Лятото в Благоевград ще бъде изборно. Според социологическите проучвания, а и според хората, частичният вот за кмет на града ще отиде на поправителен, а седмица след това са парламентарните избори. И двете събития се радват на оживени коментари и ожесточени битки за гласовете на избирателите.
Парламентарните избори на 4 април в Благоевградска област ще се запомнят с два факта - БСП беше взривена от вътрешни раздори и трябваше да преглътне четвъртото място, а ГЕРБ регистрира феномена с изумителни преференции, които свалиха водача от депутатската им листа - бившия транспортен министър Росен Желязков. Резултатът на другите, прескочили бариерата, общо взето повтаряше националната картина.
За предстоящите избори промените в листите са по-скоро козметични.
Най-важният въпрос е какво ще кажат избирателите на 11 юли. И колко от тях ще го направят.
Репортаж по темата можете да чуете в звуковия файл.
Докато повечето европейски лидери застанаха на страната на украинския президент Володимир Зеленски веднага след срещата му с Доналд Тръмп и се обявиха в подкрепа на Киев, България излъчи противоречиви послания по темата. Редица европейски лидери подкрепиха Зеленски след спора му с Тръмп Премиерът Росен Желязков публикува кратко послание..
Средното училище "Алеко Константинов" в Луковит беше домакин на шестото областно състезание ресторантьорство и готварство. В надпреварата участваха осем отбора от осемте паралелки от училища от всички общини в областта с такъв професионален профил. Как се представиха младите готвачи и сервитьори, каква е оценката на..
Със заупокойна литургия и с панихида в храм "Света Неделя" в София беше отбелязана една година от кончината на българския патриарх и софийски митрополит Неофит, който почина на 13 март 2024 година. Десетки миряни почетоха неговата памет на гроба му пред катедралния храм. Повече от два часа продължи заупокойната литургия в храма "Света..
Росен Карадимов няма да се откаже от кандидатурата си за председател на Комисията за защита на конкуренцията. Това стана ясно от негово интервю за БНТ. Според Карадимов, той е получил безпрецедентна обществена подкрепа - от работодателите и синдикатите. Той обясни, че широката подкрепа се дължи на професионалната му биография...
Най-малко четирима души са загинали, след като циклонът "Гаранс" връхлетя вчера френската отвъдморска територия Реюнион. Скоростта на вятъра е надхвърлила 150 км/ч, предаде Ройтерс. "Гаранс" беше понижен до силна тропическа буря и червеният код за опасност беше отменен", съобщи в социалната мрежа "Екс" местната префектура, която предупреди..
Както по всеки въпрос и с вейпинга има две гледни точки. Едната - че това е нов начин подрастващите да бъдат пристрастени към никотина и вейповете не трябва да се продават свободно. А другата - че вейпингът е ефективен начин пушачите да откажат цигарите. Но и двете страни са съгласни, че вейпингът сред младежите е проблем. Историята на вейпинга..
Палестинската групировка "Хамас" обяви, че отхвърля "формулировката" на Израел за удължаване на първата фаза от примирието в ивицата Газа. Днес е денят, в който първият етап от сделката изтича. Говорител на "Хамас" е заявил за телевизия "Ал-араби", че в момента не се провеждат преговори за втората фаза от прекратяването на огъня, предаде..
На 49-годишна възраст внезапно почина Янко Маринов - високо ценен пианист и органист, византолог, ерудит, научен изследовател и основател на консорта за..
Председателят на КЗП Мария Филипова е един обикновен лъжесвидетел. Това заяви пред БНР бизнесменът Васил Божков. Фалстарт на делото срещу Васил..
Откакто сме в Шенген, няма кой да контролира разрешителните за превоз. Ние нямаме контролен орган какви разрешителни се използват, от кого, кои..