„В снимката на деня, метафорично казано, единствено ДПС не гледа в общата посока. ДПС като че ли сред приоритетите си не поставят дълбока реформа в съдебната система или поне онова, което те наричат тяхната интерпретация на дълбоката реформа, общо взето включва Лозан Панов да бъде по някакъв начин наказан, грубо казано“, коментира Весислава Танчева.
Според нея ситуацията по отношение на ДПС в известен смисъл е иронична – те са поканени на преговорите заради очакванията на избирателите за национално отговорни разговори. ДБ и БСП са си написали домашното, посочи Танчева. Вероятно ще се намери начин трите т.нар. протестни партии да намерят повече допирни точки, отколкото с тях има БСП например. Една част от дълбоките реформи обаче изискват конституционно мнозинство, което вече изисква и преговори и с ДПС, поясни специалистът по комуникации.
„От комуникационна гледна точка последните два месеца от съществуването на партия ГЕРБ за мен са абсолютно катастрофални“, подчерта Весислава Танчева.
„Грубостта в поведението на лидерите им и упоритото повтаряне на несъстоятелни опорни точки, независимо от това от чия уста излизат. (…) Ако продължават в същия дух, вероятността да се върнат на бял кон начело с лидера си, е все по-малко възможна.Защото все повече хора ги разпознават не просто като лошото момче на терена, като кварталния бандит, а като - „о, ужас, как сме допуснали това 12 години на власт“.
„Хората не си дават сметка как точно работи политиката, как работи демокрацията, как работи демократичната държава. Последните 12 години не им дават пример в това отношение“, заяви още Танчева в предаването „Преди всички“.
Разковничето за диалог е в това, което е полезно за обществото, то обаче не може да се случи днес, смята тя.
Трябва да се извършат онези неща, които носят негативен ефект – дълбоките реформи, за да може промените да бъдат факт не след 5 поколения, подчерта Танчева.
„Управляващите коалиции ще трябва да се натоварят с отговорността да свършат неща, които най-вероятно избирателите им няма да харесат.“
Популизмът неизбежно ще си пробие път в този парламент, отбеляза още Весислава Танчева. Тя е категорична, че никой не е свалил от дневния ред още едни избори.
„Не смятам, че изборите са страшна прокоба. Демокрацията през избори изкристализира процесите и изважда големите проблеми вътре в партиите.“
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
За днес е обявен втори бойкот на големите търговски вериги у нас. Фокусът е подкрепа на малките и семейни магазини . Хората обаче се оплакват, че там цените са още по-високи . Втори бойкот на големите търговски вериги у нас Организатори на бойкота: Подкрепете квартални магазини и семеен бизнес! "Не може да говорим само за веригите...
За днес е обявен втори бойкот на големите търговски вериги. Организаторите апелират потребителите да подкрепят малките магазини и българските производители, които, по думите им, "ежедневно биват мачкани от веригите". 7,9 милиона лева спад в оборота на търговските вериги – това е равносметката след бойкота от 13 февруари. Правителството..
Държавата обеща да стовари цялата си репресивна сила върху диларите на дрога . Това е една от новините след вчерашния Консултативен съвет за национална сигурност при президента. След КСНС за наркотиците: Ще бъдат предложени промени в нормативната база Рекламата на вейп устройствата да бъде забранена, поискаха пък родителски организации и..
6,4 милиарда лева е планираният дефицит за настоящата година, което прави три на сто от брутния вътрешен продукт на касова основа. Това става ясно от публикувания от Министерството на финансите проектобюджет за годината и структурния план до 2028-ма. Малко преди 23 часа снощи, на сайта на министерството бяха публикувани документите. За целия..
" Учебните програми имат нужда от много сериозна актуализация . Промените, които се правят, са абсолютно козметични, на парче – отпадане на някой термин, местене на материал от един клас в друг, което не е реална промяна. Има нужда от концептуална, философска промяна на учебните програми, така че да бъдат фокусирани върху уменията,..
Повече от 2 месеца институциите у нас – АПИ, националното ТОЛ-управление, МРРБ и МС, мълчат за осъдително за България решение на Съда на Европейския съюз по делото "Екострой", което е постановено на 21.11.2024 г. С решението разпоредбите на Закона за пътищата и Закона за движението по пътищата, касаещи налагането на административни наказания и..
Не съм чувал за такава инициатива - да отменим домакинството ни на предстоящата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО, която трябва да се проведе в София. Не знам да има някакви притеснения или страната ни да реши да се откаже . Това заяви пред БНР избраният за председател на форума проф. Николай Ненов - директор на Регионалния..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..
Очакваме бойкотът утре отново да бъде подкрепен масово от хората и да не пазаруват от търговските вериги. С този бойкот ще подкрепим кварталните..
Трябва да изпратим контингент от мироопазващи сили в Украйна. Това заяви пред БНР Елена Поптодорова, основател на Атлантическия клуб в България, бивш..