Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Весислава Танчева: Няма да се извинявам за Лозан Панов, но той нямаше политическа кампания

Весислава Танчева
Снимка: БГНЕС

"Резултатът от изборите е смислен доколкото преброява относително точно колко български избиратели разбират истината в смисъла, в който Лозан Панов я казва и причината да избираме хора като него - с твърд характер, с невъзможна за манипулиране психика, хора, които олицетворяват идеала, защото са лютата чушка в политическото ни ежедневие, защото са твърдата глава, която се удря в стената, докато не я събори". 

Това каза пред БНР Весислава Танчева, част от инициативния комитет, застанал зад кандидатурата на Лозан Панов за президент. И допълни: 

"Днес няма да се извинявам на никого, че подкрепих Лозан Панов. Но не смятам, че това, което той направи, може да се нарече политическа кампания... Това, което се случи, беше преброяване на дивите желаещи да живеят в правова държава, но техният брой се оказа под 5%".

В предаването "Нещо повече" Танчева посочи, че според нея хората зад проекта на ПП не са си дали сметка за това, че броят на антиГЕРБ настроените и прогресистки настроените избиратели е лимитиран

"Те разпределиха лимитиран, предварително известен брой избиратели и стана така, че поради по-сериозната си подготовка и популярността си към този момент успяха да изтеглят избирателите на ДБ, на ИТН, на БСП. Те си ограничиха възможностите да преговарят с подходящи партньори в бъдещия парламент. Освен че ще са задължени да преговарят с БСП, ще имат по-сериозния проблем да преговарят с ИТН". 

Интервюто с Весислава Танчева можете да чуете в звуковия файл. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Министерство на земеделието

МЗХ: В следващите две години лозарите ще получат над 17 млн. евро финансова помощ

В следващите две години лозарите ще получат над 17 млн. евро финансова помощ - съобщават от Министерството на земеделието. Парите са заложени в Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони за периода 2023 – 2027 г. Подпомагането е за преструктуриране и конверсия на лозя, което дава възможност за промяна на сортовия..

публикувано на 15.10.25 в 13:17
Урсула фон дер Лайен и Александър Вучич в Белград, 15 октомври 2025 г.

Фон дер Лайен в Белград: Реформите трябва да ангажират целия политически спектър и гражданското общество

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен заяви при посещението си в Белград, че приветства постигнатото по отношение на актуализирания избирателен регистър в Сърбия и подчерта, че процесът на реформи трябва да ангажира целия политически спектър и гражданското общество: "Това несъмнено е ключов момент за Сърбия. Сега е..

публикувано на 15.10.25 в 13:16
Снимката е илюстративна, архив.

Пожар е избухнал в "Стомана Индъстри" в Перник

Пожар е избухнал на територията на металургичната фирма "Стомана Индъстри" в Перник. По първоначални данни са се самозапалили стружки в Шредерен цех, съобщиха от ОДМВР в Перник. В момента пожарът е ограничен. На място има два противопожарни автомобил на Пожарната в Перник и един на "Стомана Индъстри" и екипи на полицията. Гасенето..

публикувано на 15.10.25 в 13:09
Семейство Томпсън отглежда коне (илюстративно изображение).

"Дейли мейл": Кристин и Ерик, за които българската мечта се превърна в кошмар

Британските емигранти Кристин и Ерик Томпсън се преместили в България през 2016 г. с мечта за по-спокоен живот, заобиколени от зашеметяваща природа и ниски разходи, но 9 години по-късно се жалват пред "Дейли мейл", че реалностите са по-други, а Кристин едва не е била убита на два пъти от некомпетентни лекари в държавни болници. След..

публикувано на 15.10.25 в 13:02

Наталия Тодорова: Създаваме спокойно пространство в града и водим диалог за разбирателство и толерантнос

За шеста година “The Beit Project” - "Номадската класна стая", запознава  ученици от различни социални и културни среди със споделеното историческо и културно наследство на София. Целта на проекта е да затвърди общите ценности на многообразие, диалог и толерантност между деца, ученици и млади хора. Тази година европейският..

публикувано на 15.10.25 в 12:29
Шефът на Пентагона Пийт Хегсет и генералният секретар на НАТО Марк Рюте.

Пийт Хегсет: Получаваш мир, ако си силен

Министрите на отбраната на НАТО започнаха заседанието си с основна тема военната помощ за Украйна и защитата на Алианса след провокациите от страна на Русия. На заседанието присъстват министърът на отбраната на Украйна Демис Шмигал и върховният представител по външната политика и сигурност на ЕС Кая Калас. Генералният секретар Марк Рюте заяви, че..

публикувано на 15.10.25 в 12:27
Станислав Владимиров

Кметът на Перник иска съгласието на ОбС за поемането на краткосрочен общински дълг

Кметът на Перник Станислав Владимиров иска съгласието на ОбС за поемането на краткосрочен общински дълг в размер на 3.5 млн. лв. Средствата са необходими за разплащане на текущи и просрочени задължения към края на бюджетната 2025 година, без представяне на разходооправдателни документи, се казва във внесената в ОбС докладна. В случай на..

публикувано на 15.10.25 в 12:26