Анастасия е на 31 години. Най-голяматаѝ страст е спортът. Като ученичка се занимава със скокове на батут, след това се отдава на степ аеробика, а вече шеста година е инструктор по Kangoo jumps.
„В момента, в който видях тези обувки, отидох на една тренировка и си казах, че това е моят спорт. По-късно се сертифицирах и така започна всичко, запалих се много бързо само от една тренировка“, каза за БНР Анастасия.
Системата Kangoo jumps е разработена в края на 80-те години на миналия век. Обувките са изобретени от канадски учен Грегъри Лекхтан, като първоначалната им цел е била да се използват при рехабилитация след контузия или операция на спортисти.
„След това започва да се доразвива облика на самите обувки и се разработват за така забавния аеробен спорт, а именно Kangoo jumps. Самата Kangoo jumps тренировка е кардио тренировка, която се фокусира върху краката и издръжливостта. Специфичното при този вид спорт е, че се използват тези специални обувки, които са запазената марка на самия вид тренировки, а именно Kangoo jumps. Тези обувки са лесни за употреба от всеки човек - от малко дете до много възрастен. Безопасни са и са с най-слабото негативно въздействие в целия свят. Предпазват и подсилват глезените, пищялите, коленете, бедрата, долната част на гърба и гръбначния стълб“, допълни тя в предаването „Закуска на тревата“.
Усмивката е водеща в тренировките на Анастасия.
„Старая се на първо място да бъда усмихната в моите часове и смятам, че по този начин предавам на всички мои клиенти моята позитивна нагласа. Всеки един, който се е докоснал до тези обувки при самото качване на обувките няма как да не се усмихнеш и да не те завладеят. Смятам, че това е на първо място нещото, което кара всеки клиент да се връща отново в залата“.
При редовни 60-минутни тренировки два пъти седмично, може да изправим стойката си, да заздравим гръбначните си мускули и да изгорим с 25% повече калории в сравнение с други спортове.
„Клякаме, скачаме, ритаме високо, правим различни комбинации, като същевременно нашите стави и колене са защитени и напрежението в тях е сведено до абсолютен минимум.“, категорична е Анастасия.
Интервюто можете да чуете и в звуковия файл.
Във Велико Търново се предвижда синята зона за паркиране да бъде разширена с 87 места, но и да се увеличи времето на работа, включително и в съботните дни . Местата за платено паркиране се управляват от общинското търговско дружество "Паркинги и гаражи". Промяната среща недоволството на хората, защото няма алтернатива за паркиране ...
В Румъния предстои триседмичен изборен маратон – президентски и парламентарни избори. Новината за пълноправното членство на Румъния в Шенген е чудесен предизборен кампаниен подарък за румънския премиер Марчел Чолаку - главно действащо лице в преговорите и с австрийците, и с унгарците, които са начело на европредседателството. Това каза..
На 11 ноември само бързата и адекватна реакция на шофьор на училищен автобус предотврати тежка трагедия с 19 деца в Свищовско. В следобедните часове тир с румънска регистрация, движещ се с несъобразена скорост, навлезе в насрещното платно на завой в село Вардим и секунди го деляха от челен сблъсък с ученическия автобус. Шофьорът на ученическия..
Над 100 000 деца и възрастни у нас имат затруднения в говора и комуникацията . Това са хора с ДЦП, аутизъм, афазии, деменция, интелектуални затруднения и други състояния. Допълваща и алтернативна комуникация (ДАК) помага на хиляди невербални хора по света да общуват и да се развиват. "Темата е много важна. Тя касае много хора, които..
Семейство Галина Герасимова и Андрей Грива разказват за ерата на Водолея - за човека между технологичния напредък и непреходните човешки ценности . Тя е историк, богослов, режисьор и издател, а той е музикант и лектор по теми за живота и словото на Учителя Петър Дънов. И двамата са изкушени от астрологията и имат много познания в..
Време е да бъде изработен национален план за мозъчно здраве. Това каза проф. Николай Габровски, председател на фондация „Съвет за мозъчно здраве“, организатор на кръгла маса „Мозъчните заболявания – предизвикателства и решения“. По думите на проф. Габровски 180 милиона души в Европа живеят с мозъчни заболявания, но вероятно са повече, тъй..
От няколко месеца конната база "Ахил", в която се провеждат терапевтични занимания за деца със специални потребности, е в новия си дом – терен в близост до софийското село Бистрица , закупен благодарение на дарителска кампания за спасяването на базата. Към момента е изградено място за настаняване на шестте коня, които работят с децата. Предстоят още..
"Дълбоко съм убеден, че на България са ѝ необходими нови политически субекти . Тези са изчерпани. " Това заяви пред БНР Бойко Ноев, бивш министър..
Трудно е да си представим, че война, струвала живота на стотици хиляди и прогонила милиони от домовете им, може да ескалира още. Но броени седмици след..
Не очаквайте да дадем подкрепа на някого, ако не бъдем потърсени за това. Това каза пред БНР депутатът от ДПС-Ново начало Хамид Хамид и коментира:..