Тя нито брои, нито помни добрините, които е направила. Била е много пъти обиждана от хора, които без да я познават, са говорили срещу нея - неверни твърдения. Въпреки това, запазва добротата си и продължава напред, в името на децата. Тя е Ваня Кастрева и е директор на Столичното управление по образование.
Харесва ѝ да работи с хора и за хора. В ученическите си години се е колебаела какво да избере – правото или лекарската професия. Избира трето – историята.
"Историята е мъдростта на вековете, свързана със съдби", казва Ваня Кастрева и допълва:
"Въпросът е къде е твоето място в съдбите на другите".
Отвръща на злото винаги с добро.
"Важното е да дариш любов и подкрепа." В живота се води от една мисъл:
"Единственият отговор на омразата е любовта, всичко друго ще те съкруши."
Вярва, че Бог е любов и с любов се спасяват хора.
"Аз се старая всеки ден и за мен денят ми е истински, тогава когато съм успяла да помогна на някой, независимо от възрастта му. А за децата направила бих всичко".
Като дете е обичала да рецитира стихове. Завършила е в 50-то училище "Васил Левски" в София. На всеки 19 февруари в читалището в центъра на Драгалевци се е изправяла пред голямата аудитория. И до ден днешен рецитира, особено в деня на Ботев. Всяка година на 2 юни е пред паметника на Васил Левски в центъра на София. От 2012 година РУО организира четене на стиховете на Ботев.
"Това е ритуално четене, то е като вричане в паметта на тези, които са дали младостта си и живота си за да го има днес. Ние сме длъжни да го направим, но трябва да го направим пред отговорността си към поколенията. И го правим!"
Ваня Кастрева беше гост в рубриката "Горещи сърца" в предаването „Рано в неделя“. Можете да чуете представянето ѝ в звуковия файл.
На 12 ноември от 17,30 часа на среща с автограф и чаша вино в Коктейл бар "Опус" на ул. "Иван Вазов" 8 Мариана Кирова кани приятели и почитатели на премиерата на новата си книга "Приключенията на една блондинка". В книгата са включени разкази и новели, както и едноименния роман, който е обект на второ издание . Излезе от печат новата книга..
В рубриката " Горещи сърца" ви срещаме с Калоян Желев – едва 18-годишен, но вече утвърден като активен млад човек в обществените инициативи на столичния кв. " Младост". " Като млад човек мисля, че ние, младите, трябва да бъдем гласът на нашата столица, гласът на нашия квартал", казва Калоян. Още от 14-годишна възраст той започва да се..
През 1897 година в центъра на столицата, по проект на швейцарския архитект Хайнрих Майер се издига еднокуполна сграда в стил неокласицизъм и късен барок. Куполът над четирите арки е украсен с месингова корона. Саркофагът вътре е от алпийски мрамор, а на стената зад него е поставен барелеф на Александър I Батенберг. След смъртта на княз Александър I..
В "Нощен Хоризонт" ви срещаме с изявения български джаз музикант Тодор Стефанов . Той е завършил Кралската консерватория в Брюксел - специалност "Поп и джаз музика". От 23 години гради музикална кариера в Белгия - свири в клубове, участва в джаз фестивали, композира и преподава музика в British School в Брюксел. "За тези, които..
В рубриката „Горещи сърца“ гостува Жулиета Нелова, която се шегува с трудностите и проплаква с книгите. Някога журналист, сега тя е помощник-частен съдебен изпълнител. Обрати бележат професионалния и житейския път на 60-годишната жена. Тя започва да работи като журналист в местен вестник във Враца в началото на 90-те години. Идва в родния град на..
Немският писател Карстен Хен се завърна у нас с книгата "Златната пишеща машина" . История, насочена към по-малките читатели, в която те ще открият любовта към книгите и историите, скрити в тях. Карстен ме посреща онлайн, настанил се удобно в дома си в Кьолн. Разказва за първите си стъпки към детско – юношеският роман. "Ако имаш деца и си..
Животът на Ина Николова е сбъдната мечта. От дете тя мечтае да бъде учител по пиано и целият ѝ професионален и творчески път преминава като музикален педагог. Тя е на 62 години и отскоро е пенсионерка. До последно работи във врачанското училище „Отец Паисий“, което е с насоченост към изкуствата. Там преподава пиано и е корепетитор на средношколския..
Не е балансиращ проектът за бюджет за 2026 г., а е същият като тази година - лош. Сходството е, че са нереалистични в приходната си част , каза в..
Очаквам да получим 6-месечно отлагане на санкциите срещу "Лукойл", но това не означава, че трябва да бъдем спокойни, а да се подготвим добре. Това каза..
Има начин да се осигури по-добро качество на услугите в здравеопазването, но за съжаление не се води този разговор . Лекарите, хората, и..