В Плевен нова съвременна система за видеонаблюдение въвежда четири типа камери на 16 ключови кръстовища. Изграждането ѝ започна по европейски проект.
Започнаха последните дейности по големия транспортен проект. При откриването им Стефан Милев, заместник-кмет на Общината каза:
"Тук сме, за да дадем първа копка на проект, който се реализира в рамките на близо 2 години. на първият етап бяха закупени тролейбусен състав заедно с прилежащата техника. Върви успоредно изграждането на така наречената tickets система, която трябва да бъде внедрена в градския транспорт".
Ще бъдат направени 16 кръстовища да отговарят на всички европейски изисквания във връзка със сериозния проблем с трафика на хора и автомобили.
Целта е постигане на устойчив градски транспорт чрез намаляване на вредните емисии и на шума, подобряване качеството на транспорта чрез управление на трафика. Започна монтирането на четири типа видеокамери. Едните са за автоматично разпознаване на табели, които осигуряват разчитане на регистрационните номера на моторните превозни средства. Друг вид камери ще следят трафика на основните кръстовища. Ще работят и обзорни камери за контрол и на водачите, и на пешеходците:
"Общата стойност на проекта е около 2 милиона лева, които ще бъдат реализирана в рамките на тези 3 месеца, на тези 16 кръстовища да бъде изградено видеонаблюдение, което да може да помага на органите на КАТ при проследяване на номера, при събиране на много хора на едно място камерите също ще се позиционират, за да може да се следи какво се случва", допълни още Стефан Милев.
Всички видеоустройства ще бъдат свързани с централна система за автоматично управление и на светофарите. Тя ще осигурява т.нар. зелена вълна, ще има възможности за ръчна промяна на текущите сигнали на светофарните уредби за "отпушване" на движението и за организиране на "бързо трасе" при необходимост. Камери ще има на всички изходи и входове на града :
"Ще има изградени пунктове за наблюдение, които ще бъдат и в полицията, и на територията на вече изграден център за наблюдение по стар наш проект, който се намира в автогарата. Смятаме, че по този начин всички заинтересовани страни ще могат да знаят в реално време какво се случва в нашия град. 24 часа имаме поддръжка на това видеонаблюдение, от страна на полицията се надяваме те също да си осигурят такава поддръжка", подчерта Милев.
Целия репортаж можете да чуете в звуковия файл.Сдружението за развитие на българското здравеопазване издаде книжка със 7 разказа на пациенти с бронхиална астма. Целта е чрез личната история посланията да достигнат до повече пациенти за начина на живот с астма и за това, че лечението помага. Автор на книгата „Дишам“ е Мария Касимова Моазе. Тя беше представена по повод Световния ден за борба с..
" 36 години нямаме политическо съгласие, за да се въведе предметът "Религия" в училищата, както направиха в съседна Румъния. Там въведоха този предмет в училище и доколкото общувам с румънски колеги, има добри резултати сред младото поколение , така че нека да се направи нещо". Това каза пред БНР проф. Иван Желев, богослов и бивш шеф на Дирекцията..
Тази година се навършват 116 години от първите официални контакти между България и Япония . Зад тях стоят лични истории, оставили специална следа в отношенията на двете държави извън междуправителствените връзки, политическите речи и официалните визити. Президентът Радев посети японска авиобаза В страната на изгряващото слънце копнеят за..
" На 27 юни предстои нещо много грандиозно, а именно да представя най-новия си грандиозен спектакъл "Отвъд реалността" , който ще бъде представен в зала 1 на НДК и зрителите ще имат възможността да видят наистина шоу, което надхвърля всичките ни представи за магия". Това сподели пред БНР Иван Петров , по известен като Старбой Айвън : "Преди..
Липсата на персонал за детските градини и ясли в София се превръща в сериозен проблем и дори измества липсата на свободни места в детските заведения, предупреди преди дни столичният кмет Васил Терзиев . Той е внесъл законодателни промени. Като една от тях е яслите да минат към Министерството на образованието и науката. "Въпреки бързото темпо, с..
С две конференции - национално научна и национално ученическа, на 31 май и на 1 юни Никопол ще отбележи 630 години от смъртта на цар Иван Шишман . Събитието е под патронажа на ректора на Софийския университет "Свети Климент Охридски" проф. д-р Георги Вълчев и министъра на образованието и науката Красимир Вълчев . Пред БНР д-р Симеон Хинковски..
На 31 май в НДК, в кино "Люмиер", "Фондация “МС – Мога Сам” за поредна година организира Международен семинар по повод Световния ден на това коварно заболяване. Тази година конференцията ще събере световни експерти, лекари, психолози и пациенти от Канада, Индия, Италия, Франция, Непал и България, за да продължи дискусията на тема " Мозъкът - проблеми..
„Аз не съм за еврото в този момент, и съм за провеждане на референдум. В момента това политическо натискане отвън озверява хората.“ Това каза..
Пеевски овладя и последната институция и си постави във витрината и трофея ДАНС. Това ще му разчисти пътя към премиерския пост, каза в интервю пред..
" Газа е прегазена. Въпросът е за това как Газа ще изглежда, когато се сложи официално край на войната. Дали Газа ще съществува в някакво състояние на..