Онлайн срещите не са ново явление, но със сигурност пандемията е причината те да се популяризират като бърз и ефикасен метод. Различните онлайн платформи намериха своето приложение, както в образователните институции, така и за служебни ангажименти, лични срещи и разговори.
Служителят във фармацевтична фирма Мелани Михалкова продължава да работи онлайн.
"Макар вече да мина повече от година от началото на пандемията, ежедневните ми работни срещи продължават да се случват онлайн. Голяма част от колегите поетапно започват да се връщат в офиса, но към момента тенденцията се запазва".
Банковият експерт и треньор по футбол Димитър Атанасов успява да спечели сърцето на любимата си - журналистката Десислава Францова, благодарение на онлайн комуникацията.
"Благодарение на тази пандемия аз намерих своята половинка, защото точно в тези времена, в които хората бяха затворени вкъщи, ние имахме възможността да комуникираме по-често в социалните мрежи, да се чуваме, да си пращаме различни съобщения и това прерасна във възможност да се видим някъде на открито за малко, тъй като и това беше забранено. Да направим една кратка разходка в парка или да се разходим по тротоара заедно до някъде".
Журналистката Десислава Францова от своя страна бързо оценява възможностите на онлайн срещите и за работата си, и за връзка с близките.
"Смятам, че пандемията промени изцяло живота ни, като освен всички усложнения и проблеми, до които доведе тя, доведе и до промяна на начина на комуникация и срещата ни. Знаем, че когато бяха най-тежките дни от пандемията и локдауна, беше изключително трудно да се срещаме помежду си, да осъществяваме жив контакт, който е необходим на всеки от нас и това ставаше чрез социалните мрежи и различни платформи, чрез които се виждахме и чувахме и дори беше по-трудна комуникацията със семействата ни, с близките ни хора и с хората, с които сме свикнали да се виждаме по-често".
Денталният асистент Христина Христакиева все още не се чувства безопасно в ресторанти и кафенета.
"През последната година все по-често се срещаме с приятели вкъщи или сред природата, защото все още не усещаме, че е дошъл моментът да се виждаме в заведение и на обществени места, както до преди март миналата година".
Данъчният експерт Ина Къндева се възползва от разхлабването на мерките.
"Аз успях да прекарам целия втори локдаун вкъщи, изолирайки се без да се срещам с голяма част от моите приятели, така че сега използвам разхлабването на мерките, за да оползотворя времето след работа в срещи с тях. Така че по-често, в по-голяма част от случаите се виждаме навън, незавизисимо дали на заведение или на разходка в парка, да е навън".
Развълнувана от възможността за живия контакт е и мениджърката Ивета Йорданова.
"Днес се срещаме най-вече виртуално, за щастие обаче мерките се разхлабват и успяваме да се видим с приятелите си и близките си на обичайните места - в заведение, в кино, в парка. Със сигурност от началото на пандемията срещите вкъщи или на гости на някого зачестиха. Като че ли в един момент загубихме навика да излизаме от вкъщи. За щастие имаме сега това да се промени и със сигурност бих избрала срещата на живо вместо онлайн среща".
Повече можете да чуете в звуковия файл.
Писмо на Столичната община задължава детските градини в столицата да работят през цялото лято. Целта е да се сложи край на практиката някои градини да затварят изцяло през юни, юли и август и да работят само "дежурни" градини със сборни групи. Писмото напомня на районните кметове, че няма законово основание градините да затварят изцяло през..
Заместник-министърът на земеделието и храните Иван Капитанов и изпълнителният директор на Агенцията за борба с градушките Валери Ценов откриха активния сезон по градозащита. За център на събитието бе избран Регионалният команден пункт край пловдивското село Голям чардак. Там и в Поповица са разположени двата оперативни центъра за..
Държавата, едва справила се с регулацията на аналоговия хазарт, ще трябва да се ориентира към контрол на дигиталния. Скорошна кръгла маса, организирана на метри от казино в София, отчете, че онлайн пространството отваря безброй много възможности за създаване на зависимости у хората. 43 000 души наброява списъкът с хазартно зависимите, които не..
Плевенските фотографи Любомир Бенковски-Бенджи и Мирослав Григоров подреждат изложба в Клуба на фоторепортерите в София. Всеки от тях участва с по 15 репортажни фотографии, откъдето идва и името на фотоизложбата - "Репортажно 2х15 “. " Изложбата се открива на 16 април от 18.30 часа в клуб на фоторепортера в София . Кръстили сме я..
Български представител влиза в Управителния орган на новата Паневропейска организация на танцовите фестивали , която обединява 23 фестивала и танцови платформи от 22 държави. Първата асамблея на мрежата, която приключи в събота във Валенсия, избра състава на своя седемчленен ръководен орган. Европейските фестивали гласуваха доверие на Асен..
Талант от Силистра получи повиквателна за националния отбор по тенис за жени за турнира "БИли Джийн Кинг къп". Младата тенисистка от Силистра сбъдва мечтата на хиляди деца да представлява България на международната сцена. Само на 18 години Лидия Енчева вече е част от националния отбор за жени, който игра в Кипър. Любовта ѝ към тениса започва..
В планините обстановката е все още зимна, казва Иван Драгошинов, работил дълги години като част от постоянния екип на Планинската спасителна служба , а след пенсионирането си - доброволен спасител. Планински спасители помогнаха на мъж в беда край Враца Неговият призив към всички, които искат да отидат в планината по празниците е да свалят от..
Средната възраст на автомобилите в България е 17-18 години , посочи пред БНР председателят на Съюза на автосервизите Емил Германов. По думите му..
Социално кафене е мястото, където се събират възрастните хора в Бургас. Там от Домашния социален патронаж към Община Бургас организират различни..
Време е за всеки човек под българско небе да възкръсне една негова мечта. И всеки да се приближава към нейното осъществяване, въпреки неудачите!..