В ателието си в момента той изработва танцови обувки за читалища.
„В тази криза, в това меланхолично настроение на всички, в тази потиснатост, тази депресия много хора намират утешения в танците. И слава богу, че тези школи някак си мърдат и съществуват“, разказва обущарят пред БНР.
Допреди две години с поправката на обувки можеше спокойно да поддържаш семейство, твърди Гаврилов. Не да живееш охолно, но да си облечен и нахранен.
„Сега обаче… нас ни удря винаги първо кризата – ще си обуеш стари обувки, караш и без да излизаш и без да си купуваш нови.“
Преобърна се мисленето – да си купя скъпа обувка и да я нося години наред, наводниха ни с евтини обувки по 10 лева и за зима, и за лято, споделя наблюденията си обущарят.
Занаятът обаче започва да изчезва, признава Гаврилов, който се занимава и с поправка на мебели.
„Много са малко колегите. Аз съм един от най-младите. По-млади не съм виждал, откакто аз съм започнал да се занимавам.“
32 години вече нищо не се случва, прави равносметка Галин Гаврилов. По аналогия със „САЩ – държава на неограничените възможности“, той смята, че България също е такава държава.
„Убедихме се, че който каквото си пожелае, откъдето и да дойде, каквото и да му се прави, просто го прави, независимо лошо и добро. Напоследък само лошо остана да се прави. Много малък процент е доброто, което се прави за тая държава, за народа и за живота. Всеки иска да стигне до властта. Видяха, че е страхотно нещо да си на власт.“
Гаврилов подчертава, че обича България и въпреки че е имал „и финансова, и морална, и приятелска ръка“ да отиде да работи в чужбина, е избрал да остане тук.
„С надеждата, че България си е моята родина и тук искам да живея аз, семейството ми, близките ми.“
Обущарят съветва политиците:
„Да влязат в обувките на обикновения човек.“
И допълва:
„Трябва да са патриоти, задължително.“
Чуйте повече в звуковия файл.На 6 април 885 г. във Велехрад приключва жизненият път на Свети Методий . Методий заедно с брат си Свети Константин-Кирил създават глаголицата и правят най-важните преводи на християнските богословски книги. В навечерието на успението на Свети Методий в Националната библиотека "Св.Св. Кирил и Методий" бяха открити две изложби, посветени на..
"Изкуството да си непослушна" e изкуство на жената боец, но и изкуство на акцията, провокацията, критиката, пърформанса, лекцията и научното проучване. Със смях и разум – така от 40 години жените в американския артистичен колектив Guerrilla Girls отстояват мястото на жените в съвременното изкуство. Емблематично..
Ако на фокус в парламента днес е външната политика, то в последно време някои екзотични въпроси се прокрадват в депутатските глави. Кръв или кърма да се лее в Народното събрание бе само едно от многото им скорошни умотворения. През годините късметлиите в тиража с числа до 240 блестят с култура на килограм – от идеи за модна..
Пазарджик вече има алея на името на проф. Величко Минеков , един от най-популярните български скулптори. Идеята е на Дружеството на пазарджишките художници, подкрепена от гражданска подписка и единодушно приета от местния общински съвет. Всеки, посещавал Пазарджик знае, че емблемата на града е сградата на Старата поща, известна сред..
В Горна Оряховица е петото международно летище в България . За разлика от София, Пловдив, Варна и Бургас, където са останалите, в Горна Оряховица вече трето десетилетие няма търговски полети на гражданската авиация . Летището е отдадено на концесия през 2016 година на дружество, в което държавата има 5%, а останалите са на компания,..
Българската фолклорна формация „Гергьовден“ - Барселона участва в петото издание на събитието „Хоро да е, в Лондон да е". Концертът събра танцьори от Великобритания, България, Италия, Германия и Испания. Две седмици след концерта в Лондон, българските танцьори от Барселона все още са развълнувани от събитието. Венцислав Ангелов..
48-мо основно училище "Йосиф Ковачев" се намира в центъра на София. Будните и любознателни деца, които се обучават в него, са провокирани от отдадени на професията учители, които дават път и на развитието на талантите им. Децата пишат стихове, разкази, пиеси. Три класа се събраха в кабинета по музика, за да участват в предаването "Рано..
Съдебната система се променя през политиката. Политиката обаче не може да оправи съдебната система, тъй като съдебната система не може да дисциплинира..
Голяма част от поддръжниците ни желаят реално нашето участие във властта и категорично заявяваме, че за това, което сме се споразумели, че всички..