Финалът на конкурса се проведе в Летния театър на град Хисаря и бе част от националния календар на Министерството на културата. След проведения предварителен онлайн кръг журито допусна до присъствения втори етап само най-добрите 92 индивидуални изпълнители, 14 дуета и триа, представители на 49 музикални школи.
"Носителите на наградите, в направление "Петнадесет лалета", където всеки пее това, което на него му е любимо, наградата спечели Гергана Узунова, наградата отиде в Сливен, една много интересна изпълнителка, с действително много оспорвана и титанична битка. В направление с песните на Мими и Развигор наградата остана в Хисаря за много талантливата 15-годишна Борислава Гайкова, по-известна като част от дуета близначките Гайкови, Гран при в направление "Ние" за нов аранжимент на песни от репертоара на Мими и Развигор отиде при много млад и талантлив композитор и аранжор - Георги Милтядов от Бургас, той направи нов аранжимент на песента "Магазин за носталгия", каза за БНР Иван Димов, музикант, педагог и директор на Фестивала "Петнадесет лалета".
Той съобщи, че наградата на кмета на Хисаря е спечелена от бургаската вокална група "Морски песъчинки" с художествен ръководител Милена Добрева. Наградата на Сдружение "Петнадесет лалета" спечели Румяна Иванова от Пловдив.
Първото издание на конкурса "Петнадесет лалета" е проведено през май 2013 година с идеята да дава поле за изява на талантливи деца и младежи. Всяка година журито, председателствано от певицата Мими Иванова присъжда Гран при - първа, втора и трета награда във всяко направление.
"Момичето, което взе голямата награда не се сещам да съм я слушала по-рано, тя беше за мен много приятна изненада. Всички пяха добре. 90% бяха много добри и много подготвени", допълни Мими Иванова.
Музикалният редактор на "Хоризонт" Здравко Петров бе член на журито на фестивала.
Фотоизложбата "Една подадена ръка. Твоята", която има за цел да насочи общественото внимание към кучетата от столичните общински приюти в Сеславци и Горни Богров, като насърчава осиновяването, хуманното отношение и отговорната грижа, беше открита в София. Организатори на изложбата са Общинското предприятие "Екоравновесие" и Сдружение "Бандата на 1500-те"..
Цветница - това е нашето предложение за днешния ден, в който празнуват имен ден близо 340 хиляди българи. Празникът е с най-много именици у нас. Десерти с теменужки, рози, невен, лавандула и други цветя от градините по нашите географски ширини могат да бъдат намерени в сладкарниците на Мария Иванова от Враца. Със своите десерти с..
Болничната сграда в Лесидрен ще живее донякъде своя "втори живот". От днес в нея се открива постоянна авиационна изложба, която да разказва историята на Военновъздушните сили . Тя е плод на усилията на местни ентусиасти, които искат да запазят частица от историята . Откриването не случайно ще стане в Деня на авиацията и космонавтиката ...
На 24 март изявената българска пианистка Донка Ангъчева представи своята поредна забележителна музикална инициатива. За втора година тя организира с успех галавечер, посветена на личността на гениалния композитор Фредерик Шопен. Концертът бе в рамките на създадения от нея в Австрия артистичен проект „Изкуството продължава да живее“ и се..
Марина Александрова - художник и преподавател в катедра "Визуални изкуства" на Софийския университет "Св. Климент Охридски", откри своята самостоятелна живописна изложба "На сянка" в най-голямата Ботаническа градина в Югоизточна Полша. Преди 2 години и половина тя е участвала в художествен проект в тази градина и са я впечатлили цялостният..
Първата репетиция на Детския радиохор, под ръководството на неговия основател, художествен ръководител и главен диригент до смъртта си през 2013 г. акад. Христо Недялков, се състои на 21 март 1960 г. Точно на 21-и март беше и празничният пролетен концерт на емблематичният състав, изнесъл през годините над 2 000 концерта в Ню Йорк, Вашингтон,..
На 12 април от 19.00 часа в зала 9 на Национален дворец на културата ще бъде открито четвъртото издание на Международния фестивал за класическа музика и изкуства “Артис” . Концертът “Фолклор и съвремие” е с участието на Ирина Георгиева – пиано, Милена Андреева – сопран и Георги Андреев – гъдулка - блестящи изпълнители, чиято артистична..
Зад тежките пътни инциденти, които правителството ще се опитва да ограничи, стоят човешки съдби . Учителката по информатика в математическата..
"България няма деца за убиване" и "Стига смърт на пътя". Това високо и ясно ще заявят всички, които ще участват в протестите, провокирани от смъртта..
Исканията ни са мирни, справедливи и честни - човешки искания - право на живот и да не се налага да излизаме, за да го искаме. Това заяви пред..