„Мисля, че ще надделее желанието за някакво устойчиво, за някакво предвидимо състояние“, коментира тя в предаването „12+3“.
„От армията на гласуващите съм, но с умерен ентусиазъм“, признава Димитрова.
„Ние все се оплакваме, че не ни питат за нищо и това си е истина. Но когато ни питат, по-добре да отговорим.“
„С всеки наш глас картината на България ще се оформи и следващите 4 години или може би три месеца ние ще знаем накъде вървим“, допълни тя.
Колкото е да смятаме, че лявото и дясното са изчезнали, в момента, в който някой влезе в парламента, той вече ще трябва да взема решение вляво или вдясно да бъде гласуван даден закон, посочи Димитрова.
В момента у нас това противопоставяне ляво – дясно е изместено от противопоставянето статукво – антистатукво, смята Кристин Димитрова.
„Какво значи това? Като се вгледам в антистатуквото, аз виждам поредица от лица, които всъщност произтичат от статуквото и се борят отново да станат статукво.“
Тоталното гласуване с машини е прието на много малко места по света, уточни Кристин Димитрова, като нарече решението на предишния парламент у нас да се гласува само с машини „доста екстравагантно“.
„Машините все пак могат да бъдат „пробити“. Когато ги натрупаш - те не изчезват след изборите - имат разноски до следващите избори. То е все едно, че си си купил яхта. Дори да стои на пристанището, тя ти харчи пари. Така че и като икономия не е кой знае какъв хит, много добра идея.“
Не съм сигурна, че от едната страна имаме гарвани, а от другата – гълъби, отбеляза още Кристин Димитрова. По думите й всяка партия си има своята клиентела.
Има мъдрост в мандатността, подчерта тя.
„Възможността, че всичко може да се промени, дава надежда на едните, а пък другите ще ги държи във форма. Каквото се случи, най-дълго ще е за 4 години. Има смисъл да се знае, че промяната е възможна.“
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
След влизането в ЕС България преживява промени, множество кризи и реформи. Все още спорим обаче дали членството ни отваря възможности за развитие, работа и образование. България преди и след членството в ЕС: Къде бяхме, къде сме и къде отиваме? Как се промени страната ни, след като избрахме демократичния път на развитие? България,..
Когато България се присъедини към еврозоната и имаме монети с българска национална страна, на тази от 2 евро, от която ще ни гледа светлият образ на отец Паисий, на гурта (кант на монетата) ще бъде изписано: "БОЖЕ ПАЗИ БЪЛГАРИЯ" с главни букви . Този надпис е бил използван върху монетите ни между 1882 и 1943 г. В специалното интервю за БНР..
Битката за дневния ред в България предопределя следващите конфигурации за управление . Това заяви пред БНР Крум Зарков, вече бивш секретар по правните въпроси на президента Румен Радев, както и бивш министър на правосъдието. Секретарят по правните въпроси на президента напуска поста си заради референдума за еврото "Ако основният дневен..
Иран няма да се откаже от ядрената си програма. Такава прогноза направи пред БНР Руслан Трад, анализатор от Атлантическия съвет във Вашингтон, след като Доналд Тръмп започна втория етап от близкоизточната си обиколка. "Програмата е важна за оцеляването на режима в Техеран. Не смятам, че страната ще се откаже и от оръжейната. Това е вид щит,..
Какъв е броят на извинените отсъствия на учениците година след като позволените дни отсъствия от клас по семейни причини по настояване на родителите бяха увеличени от 10 на 15 годишно? Отговор на този въпрос по Закона за достъпа до обществена информация потърси и получи от Министерството на образованието и науката Ирина Манушева. Тя е майка..
България е жертва на огромна комуникационна война! С тази констатация започна коментара си пред БНР комуникационният експерт Любомир Аламанов. "Спешно е необходима национална стратегия за комуникационна сигурност. Самите комуникационни инструменти станаха толкова добри, че не може със стандартни средства да се противопоставяме на това, което се..
" Ако нямаме покана и разговор, в който да има разумни предложения от страна на институциите, на работниците няма да им остане друг изход, освен да преминат към ефективна стачка ". Това заяви пред БНР Александър Шопов - председател на Федерацията на транспортните синдикати в КНСБ. София под блокада - осъмна без градски транспорт Към..
Пети ден продължава протестът на работещите в градския транспорт на София. И днес столицата осъмна без трамваи, тролеи и автобуси. Метрото продължава да..
Хубавото би било за въвеждането на предмета "Добродетели и религия, че ще има един стандарт – една учебна програма и учениците във всички училища..
Към 19 часа ще излезем с официално решение за прекратяване на блокадата на градския транспорт в София. Нека първо минат комисиите на СОС,..