Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Covid заразените деца и ученици в Кюстендилска област са само 6

Снимка: БГНЕС

По две групи от детските градини "Калина" в Дупница и "Св. Ана" в Сапарева баня са под карантина заради заболели от Covid-19 деца. А в началното училище в кюстендилското село Раждавица се включиха заместващи учители, тъй като боледували от коронавирус преподаватели все още не са се възстановили.

Заразените деца и ученици в Кюстендилска област са само 6, а контактните са 102, каза началникът на РУО Мая Стойчева:

„Тези 6 - деца или ученици са с положителен тест, 102-ма са контактните, като само в „Калина“ са 62 контактни. Педагогически персонал - 8 с положителен тест, 5 контакти и непедагогически - двама с положителен тест и четири контактни.

В с. Раждавица са си на училище, те си обявиха работно място за заместващи учители, така че да се осигури процесът на обучение“.

Общо 25-ма са новодиагностицираните с Covid-19 в Кюстендилска област за изминалото денонощие, съобщиха от Областния кризисен щаб.

През последните седмици броят на новозаразените в община Дупница вече надвишава този в областния град Кюстендил и общината, отбелязва кореспондентът на БНР в региона. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Стивън Чунг, говорител на Белия дом

Белият дом критикува връчването на Нобеловата награда за мир на Мария Мачадо, а не на Тръмп

Белият дом разкритикува решението на Нобеловия комитет да присъди наградата за мир на венецуелски опозиционен лидер, вместо на американския президент Доналд Тръмп, който агресивно лобира да получи наградата и рекламира ролята си в посредничеството при редица, според него, международни споразумения за прекратяване на огъня, предаде Ройтерс...

публикувано на 10.10.25 в 15:59
Дмитрий Песков

Кремъл: Мирният процес е на пауза заради режима в Киев

Русия обвини лидерите на Украйна в нарушаване на Истанбулския преговорен процес за възможно мирно решение на конфликта, предаде ДПА.  Масирана атака по територията на Украйна "Процесът е на пауза заради нежеланието на режима в Киев да отговори по какъвто и да било начин на въпросите, които ние поставихме", заяви днес говорителят на..

публикувано на 10.10.25 в 15:50

Ръст на домашното насилие през последните месеци отчитат от полицията в Благоевград

Окръжната прокуратура в Благоевград внесе в съда обвинителен акт срещу 22-годишен мъж, който преди година отвлече бившата си приятелка и я преби, оставяйки я в безпомощно състояние.  Преди да извърши престъплението, Богдан Д. и Ивана С. живеели на семейни начала във Великобритания, след което се върнали в България. Младият мъж започнал да..

публикувано на 10.10.25 в 15:37
Снимката е илюстративна

Хиляди разселени палестинци се отправиха към северната част на ивицата Газа

Хиляди разселени палестинци се отправиха към северната част на ивицата Газа, след като правителството на Израел ратифицира споразумението с палестинската въоръжена групировка "Хамас". От израелската армия съобщиха, че споразумението за прекратяване на огъня е в сила от 12.00 часа днес. Израелските сили са се изтеглили до линиите, предвидени..

публикувано на 10.10.25 в 15:02
Киър Стармър

Великобритания ще доставя ракети за ПВО на Индия

По време на посещението на британския премиер Киър Стармър в Индия стана ясно, че договор на стойност 350 милиона британски лири ще осигури доставка на произведени в Белфаст ракети за противовъздушна отбрана на индийската армия, осигурявайки над 700 работни места в Северна Ирландия. Леките многоцелеви ракети, които вече се произвеждат за..

публикувано на 10.10.25 в 14:47

Президентът Радев: България има амбиция да се превърне в регионален иновационен хъб

Изострената конкуренция между глобалните сили за технологично лидерство изисква Европа да постави акцент върху иновациите и научните изследвания, защото изоставането в тези области влияе на конкурентоспособността и сигурността. Това посочи президентът Румен Радев на форум в Талин. В Естония продължава неформалната среща на президентите..

публикувано на 10.10.25 в 14:28
Еврокомисарят по земеделие Кристоф Хансен (вляво) и министърът на земеделието Георги Тахов (в средата)

Протест на земеделци пред представителството на ЕП в София

Протест под наслов: "Защита и подкрепа на българското производство" на 38 земеделски организации се провежда в този момент пред сградата на Европейския парламент в София.  Протестиращите настояват за повече прозрачност, справедливост, и работещи правила, както и за "премахване на дискриминационните механизми при подпомагането на сектора",..

публикувано на 10.10.25 в 14:25