица от концертни вариации“, които ние искаме да представим на нашата публика напред в месеците, преди да пристъпим към нашите големи, грандиозни заглавия, които публиката познава", обясни Арсенова.
На 20 март зрителите ще могат да чуят мъжкия състав на музикалния театър.
Поредицата ще продължи на 20-и и 28-и март с тенорови концерти.
Спектаклите се реализират от много изпълнители - хор, балет, оркестър, солисти. Около 200 души обезпечават спектаклите.
В края на януари беше показана постановката "Принцесата на цирка":
"На 13 март, събота, от 19:00 часа и на 14 март - неделя, от 17:00 часа "Принцесата на цирка" от Имре Калман е почти продадена. Побързайте, ако има останали няколко билета. В началото на април ще има отново спектакли, защото симбиозата между цирковото изкуство, където публиката дори не разбра, че акробатичните номера се изпълняват от нашите солистки, прекрасните танци, каскадните номера с почти акробатични елементи вътре в тях по хореографията на Татяна Янева в изпълнението на нашите прекрасни солисти, превърна тази наша пандемично изстрадана премиера, в един изключително атрактивен и зрелищен спектакъл".
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.Спонтанна импровизация върху музикална графика или строга интерпретация на записан с ноти музикален текст – това са границите, в които се движи музиката, която ще прозвучи в петото издание на фестивала „ТрансAрт“ на „Ориндж фактори“. Трите събития са на 26, 27 и 29 ноември в различни културни пространства в София: залата на Националната музикална..
Днес - 26.11, се навършват 115 години от рождението на писателя Йожен Йонеско. Той е ненадминат представител на "театъра на абсурда". "След Втората световна война живеем във все по-атеистични времена. Обществото се потапя в една хедонистична среда. Театърът на абсурда отчита това. С него се занимава и драматургията на Йожен Йонеско", разказа..
Интересът на американския писател Грегъри Магуайър към света на "Магьосникът от Оз" се появява в детските му години. Спомня си с носталгия моментите, в които е гледал, заедно със семейството си, класиката от 1939 по романа на Лиман Франк Баум. Признава, че започва да си създава свои истории в тази вселена още след финалните надписи на..
Росен Димитров е родом от Казанлък.Немска езикова гимназия завършва в Бургас, Висше военно училище в Шумен. По образование машинен инженер, по призвание - писател. Живее, твори и работи в Германия. Но широкият му дух не го оставя на мира и той задълбава в една трилогия - фентъзи: " Момичето от моите мечти", "Силата в теб", " Легендата..
В седмото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Пренасяме ви в атмосферата на международния оперен конкурс “Николай Гяуров“ в Модена в разговор с един от членовете на журито – директорката на Варненската опера Даниела Димова - Специален гост: оперната..
Гьоте институт – България е домакин на премиерата на най-новото видеопредставление на творческия колектив "Метеор" - "Вълшебната гора". Става дума за видеопредставление и пърформанс на живо тази вечер от 19 часа. Събитието обещава да ни отведе към границите на другостта чрез ритуална трансформация. "Образът на гората и планината като..
На 12 ноември се надършиха 100 години от рождението на цигуларя Петър Арнаудов - български музикант, който дълги години неотменно присъства в концертния живот на страната, същевременно един от най-известните наши цигулкови педагози. Петър Арнаудов е роден в София, син е на уважавания професор Михаил Арнаудов. Учи цигулка при Владимир Аврамов,..
Имаме абсурди – вторият иска лидерска среща с първия и в същото време не го признава за лидер. За какво е тогава лидерската среща? Това каза..
" Ако приемем, че съдебната система е един камион с ябълки, в него има едно буре гнили ябълки - хора, податливи на корупция, които се ползват от..
И шестият опит да бъде избран председател на 51-вото Народно събрание се провали. Нито един от предложените четирима кандидати не успя да събере..