Служебното правителство вече трупа негативи и политическите формации яхват и това, както яхнаха темата със зеления сертификат, изтъкна журналистът в предаването „Преди всички“.
Поправката в Изборния кодекс, която дава право на еднакво представителство по време на предизборната кампания, е така разписана, че не съобразява шансовете на една политическа формация да влезе в парламента, смята Пламена Игнатова.
„И затова в праймтайма ставаме свидетели на хора, които влизат в студио с бяла престилка, такива, които влизат в студио с противогаз, които влизат в студио с топ листа, които трябва да се изчетат.“
Това прави впечатление на много хора, а обществените медии станаха обект на незаслужени подигравки, подчерта Игнатова. По думите й могат да се измислят „по-гъвкави форми“, така че хората да бъдат запознати с различни политически формации и да има повече дебати и по-малко платени хроники, „където всичко е много лустросано“.
Противоположните мнения и тези на тема Covid-19 в обществените медии не са плурализъм, отбеляза още тя в анализа си на предизборната кампания.
Запитана защо няма дебати и големите играчи бягат от тях, Пламена Игнатова посочи, че в тази кампания все още не сме чули отговори на наболели проблеми.
„Продължаваме да чуваме критика към този или към онзи и това е.“
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
Втори правителствен пакет от мерки за справяне с "тревожния демографски проблем" в Кипър обяви президентът Никос Христодулидис в специално телевизионно обръщение в понеделник вечерта. Повече от 50 млн. евро се насочват за преодоляване на негативните демографски тенденции и за съвместяване на семейния и професионалния живот. Ситуацията с..
Купуването и продаването на гласове вече стана демоде . В последните няколко избора вече виждаме, че модерният начин е купуването на цели избирателни комисии . Това мнение изрази пред БНР Калин Славов, изпълнителен директор на "Прозрачност без граници". Според него е реалистично да се смята, че купеният вот възлиза на 4-5%. Това са..
Две зони трябва да станат тестови площадки за употребата на дронове и дори на летящи коли. Плановете обаче не са реалност, заради липсата на интерес към управлението на тези пространства, които по европейските правила трябва да са част от т.нар. Ю-спейс пространство. Една от тези зони е край град Раковски, а другата – в южните райони на..
Да се разширят възможностите за превенция и възстановяване на здравето за българските граждани в медикъл и спа центровете у нас и това да бъде финансирано от общественото здравеопазване . Темата отново бе поставена от Българския съюз по балнеология и СПА туризъм по време на дискусия с участието на министъра на здравеопазването д-р Галя..
Мартин Димитров е на 24 години, роден в Мадрид, вече е посетил 52 държави , живял е в четири и продължава да пътува. Превърнал е хобито си в професия, сега е екскурзовод и е убеден , че всеки млад човек може успешно да се реализира в България. Как се справя с предизвикателствата на професията , как се подготвя за едно пътуване,..
Доц. Андрей Андреев , един от водещите офталмолози в България, гост в предаването "Нощен хоризонт" споделя за своите дълбоки размисли върху офталмологията, медицината и човешките взаимоотношения. " Срещата между пациента и лекаря е среща на доверието със съвестта , каза за БНР доц. Андрей Андреев . Това определение, споделено от..
В област Велико Търново избирателната активност към 11 часа е 10,78 процента и е с едно на сто по-висока от изборите през юни. От десетте общини в региона най-висока е активността в община Сухиндол – 17,6 %, а най-ниска от 7,8 % е в община Горна Оряховица. 6 машини са спрели работа. От тях не се разпечатва вота на избирателите, а само номера на..
Непрекъснато трябва да се говори за психичното здраве. Това обясни пред БНР Албена Дробачка, ръководител на къща "Скрити лайкове". Пространството..
"Не може да не се гордеем, че ние сме тези, които водим едни нации на Антарктида". Това заяви пред БНР председателят на Българския антарктически..