А стресът и тревогите са част от нашето ежедневие. В контекста на пандемията те се засилват. Това е нормално.
След въвеждането на мерките се очаква да има разделение. Но то беше така в началото на пандемията. Но пък сега се ограничават права като ходенето на рабата. Това беше силно стресиращо.
Сега защо не искат да се ваксинират хората - България е на второ място по липса на доверие към всичко - към колегата, държававата, съседа и т.нататък.
И ако ние сме незрели като общество, очевидно нещата трябва да стават и с натиск, и с наредби и закони, защото едно от определенията на СЗО за здраве е не само физическо, умствено и социално благоденствие, но и да имаме и позитивен принос към обществото.
Ние не живеем изолирани сами за себе си, защото иначе ще настъпи хаос. Правилата са за това, за да не настъпи хаос - вижте статистиката за заболелите и чуйте науката. Ние ще навлезем в нова криза. Добре е да се замислим за дългосрочните последствия...", категорична е Георгиева.
Според психоложката всеки има право на собствено мнение, но последното откритие на психолог в Нидерландия, който казва, че отговорите на това как да се справяме в подобни като днешната ситуация са в това ние сами да намираме ресурсите си да бъдем устойчиви и да не се поддаваме на каквито и да било провокации.
Още по темата в звуковия файл.
Не съм чувал за такава инициатива - да отменим домакинството ни на предстоящата сесия на Комитета за световно наследство на ЮНЕСКО, която трябва да се проведе в София. Не знам да има някакви притеснения или страната ни да реши да се откаже . Това заяви пред БНР избраният за председател на форума проф. Николай Ненов - директор на Регионалния..
Дали ние като общество реално не оставаме встрани от световната заплаха - пандемия от самотници ? Самотата е обзела света, които иначе комуникира безпрепятствено. Дори самата Световна организация е обявила Самотата като глобален проблем за общественото здраве . Защо е така, какви ще бъдат в бъдеще последствията от самотата , разказва за "Нощен..
" Яко е да си отговорен - събитие за бъдещето " беше една кампания за видеа в подкрепа на безопасното движение по пътищата и образованието в тази посока. Зад инициативата стоят родителите на едно младо момче, което загуби живота си при катастрофа. Красимира Манолова е майката на 17-годишния Стефан, който загина в пътния инцидент. Пред БНР тя..
Правителството ще чака европейските данни за инфлацията, които излизат на 24 февруари, за да знае "дали да се напъва" с бюджета , а финансовият министър Теменужка Петкова ще получи негативен знак за еврозоната в понеделник. Това прогнозира пред БНР Георги Кадиев, бивш заместник-министър на финансите, лидер на партия "Нормална държава"...
" Мъск е оръжие в ръцете на Тръмп, целта на което е да се постигне огромно съкращаване на разходите в държавния бюджет на САЩ , който е трилиони долари и със сигурност има много места, където може да бъде съкратен". Това заяви пред БНР Вени Марковски, съосновател и председател на Българското интернет общество. Тръмп: Наредих на Илон Мъск да..
Ще спасим ли малките квартални магазинчета, ако на 13-ти февруари не посетим големите търговски вериги? Няколко организации призоваваха за общонационален бойкот на търговските вериги и хранителните магазини този четвъртък. Заради високите цени те приканиха хората да не пазаруват на въпросната дата в големите вериги, по примера на Хърватия и други..
Близо 200 деца ще вземат участие в 24-тия галаконцерт на лауреатите в конкурса "Млади фолклорни таланти" на предаването "Рано в неделя". Концертът..