Още по време на пробните изпити са били регистрирани сигнали от преподаватели и родители, че платформата не работи добре. Платформата е изработена специално за целите на тази кампания.
В събота системата дълго време била блокирана. Заради проблемите в този ден е била дадена възможност изпитът да се повтори в неделя. Някои дванадесетокласници обаче и при повторния опит не са успели да приключат изпита успешно.
Симеон Танурков иска да запише Филология. Той е успял да направи само първия модул, защото не е имал достъп до системата през цялото време.
„Исках да започна да правя изпита. Беше написано, че паролата и потребителското ми име не са валидни. Сигурен съм, че не е по моя вина. Изпитът завърши, но аз не успях да вляза. В неделя беше същият проблем.“
Борис Пармакли, който иска да кандидатства информатика, разказа пред БНР, че е имал сходен проблем. „Пишеше, че паролата не е валидна. Следвах всички инструкции, но не помогнаха.“
Пармакли смята, че проблемът е в системата. И той, и Симеон питат ще могат ли да положат изпита отново, за да имат валидни резултати.
Борис изобщо не е имал достъп до теста, а Симеон е влизал неколкократно, но не е започвал да го решава. Това се е случило едва в края на изпитното време - сочат данните на МОН.
987 кандидати от общо 1050 явили се на изпита са го положили успешно, обобщи Дреновска. Под 15 души имат резултати, равняващи се на слаба оценка.
В анализа си от МОН отчитат най-голям проблем при учениците от Украйна и Молдова.
Ще се търси вариант неуспелите да положат изпита поради технически причини, да се явят отново, каза още Дреновска. „За втория ден нямаме доказателства, че поради вина на системата някой не е успял да завърши.“
Всички кандидати са имали възможност в тричасов прозорец да се включат и да правят теста. Проблемът с достъпа е бил характерен за онези, които са се опитали да влязат още през първия час, уточни Галина Дреновска.
Системата е била тествана с много по-голям брой хора от явилите се на изпита, но въпреки това техническите проблеми са факт, разказа още тя. Стана ясно още, че системата е била отворена повече от месец преди изпита за упражнения.
Приемът по Постановление 103 е държавна политика на страната ни от 28 години. Допреди 2 години установената практика била тези изпити да се провеждат на място.
Повече по темата чуйте в звуковия файл."Мотивите на вота на недоверие са несправяне на изпълнителната власт с огромния екологичен проблем и по-точно екологичната катастрофа , която вече се е оформила поради несправянето на властта с незаконните сметища ". Това коментира пред БНР Красимира Катинчарова , депутат от "Величие": "Говорим за това, че властта не спазва законите на..
Рекордни жеги регистрираха в Европа в началото на юли. Екстремни градуси бяха отчетени в Испания, Франция, Португалия, Германия. Тук на Балканите също сме свидетели на горещата вълна, която затруднява работоспособността през деня и нощната почивка, както и се отразява неблагоприятно на здравето. Италия е една от страните, където отчетоха..
Кемпер обществото в България е срещу новата наредба на МРРБ за разполагане на каравани и кемпери извън морските плажове . Проблемът с дивото къмпингуване остава нерешен и през този летен сезон " Въртим се в невероятен затворен кръг, защото това е един стар текст на наредбата , който беше отхвърлен преди години, над 600 отрицателни..
Румъния търси спасение от нарастващия дефицит в бюджета и изчерпването на средствата за пенсии и заплати в държавния сектор. Премиерът обяви първите мерки за овладяване на ситуацията - увеличение на данъците, замразяване на заплатите в публичния сектор и още редица непопулярни стъпки, които засягат дори пенсионерите и младите родители . Как..
Сред рисковете при топлото време особено опасно за някои хора може да се окаже ужилването от стършел. Жилещите насекоми са навсякъде, има ги в града, не само сред природата или на село. С какво е опасно ухапването от стършел и как да реагираме? Кое е основно и важно в долекарската първа помощ при инциденти от всякакъв характер? Комари,..
На 26 и 27 юли в Силистра ще се проведе третото издание на събитието „Пикник с кауза“. Организаторите от сдружение „Бъдеще за Силистра“ обещават два дни с богата програма – музика, забавления и подкрепа за историческо наследство. Всички събрани средства ще бъдат инвестирани в проект за визуализация на южната крепостна стена на древния..
От Велико Търново за седма година започна поклонническият поход "Светият път", посветен на 556 години от пренасянето на мощите на свети Йоан Рилски от старопрестолния град до Рилския манастир. За повече от месец поклонниците ще извървят близо 700 километра. Мощите на свети Йоан Рилски са първите, които са пренесени в старопрестолнината Търново през..
Името на проф. Александър Чирков е синоним на модерната кардиохирургия в България. Проф. Чирков не просто основава болница "Света Екатерина", той дарява..
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли . Това заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов и определи приемането на България в..
Младите лекари не протестират само за пари, а и заради отношението към тях! Те бягат от страната не за пари, а за отношение. Това заяви пред БНР д-р..